Jak wyciągnąć głupią szpachlę z koca? 2 proste kroki

Jeśli nie wiesz, jak wyjąć Silly Putty z koca, możesz skorzystać z naszej dwuetapowej metody! Nie musisz kupować żadnego specjalnego środka czyszczącego ani sprzętu, aby uwolnić koc od uporczywego przylegania kitu. Jeśli pamiętasz nasze wskazówki, jak wyciągnąć gumę z koca, proces jest nieco podobny.

Ale zanim przejdziemy do wskazówek dotyczących usuwania, określmy, jakim materiałem jest Silly Putty, aby zrozumieć, dlaczego nasz dwuetapowy przewodnik będzie skuteczny. Silly Putty to rozciągliwa masa, która jest nieco podobna do plasteliny. Może być trudny do usunięcia, szczególnie na tkaninach, dlatego należy go najpierw zamrozić.

Jak wyciągnąć głupią szpachlę z koca? 2 proste kroki

Jak najszybciej usunąć głupią szpachlę z koca

Możesz szybko wyciągnąć Silly Putty z koca, zamrażając go i odklejając. Dodatkowo możesz użyć smarów, alkoholu izopropylowego, octu i mydła do naczyń, aby upewnić się, że nie pozostaną żadne plamy.

1. Zamroź koc

Podobnie jak w przypadku gumy, Silly Putty należy najpierw utwardzić, aby ułatwić jej usunięcie bez pozostawiania śladów na kocu. Należy również pamiętać, że bez utrwalenia, fizyczne właściwości Silly Putty, takie jak podskakiwanie i płynięcie, sprawią, że wydostanie się z tkaniny będzie frustrujące. Jednak schłodzenie pozwoli ci go złamać w drugim kroku.

Jak zamrozić Silly Putty na kocu? Najlepszym sposobem na to jest zamrożenie koca przez noc. Jednak niektóre materiały na koce mogą być niekompatybilne z zamrażaniem, więc zamiast tego celuj w Silly Putty z kostkami lodu.

2. Zeskrob głupią szpachlę

Po zamrożeniu zauważysz, że Silly Putty można rozbić młotkiem. W ten sposób z łatwością odkleisz go od koca, nie pozostawiając zbyt wielu śladów. Możesz również powtórzyć pierwszy krok, jeśli nie jesteś w stanie odkleić większości szpachli z tkaniny.

Po zakończeniu możesz przystąpić do czyszczenia koca zgodnie z idealnymi praktykami dotyczącymi jego materiałów. Jeśli to konieczne, przed wypraniem całego koca można punktowo zaimpregnować obszar, z którego usunięto kit. Pamiętaj, aby trzymać się z dala od ostrych środków czyszczących i zmiękczaczy do tkanin i dokładnie wysuszyć koc przed użyciem.

Jak uzyskać głupią szpachlę z polarowego koca?

Polar to miękki materiał syntetyczny, który idealnie nadaje się na koce. Jednak ta właśnie cecha oznacza, że ​​włókna są trudniejsze do czyszczenia, jeśli przedmioty takie jak Silly Putty utkną na tkaninie. Jednak nadal możesz wymienić swój koc polarowy za pomocą smaru.

 • Zdrap tyle kitu, ile możesz za pomocą tępego materiału lub nawet noża do masła
 • Nakieruj na dotknięty obszar za pomocą WD-40 i pozwól mu nasiąknąć przez około trzy minuty
 • Nałóż więcej smaru i wytrzyj pozostałości czystą szmatką
 • Przetrzeć obszar ponownie ściereczką nasączoną alkoholem izopropylowym przed użyciem mydła do naczyń w kocu z polaru
 • Spłucz środki czyszczące wilgotną ściereczką i naucz się prać koc polarowy zgodnie z zaleceniami etykiety
 • Czy ocet usunie głupią szpachlę?

  Ocet może pomóc usunąć kit z różnych materiałów po oderwaniu większości kitu. Pamiętaj, że ocet to doskonały odplamiacz, który również jest bezpieczny dla większości rodzajów tkanin. Możesz go użyć po smarowaniu i alkoholu, aby usunąć plamę pozostawioną przez Silly Putty na tkaninie.

  Usuwanie plam

  Pamiętaj, aby delikatnie pocierać plamę, aby ocet mógł wniknąć we włókna i rozpuścić resztki mazi z kitu. Po zakończeniu wyszoruj dotknięty obszar pastą z sody oczyszczonej, aby usunąć zapach octu. Możesz również posypać sodą oczyszczoną powierzchnię i odkurzyć po godzinie lub dwóch.

  Inną metodą użycia octu do usunięcia Silly Putty jest użycie go bezpośrednio na pralce. W idealnym cyklu wystarczy pół szklanki octu. Następnie możesz również umyć swoje rzeczy, aby usunąć zapach octu.

  Jak usunąć zaschniętą szpachlę?

  Silly Putty, która wyschła na tkaninie, może być trudniejsza do usunięcia i trzeba ją rozpuścić. Możesz używać różnych produktów, takich jak WD-40, Goo Gone, płyn hamulcowy, alkohol do wycierania i ocet. Nasycenie wysuszonej szpachli jednym z tych produktów powinno przyspieszyć jej usunięcie.

  Następnie odpowiednio potraktujesz tylko poplamiony obszar. Należy jednak pamiętać, aby nie usuwać zaschniętego kitu gorącą wodą, ponieważ go roztopi. Będziesz mieć trudniejszy czas na usunięcie kitu, ponieważ będzie on rozprowadzał się na materiale, a także głębiej we włóknach.

  Usuwanie zaschniętej plamy z kitu

  Wytrzyj dotknięty obszar szmatką nasączoną alkoholem i wetrzyj płyn do mycia naczyń, aby jeszcze bardziej usunąć przebarwienia. Odpowiednio wypierz tkaninę i powtórz w razie potrzeby.

  Wniosek

  Unikalne właściwości fizyczne Silly Putty sprawiają, że trudno ją usunąć z tkanin. Na szczęście ten artykuł nauczył Cię najlepszego sposobu na wydostanie Silly Putty z koca. Podsumowując, kit zamrozisz i rozbijesz młotkiem.

  Następnie usuń plamę octem, alkoholem lub mydłem. Odpowiednio wypierz tkaninę i powinna być jak nowa.