Jak wybrać podgrzewacz wody? 5 najlepszych opcji!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać podgrzewacz wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Wybierając nowy grzejnik do domu, szukaj czegoś, co zapewni wystarczającą ilość ciepłej wody, a jednocześnie będzie przyjazne dla środowiska.

Zbadaj różne rodzaje oferowanych podgrzewaczy wody oraz rozmiar i źródło paliwa, które jest najlepsze dla jednego domu. Nic nie przebije doskonałego kojącego ciepłego prysznica, który łagodzi mięśnie podczas zimnych miesięcy.

Jak wybrać podgrzewacz wody? 5 najlepszych opcji!

Jednym z najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego jest podgrzewacz wody. Zawsze jednak, gdy chodzi o zakup nowego grzejnika do domu, musisz podjąć świadomą decyzję. Grzejniki zużywają dużo energii, więc jeśli nawet nie wybierzesz odpowiedniego, spowoduje to duże wgniecenie w portfelu i duże rachunki za prąd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Sprawdź pojemność podgrzewacza wody przed wyborem

Podgrzewacze wody zbiornikowej mają pojemność 45, 55 lub 60 galonów. Każdy zakupiony wolumen jest powiązany z liczbą żyjących osób, które mieszkają w domu & maksymalne zużycie wody. W typowy dzień pracy duża rodzina może brać liczne kąpiele, zmywać naczynia, a także wyprać ładunek lub trzy ubrania, używając do 75 litrów podgrzanej wody. Nie oznacza to jednak, że rodzina potrzebuje 100-galonowego zbiornika na wodę.

Ponieważ grzejniki nie przechowują dużej ilości wody, należy sprawdzić wskaźnik galonów na minutę (GPM). Ta liczba wskazuje, jak często podgrzewana woda może wytwarzać grzejniki w określonym czasie. Im więcej GPM ma jednostka, tym więcej ciepłej wody może dać. Jeśli masz duże gospodarstwo domowe i kilka toalet, będziesz musiał używać podgrzewacza bezzbiornikowego z większym GPM, a szybko zrozumiesz, jak wybrać podgrzewacz wody, jeśli sprawdzisz wydajność podgrzewacza.

Rodzaje podgrzewaczy wody do wyboru

Wydaje się, że istnieje wiele opcji opartych na tym, ile podgrzanej wody zużywasz, a także jak ją podgrzewasz. Mówi się, że poszczególne wersje obniżają wydatki na energię o połowę niż tradycyjne metody przechowywania. Jednak ze względu na dodatkowe wydatki z góry zwrot może być dłuższy. Nikt nie lubi być witany z samego rana lodowatym prysznicem. Za każdym razem, gdy podgrzewacz wody się psuje, większość właścicieli chciałaby naprawić problemy tak szybko, jak to możliwe i za rozsądną cenę. Wybór odpowiedniego grzejnika do domu wymaga takiej samej wiedzy i nauki, jak wybór podstawowego zakupu domu. Oto kilka informacji o każdym z pięciu różnych podgrzewaczy wody.

#1. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody

Bezzbiornikowe podgrzewacze wody wykorzystują podgrzewane moduły do ​​podgrzewania wody w razie potrzeby zamiast jej przechowywania. Te grzejniki zużywają mniej energii niż zbiornik do przechowywania i wytwarzają tylko niewielką ilość gorącej wody na minutę — około 3 galonów, w zależności od temperatury wody wlotowej. Są doskonałe dla tych, którzy w tej chwili nie używają wody nawet do celu, takiego jak jednoczesne pranie i prysznic. Typy bezzbiornikowe są idealne do domów ogrzewających wodę gazem; warianty elektryczne mogą wymagać kosztownej aktualizacji możliwości elektrycznych domu. Dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.

#2. Podgrzewacze wody zbiornikowej

Najpopularniejszą formą podgrzewacza wody jest rodzaj przechowywania. Zawierają izolowane pudełko, w którym ciepło jest doprowadzane i utrzymywane do czasu, gdy jest potrzebne, po czym wychodzi przez rurkę na górze grzejnika. Uwzględniono również zawór bezpieczeństwa i temperaturę, która pojawia się, gdy którykolwiek osiągnie określony próg. Gazowe podgrzewacze wody zużywają 1⁄2 kosztów i energii o połowę mniej do działania niż podgrzewacze wody wykorzystujące energię elektryczną. Natomiast wersje gazowe są droższe w momencie zakupu.

#3. Podgrzewacz wody pompy ciepła

Pompy ciepła mogą być wykorzystywane do ogrzewania domu, mieszkania oraz wody grzewczej i chłodniczej. Takie grzejniki wykorzystują moc do przenoszenia ciepła z jednego obszaru, zamiast natychmiast je wytwarzać. Podgrzewacze wody z pompą wymiennika ciepła pochłaniają gorące powietrze i przenoszą je do doskonalszego zbiornika magazynowego.

#4. Solarne podgrzewacze wody

Wewnątrz zamkniętej maszyny, która działa ze zbiornikiem wody, ogniwo sufitowe przechwytuje padające promieniowanie słoneczne i przekształca je w płyn podobny do płynu niezamarzającego. Najbardziej niezwykłe oferują doskonałe letnie oszczędności, czyniąc je atrakcyjnymi w gorącym, słonecznym klimacie. Jednak w zimne i mgliste noce oszczędzanie maleje. Większość modeli zawiera mechanizm rezerwowy, który włącza się, gdy jest to wymagane. Ponadto, dzięki zachętom stanowym i federalnym, koszt zakupu i instalacji systemu słonecznego może potrwać od 3 do 10 lat, aby się zregenerować. Możesz również sprawdzić, co to jest solarny podgrzewacz do basenu i jak zrobić solarny podgrzewacz wody.

#5. Kondensacyjny podgrzewacz wody

Gdy użytkownicy ogrzewają gazem i potrzebują urządzenia o pojemności znacznie większej niż 50 galonów, rozważ grzejnik kondensacyjny. Takie typy zawierają zbiorniki podobne do tradycyjnych grzejników, ale zatrzymują powietrze wylotowe, które w innym przypadku zostałoby zmarnowane przez komin. Takie gazy są rozdmuchiwane przez obwód u podstawy departamentu, w którym wchodząca woda lodowa pochłania ciepło.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się wybierać podgrzewacz wody; wybór podgrzewacza wody nie jest trudnym zadaniem, jeśli dobrze rozumiesz swoje codzienne potrzeby domowe; omówiliśmy różne typy i moce podgrzewaczy wody, dzięki czemu możesz łatwo dobrać dowolny z nich do swoich potrzeb. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca!