Jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne

Jeśli nie masz pewności, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, nie chcesz wysyłać ich wcześniej niż 12 tygodni przed ślubem. Umożliwi to gościom planowanie swoich harmonogramów i innych przygotowań, takich jak strój i prezenty, które należy wysłać z tej okazji.

Wysyłanie zaproszeń zbyt wcześnie jest niepotrzebne i możesz spieszyć się ze szczegółami przed ich potwierdzeniem. Mówiąc o odpowiednim czasie, jako gość powinieneś również wiedzieć, jak wcześnie powinieneś przybyć na wesele.

Jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne

Zbyt wczesne lub zbyt późne przybycie byłoby kiepską etykietą. Zapraszam również do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej przewodników.

Kiedy wysłać zaproszenia ślubne: jak wcześnie jest za wcześnie?

Nie należy wysyłać zaproszeń ślubnych wcześniej niż 12 tygodni przed faktyczną datą. W ten sposób sfinalizowałeś wszystko, czego potrzebujesz i nie ma szans na nagłe zmiany, które mogłyby utrudnić gościom.

Musisz zabezpieczyć miejsce ślubu na wybrany przedział czasowy i dzień, a samo to może oznaczać chwilę czekania, zanim będziesz mógł sfinalizować konkretną stronę i harmonogram. Na przykład możesz chcieć zrobić swój ślub w określonym dniu ze względu na jego sentymentalizm, ale czas lub miejsce są już pełne.

Kiedy wysłać, zapisz daty ślubu

Zapisz daty nie są tak szczegółowe, jak rzeczywiste zaproszenia ślubne, więc możesz je wysłać po potwierdzeniu daty i miejsca. Te karty mają na celu powiadomienie gości, że zostali zaproszeni.

Możesz wysłać zapisane daty kilka miesięcy po przyjęciu zaręczynowym lub 6 do 12 miesięcy przed wyznaczonym ślubem. Są wysyłane bardzo wcześnie, ponieważ mają tylko ostrzec gości lub powiadomić ich o tym.

Kiedy wysyłać zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne możesz wysłać na dwa do trzech miesięcy przed ślubem. Wysłałeś już zapisane daty, więc goście są powiadamiani o konkretnym harmonogramie, który muszą zwolnić.

Jednak nadal powinieneś wysyłać zaproszenia ślubne, ponieważ będą one bardziej szczegółowe i formalne. Na przykład możesz podać kod ubioru i motyw ślubu, a niektórzy nawet napisać harmonogram wydarzenia, aby goście wiedzieli.

Jeśli organizujesz duże wesele, możesz nawet wysłać zaproszenia ślubne już na cztery miesiące przed wydarzeniem. Ten okres powinien pozwolić na lepsze przygotowanie Tobie i gościom, i to wystarczająco dużo czasu, aby sfinalizować, ile przyjdzie.

Ile czasu dajesz gościom na RSVP?

Aby uniknąć problemów z sfinalizowaniem listy gości, dołącz swoje RSVP do zaproszenia na ślub. Następnie poproś gości o termin potwierdzenia obecności.

Data RSVP to zazwyczaj trzy do czterech tygodni przed ślubem. Posiadanie go na dwa tygodnie przed ślubem będzie kłopotliwe.

Czy można wcześniej wysłać zaproszenia ślubne?

Powinno być w porządku, aby wysłać zaproszenia ślubne wcześniej niż zbyt blisko daty ślubu. Jednak najlepiej wysłać je na trzy miesiące przed ślubem, a najwcześniej na cztery miesiące przed ślubem.

W ten sposób każdy będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby odpowiedzieć na zaproszenie, a Ty będziesz mógł wygodnie sfinalizować listę gości. Ważne jest, aby nie wręczać zaproszeń zbyt wcześnie, ponieważ są szanse, że zgubią się one w poczcie, a gość ostatecznie zapomni o potwierdzeniu.

Możesz wysłać zapisane daty jako wczesne karty, aby powiadomić gości, że są zaproszeni. Możesz je wysłać od 6 do 12 miesięcy przed ślubem.

Przeczytaj, jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych, aby pomóc Ci trzymać się rozsądnego budżetu podczas ich wysyłania.

Czy 9 miesięcy za wcześnie, aby wysłać zaproszenia ślubne?

Dziewięć miesięcy to za wcześnie na wysyłanie zaproszeń ślubnych. Zamiast tego ta data jest bardziej idealna do zapisywania dat. Do tego czasu prawdopodobnie masz już zapewnioną datę i miejsce ślubu, ale inne szczegóły dotyczące ślubu nie zostały jeszcze sfinalizowane.

Możesz wysłać zapisane daty na dziewięć miesięcy przed ślubem, aby Twoi goście mogli w razie potrzeby sprawdzić i ustalić swój harmonogram. Jednak dziewięć miesięcy byłoby niemożliwe na wysłanie zaproszeń na ślub, ponieważ inne szczegóły, takie jak motyw ślubu, mogą nadal być niezdecydowane, a chcesz, aby zaproszenia wyglądały elegancko i formalnie.

Czy można nie wysyłać dat zapisu?

Możesz nie wysyłać zapisanych dat, zwłaszcza jeśli robisz małe wesele. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś również dwukrotnie sprawdził, do kogo wysyłasz te karty, ponieważ byłoby niesmaczne, gdybyś nagle odrzucił zaproszenie kogoś, komu podałeś zapisanie daty.

Ponadto zawsze wysyłaj zapisz daty, jeśli robisz wesele w szczycie sezonu wakacyjnego lub turystycznego. Jeśli ślub ma być przedłużonym weekendem lub ślubem docelowym, goście powinni przygotować się do nich dużo wcześniej.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, gdzie nie należy wysyłać ich wcześniej niż cztery miesiące.

Trzy miesiące przed ślubem jest idealne, ale zapisz daty można wysłać od 6 do 12 miesięcy przed ślubem. Mamy nadzieję, że pomogło to w rozplanowaniu obowiązków przed ślubem; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.