Jak uzyskać stopiony plastik z palnika? 3 niesamowite kroki!

Czy wiesz, jak usunąć stopiony plastik z palnika? Pokażemy Ci, jak go czyścić różnymi metodami i tańszym sprzętem czyszczącym. Być może nie zwracamy uwagi na naszą szpatułkę, łyżkę lub inny plastikowy materiał, którego używamy, gdy jest włączone ciepło.

Plastikowe pojemniki, torby, a nawet plastikowe śmieci z chipsów i ciastek mogą przypadkowo trafić na płytę kuchenną. Jeśli nie zostanie natychmiast usunięty, wygeneruje dym lub spowoduje większe uszkodzenie palników.

Jak uzyskać stopiony plastik z palnika? 3 niesamowite kroki!

Często rozważamy zakup środków chemicznych do usuwania plastiku lub po prostu spalenie płyty kuchennej, aby dokładnie spalić plastik, co jest oczywiście bardziej ryzykowne. Zamiast tego możemy usunąć te uparte stopione tworzywa sztuczne za pomocą kilku prostych narzędzi i technik.

Kroki, jak usunąć stopiony plastik z palnika

Kuchenka gazowa, czyli rodzaj kuchenki z palnikiem na kuchence, jest własnością zdecydowanej większości ludzi. Dlatego przygotuj się na sesję czyszczenia, gdy tylko odkryjesz stopiony plastik na palniku. Następnie rozpoczniemy procedurę usuwania stopionego materiału.

Teraz, gdy się przygotowałeś, będziesz potrzebować wentylatora, szpatułki, wilgotnego ręcznika, gąbki, octu, sody oczyszczonej i wody. Ponieważ mówimy o palnikach do pieców, można je łatwo wyjąć przed praniem. Po prostu przytrzymaj krawędzie i delikatnie ściągnij.

Krok 1. Usuwanie plastiku

Cienkie plastikowe torebki są częstym rodzajem plastiku wykrywanym w palniku i zazwyczaj można je łatwo usunąć po niewielkim nagrzaniu. Po nagrzaniu zeskrob szpatułką. To podejście jest zalecane tylko w przypadku stosunkowo niewielkich ilości stopionego plastiku. Upewnij się, że wykonujesz tę procedurę z wentylatorem, w pobliżu okna lub w wentylowanym pomieszczeniu, aby nie wdychać oparów, które wydziela płonący plastik.

Krok 2. Proces sody oczyszczonej i octu

Odrobina octu i roztworu sody oczyszczonej to najbardziej akceptowalna metoda usuwania sztywnych tworzyw sztucznych zamiast ostrych chemikaliów. Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem jego usunięcia jest umieszczenie palników w plastikowych torebkach z odrobiną octu i roztworu sody oczyszczonej. Przeczytaj o czyszczeniu sodą oczyszczoną i octem.

Krok 3. Wycieranie palników

Po wykonaniu kroków 1 i 2 opłucz je w letniej wodzie z mydłem i wyszoruj dłonią, aby usunąć wszelkie pozostałości. Teraz, po wypłukaniu, weź wilgotny ręcznik i delikatnie zetrzyj mydło lub roztwór sody oczyszczonej z octem. Następnie ponownie zainstaluj palniki, chwytając za krawędzie i zakładając je w ten sam sposób, w jaki je usunąłeś. Podczas tego procesu możesz wyczyścić nie tylko palnik; możesz również czyścić płytki, pokrętła i węże gazowe. Jeśli w drobny sposób będziemy praktykować czystość, może nam to pomóc żyć zdrowszym stylem życia.

Zagrożenia związane z nieusuwaniem stopionego plastiku

Teraz, gdy już wiesz, jak usunąć stopiony plastik z palnika kuchenki, porozmawiajmy o zagrożeniach dla zdrowia związanych z pozostawieniem go zaniedbanym i używaniem naszych kuchenek z roztopionym plastikiem na palnikach.

#1. Tworzy toksyczne opary

Załóżmy, że nie usuwasz stopionego plastiku przed użyciem palników. W takim przypadku plastik będzie się palić i wytwarzać czarny dym, co jest szkodliwe, ponieważ badania wykazały, że spalanie plastiku uwalnia dioksyny, osłabiając układ odpornościowy przy wielokrotnym wdychaniu. Nie wolno nam lekceważyć wagi spalania tworzyw sztucznych. Spalanie tworzyw sztucznych może wyrządzić więcej szkód człowiekowi niż środowisku, wbrew powszechnemu przekonaniu. Uwalnia różne rakotwórcze chemikalia, które mogą powodować raka.

#2. Może spowodować pożar domu

Tworzywa sztuczne to jedne z najbardziej wybuchowych rzeczy, których używamy na co dzień, a ludzie często używają ich do rozpalania ognia przy użyciu kawałka węgla. Płomień, który tworzą tworzywa sztuczne, jest bardziej znaczący i nieprzewidywalny. Może również powodować uszkodzenie naczyń kuchennych, a także sadzę na powierzchniach.

Ludzie mogą przeoczyć ten mały kawałek stopionego plastiku, ale pamiętaj, że wszystkie domowe pożary zaczynają się od małego płomienia po ugotowaniu. Dlatego, jeśli zostawisz garnek na palniku pieca po jego wyłączeniu, plastik nadal może się zapalać i rozprzestrzeniać na inne łatwopalne materiały, takie jak olej, tkanina, a nawet inne tworzywa sztuczne. Może warto przeczytać, dlaczego mój piec na drewno dymi w domu.

Konserwacja w utrzymaniu palników w czystości

Wypadek się zdarza, najlepszym sposobem na jego uniknięcie jest przygotowanie i wiedza na temat rzeczy, które zawsze robimy. Na przykład po każdym użyciu pieca należy upewnić się, że na palnikach nie ma stopionego plastiku lub nie został on niewłaściwie umieszczony. Zwróć również uwagę na inne zabrudzenia, ponieważ mogą one wpłynąć na wydajność Twojego pieca.

Zakup kuchenki to mądra decyzja, ponieważ pozwala nam codziennie przygotowywać jedzenie. Utrzymywanie go w czystości i ostrożne obchodzenie się z nim może przedłużyć żywotność pieca i wszystkich dołączonych do niego akcesoriów, takich jak palniki stop top, szklana lub metalowa osłona, a pokrętło nie zablokuje się, jeśli to zrobisz. czysty.

Wniosek

Wiesz już, jak usunąć stopiony plastik z palnika kuchenki. Pamiętaj, aby być na bieżąco z utrzymaniem i czystością swojej kuchni. Gwarantuje to, że Twoje urządzenie nie tylko dobrze wygląda, ale także działa dobrze. Przeczytaj, jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy i dlaczego mój piec na drewno dymi w domu.