Jak uzyskać dodatkowy wosk ze świecy?

Zakup kosztownej świecy uzasadniałeś przekonywaniem siebie, że użyjesz słoika ponownie, gdy świeca się wypali. Ponieważ nie wiesz, jak wydobyć dodatkowy wosk ze świecy, zostanie ci tylko bałagan. Nie martw się, zapewniliśmy Ci ochronę!

Jednak ten pokryty woskiem pojemnik może zostać przekształcony w wazon lub uniwersalny drobiazg. Dowiedz się, jak wydobyć wosk ze słoika na świecę, bez względu na jego kształt i rozmiar. Daj takim pojemnikom nowe życie.

Jak uzyskać dodatkowy wosk ze świecy?

Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani dużo czasu. Wystarczy kuchnia i odrobina cierpliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak raz na zawsze usunąć wosk ze świecy.

Sposoby, jak uzyskać dodatkowy wosk ze świecy

Korzystaj z wrzącej wody

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie dodatkowego wosku ze świecy jest gotowanie wody. Wosk można również usunąć gorącą wodą. Umieść świecę na ręczniku lub powierzchni zabezpieczonej gazetą. Usuń jak najwięcej wosku za pomocą noża do masła lub łyżki.

Napełnij pojemnik do połowy wrzącą wodą, zostawiając trochę miejsca na górze. Do świec z miękkiego wosku używaj gorącej, ale nie wrzącej wody. Wosk wypłynie na górę, gdy wrząca woda go rozpuści.

Pozwól wodzie ostygnąć przed usunięciem wosku. Usuń wszelkie drobne cząsteczki wosku z wody, odcedzając je. Nie wylewaj wosku do kanalizacji; zeskrob resztki wosku i umyj wodą z mydłem.

Wosk do świec należy zamrozić

Zimno powoduje krzepnięcie i kurczenie się wosku, co ułatwia jego usunięcie. Dlatego tradycyjna metoda usuwania wosku z dywanów za pomocą kostek lodu. Jeśli słoik ma mały otwór, użyj noża do masła, aby rozbić duże kawałki wosku, które pozostały w pojemniku.

Zamrozić świecę na wiele godzin lub do całkowitego zamrożenia. Wosk powinien swobodnie wychodzić z butelki, ale w razie potrzeby poluzuj go nożem do masła. Zeskrob wszelkie pozostałości przed czyszczeniem pojemnika wodą z mydłem.

Sposób usunięcia wosku z pojemników zależy od ilości wosku pozostałego w uchwycie. A co, jeśli w uchwycie pozostała niewielka ilość wosku? Możesz włożyć go do lodówki, gdy wosk ostygnie.

Po około 30 minutach w zamrażarce wosk powinien zmięknąć i wyskoczyć. Ta procedura pomaga również w usunięciu podstawy knota z uchwytu. Jeśli używasz ponownie uchwytu, pozwól mu ogrzać się do temperatury pokojowej przed ponownym użyciem.

Używaj piekarnika

Jeśli masz do czyszczenia wiele pojemników w tym samym czasie, to podejście jest idealne. Za pomocą noża do masła lub łyżki zeskrob jak najwięcej wosku. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Fahrenheita i przygotuj blachę w brzegach z folią aluminiową lub jednym lub dwoma kawałkami papieru pergaminowego.

Umieść świece na patelni do góry nogami i włóż je do piekarnika. Po około 15 minutach wosk stopi się. Po wyjęciu z piekarnika umieść patelnię na odpornej na ciepło powierzchni.

Przetrzyj wnętrze pojemnika ręcznikiem papierowym. Zrób to po przytrzymaniu go ręcznikiem lub uchwytem na garnki. Pozostaw pojemnik do ostygnięcia przed czyszczeniem go wodą z mydłem.

Zbuduj podwójny kocioł

Za pomocą noża do masła lub łyżki zeskrob jak najwięcej wosku. Umieść świecę na żaroodpornej powierzchni w rondlu lub dużym metalowym naczyniu. Pod świecę połóż złożony ścierkę, aby nie przesuwała się po rondlu.

Napełnij rondel do połowy wrzącą wodą, uważając, aby woda nie dostała się do słoika ze świeczkami. Słoik namoczyć we wrzącej wodzie, aż wosk zmięknie. Jedną ręką trzymaj słoik i użyj noża do masła, aby uwolnić wosk.

Wyjmij pojemnik z wody. Ostrożnie usuń wosk. Następnie umyj mydłem i wodą.

Jak usunąć wosk za pomocą brzytwy

Opisane przez nas metody są często skuteczne w usuwaniu większych kawałków wosku ze słoików. Być może jednak zastanawiasz się, jak usunąć wosk ze świecy ze szkła. Usunięcie pozostałych śladów wosku ze szkła wymaga trochę więcej pracy, ale nie jest niemożliwe.

Usuń większe kawałki wosku z powierzchni za pomocą ostrej żyletki lub skrobaczki do szyb. Zwilż szklankę gąbką zwilżoną gorącą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości. Chcesz, aby wosk zmiękł, zanim ponownie zbliżysz się do niego skrobaczką.

Aby zapobiec pozostawianiu zadrapań na powierzchni lub zsuwaniu się żyletki. Użyj delikatnych ruchów, aby uwolnić wosk. Zeskrob szkło, aż wszystkie cząsteczki wosku zostaną usunięte.

Wniosek dotyczący tego, jak usunąć dodatkowy wosk ze świecy

Cóż to za atmosfera, żeby po prostu odpocząć i poczuć zapach kwiatów w swoim pokoju, prawda? Jeśli jednak nie nauczyłeś się, jak uzyskać dodatkowy wosk ze świecy, ten poradnik ci pomoże. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki kilku sugestiom będziesz w stanie wyczyścić stare słoiki ze świecami w mgnieniu oka.