Jak utrzymać żółwia w cieple bez podgrzewacza? 7 niesamowitych wskazówek!

Czy jesteś ciekaw, jak utrzymać żółwia w cieple bez grzałki? Możesz używać bezpośredniego światła słonecznego, żarówek lub podgrzewaczy wody zamiast lampy grzewczej, gdy jej nie masz. Aby pomóc w regulacji ogólnej temperatury otoczenia twojego żółwia, możesz również nalać zbiornik letniej wody. Lampa grzewcza może pomóc żółwiowi wyschnąć i wygrzać się, zapewniając odpowiednie ciepło. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Nie musisz się martwić, jeśli jest to zbyt kosztowne, prąd gaśnie lub nie masz do niego dostępu. Możesz zapewnić swojemu żółwiowi wystarczającą ilość ciepła bez używania lamp grzewczych! Jeśli chodzi o utrzymanie żółwia w zdrowiu i zdrowiu, wydaje się, że należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się, jak podgrzać żółwia bez, pozostań z nami w kontakcie pod koniec. Zacznijmy!

Jak utrzymać żółwia w cieple bez podgrzewacza? 7 niesamowitych wskazówek!

Jak utrzymać żółwia w cieple bez lampy grzewczej?

Jak utrzymać żółwia w cieple bez grzałki? Korzystanie z grzejników bez wątpienia kosztuje zbyt dużo, aby ogrzać żółwia. Ale przede wszystkim po co Ci lampa grzewcza? Ciepło jest niezbędne do przeżycia żywych organizmów. Zwierzęta, takie jak żółwie, wytwarzają energię z ciepła słonecznego. To wyjaśnia istnienie lamp grzewczych. Dlatego omówiliśmy inne alternatywy utrzymywania żółwia w cieple bez grzejników.

#1. Użyj żarówki rtęciowej

Nie wystarczyło utrzymywanie ciepła żółwia, aby organizm był zdrowy. UVB, UVA i promienie są wymagane, aby żółwie otrzymały witaminę D3, niezbędną do metabolizmu wapnia. W przeciwieństwie do niektórych innych lamp grzewczych, żarówki parowe rtęciowe są nietoksyczne i emitują promieniowanie UVB, UVA i promieniowanie. Obejmują one również stworzone wyłączniki bezpieczeństwa, które zapobiegają przypaleniu i wybuchowi.

#2. Zdobądź poduszki grzewcze

Według niektórych, poduszki grzewcze są dobrym zamiennikiem lamp podgrzewanych. Zbaczamy z drogi. Przede wszystkim nie nadają się do recyklingu. Nie można go wyjąć i ponownie użyć po włożeniu pod zbiornik. Pod dnem zbiornika znajdują się podkładki grzewcze, przy niedostatecznej wentylacji do odprowadzania ciepła. W rezultacie istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że szkło może pęknąć z powodu przegrzania.

Nie radzimy naszym przyjaciołom utrzymującym żółwie używanie poduszek grzewczych do ogrzewania akwariów z żółwiami.

#3. Przykryj zbiornik styropianem

Właściwości izolacyjne styropianu są znakomite. Utrzymuje ciepło w akwarium z żółwiami nawet podczas mrozu, zapobiegając nagrzewaniu się atmosfery. Styropian można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami. Alternatywnie możesz dokonać zakupu online. Powinieneś dopasować go do wielkości zbiornika. Aby zabezpieczyć styropian na miejscu, możesz użyć kleju lub przezroczystej taśmy klejącej. Jeśli rzeczywiście kupowany styropian jest czarny, będzie wyglądał o wiele lepiej.

Dzieje się tak, ponieważ czarny jest fantastycznym pochłaniaczem ciepła.

#4. Użyj ciepłej wody

Możesz również pomóc w utrzymaniu ciepła żółwia, regularnie wlewając podgrzaną wodę do akwarium. Będzie to również wymagało nieco więcej wysiłku. Będziesz musiał regularnie wymieniać wodę. Jest to więc przede wszystkim rozwiązanie z zakresu pomocy opaski. Aby szybko naprawić, ugotuj miskę z wodą w mikrofalówce przez 60 sekund. Następnie powoli wlej gorącą wodę do zbiornika. Upewnij się, że nie jest za gorąco.

Ale nadal potrzebujesz ciepłej wody, upewnij się, że nie ma pary podczas wkładania jej do akwarium. Umieść termometr w zbiorniku, aby monitorować temperaturę wody, co pomoże ci określić, kiedy musisz wlać wodę do zbiornika żółwia. Wlanie gorącej wody do akwarium z żółwiami może również pomóc w rozcieńczeniu wody, aby była czystsza. Możesz również użyć podgrzewacza wody dla żółwi do podgrzania wody. Niezależnie od tego możesz chcieć dowiedzieć się, jak dodać termostat do grzejnika ściennego.

#5. Używaj bezpośredniego światła słonecznego

Ustawienie żółwia bezpośrednio na słońcu jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą utrzymywania go w cieple bez użycia żarówki.

Umieszczenie zbiornika tuż przy dużym oknie jest idealną techniką, aby to zrobić. Najlepiej umieścić go blisko okien, które w ciągu dnia są najbardziej nasłonecznione. Ponieważ światło słoneczne jest znacznie bardziej organiczne dla żółwia, może być nawet lepsze niż lampa grzewcza. Ponieważ woda wymaga tak długiego czasu do schłodzenia, mogą one pomóc w utrzymywaniu ciepłej wody w nocy. Ciepło i światło są niezbędne dla zdrowia twojego żółwia i możesz nie dać mu wystarczająco dużo.

#6. Żarówki opraw

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na lampę grzewczą, umieść żarówkę w górnej części akwarium z żółwiami. Żarówka wydaje się mieć dużą moc i wytwarza dużą ilość ciepła; w ten sposób będzie kosztować jeszcze więcej mocy. W zestawieniu z różnymi żarówkami wytwarza również szerokie spektrum promieniowania ultrafioletowego. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na użycie, zostaw ją włączoną w godzinach dziennych.

Żarówka musi znajdować się poza zasięgiem żółwia.

#7. Używaj świec

Inną alternatywą dla lampy grzewczej jest świeca, ponieważ może utrzymywać ciepło w zbiorniku żółwia. Potraktuj to jednak jako ostateczność ze względu na możliwość pożaru. Świeca musi być umieszczona kilka centymetrów od akwarium. Stań tam, miej oko na świecę i upewnij się, że się nie wypali. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić grzejnik na listwie przypodłogowej.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu mamy nadzieję, że wszyscy nauczycie się, jak utrzymać żółwia w cieple bez grzejników. Istnieje siedem niesamowitych sposobów, które omówiliśmy powyżej, aby pomóc ci utrzymać ciepło twojego żółwia. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu. Dziękuję, przyjaciele, za to, że jesteś z nami na końcu!