Jak utrzymać skórzany fotelik dla początkujących?

Skóra to jedna z trwalszych i nie wymagających konserwacji powierzchni do wyposażenia domu. Jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, czyszczenie skórzanej kanapy będzie dziecinnie proste. Jak więc utrzymać skórzany fotelik dla początkujących?

Meble skórzane nie wydają się po prostu warte milion dolarów. To też wydaje się milion dolarów. Ponieważ jest to produkt naturalny, zimą rozgrzewa ciało, a latem chłodzi.

Jak utrzymać skórzany fotelik dla początkujących?

Skórzany fotelik to przyjemność posiadania, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby przedłużyć jego żywotność i zachować piękny wygląd. Skóra jest trwalsza niż inne rodzaje tapicerki, a odpowiednio pielęgnowana, z wiekiem będzie się poprawiać, podobnie jak wino. Jednak wysokiej jakości skórzane meble to inwestycja.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Sofa dwuosobowa to dwuosobowa sofa, która jest wystarczająco mała dla dwóch osób. Sofa dwuosobowa, znana również jako podwójne krzesło, jest dostępna jako samodzielny przedmiot lub jako część zestawu do salonu. Fotel wbrew nazwie nie był przeznaczony dla par czy kochanków.

Jego pierwotnym celem było zapewnienie większej przestrzeni kobietom do siedzenia w swoich dużych, bogatych sukniach. Wraz ze zmianą mody, zmieniło się również użycie dwuosobowej kanapy, która przekształciła się w idealny mebel dla dwóch osób do rozmów w bliskim sąsiedztwie. Fotele tego typu zostały zaprojektowane tak, aby były skierowane do siebie w kształcie litery S, ale sofa, którą znamy dzisiaj, to sofa do siedzenia obok siebie.

Fotele dwuosobowe to doskonały wybór do ciasnych pomieszczeń. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, sofa może wypełnić nietypowy narożnik lub dodać komfortu przestrzeni w Twoim domu. Na przykład fotelik miłosny na końcu łóżka może sprawić, że zbyt przestronna sypialnia będzie bardziej luksusowa.

Jak utrzymać stan skórzanego fotela dla początkujących?

Chociaż skóra jest trwała, jest chłonna. Dlatego czyszczenie jest bardziej skomplikowane niż zwykłe wycieranie wilgotną ściereczką. Twoja skórzana kanapa dwuosobowa jest używana codziennie, nie poświęcając wiele uwagi gromadzącemu się na niej zabrudzeniu.

W rezultacie brud z czasem osadza się na skórzanych meblach, powodując, że tracą one swój wyraźny zapach. Skorzystaj z tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak dbać o skórzany fotelik, aby móc bez obaw dokonać kolejnego zakupu. Skutecznie usuniesz wszelkie zabrudzenia czy plamy i zachowasz doskonały wygląd materiału przez długie lata.

Czyszczenie skórzanego fotela dwuosobowego

Skóra, podobnie jak drewno, może blaknąć, sztywnieć i pękać po umieszczeniu w pobliżu źródeł ciepła, ponieważ wysycha. W rezultacie unikaj umieszczania go w pobliżu kominka lub w bezpośrednim świetle słonecznym — co kilka tygodni kurz czystą, białą szmatką, aby utrzymać go w czystości. Podczas wycierania reszty powierzchni odkurzyć w szczelinach i wzdłuż dna.

Następnie przetrzyj powierzchnię lekko wilgotną, miękką ściereczką, aby usunąć nagromadzony brud. Zanim zrobisz to po raz pierwszy, przetestuj skórę w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie wchłania wody. W przypadku wchłonięcia należy używać wyłącznie suchej szmatki. Następnie co pół roku do roku stosuj odpowiednią odżywkę do skóry.

Pokonywanie zadrapań i plam.

Wycieki należy natychmiast zetrzeć suchą szmatką i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Bardzo ważne jest, aby osuszyć, a nie wycierać, ponieważ chcesz usunąć całą wilgoć, a nie ją rozprowadzać. Wypróbuj go również z tkaniną.

Aby usunąć plamy, nigdy nie używaj szorstkiego mydła, rozpuszczalników, detergentów ani amoniaku. Ponadto nigdy nie moczyć farby w dużej ilości wody. Wszystkie te metody mogą być bardziej szkodliwe niż sama plama. Zamiast tego wytrzyj nadmiar tłuszczu czystą, suchą szmatką.

Po krótkim czasie plama powinna stopniowo znikać w skórze. Jeśli jednak plama nie ustąpi, zleć jej wyczyszczenie profesjonalnemu specjaliście ds. skór, aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia samej skóry. Miej oko na zadrapania. Skóra łatwo się rysuje, więc trzymaj ostre przedmioty z dala od skórzanego fotelika.

W przypadku drobnych zadrapań powierzchni delikatnie wypoleruj powierzchnię irchą lub czystymi palcami. Jeśli rysa nie ustąpi, delikatnie wetrzyj w nią niewielką ilość wody destylowanej i osusz suchą szmatką.

Ponieważ skóra szybko wchłania barwniki, unikaj umieszczania na niej materiałów drukowanych.

Atrament może się przenosić i pozostawiać plamy, które są niezwykle trudne do usunięcia, jeśli nie niemożliwe. Jeśli przebarwienia nie ustąpią, należy skonsultować się z profesjonalnym specjalistą ds. skór. Aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia skóry, wyczyść skórę.

Polerowanie skóry

Wyczyść skórzany fotelik suchą ściereczką z mikrofibry dzień po wyczyszczeniu. Poleruj skórę szybkimi ruchami w przód iw tył. Ten ostatni krok przywróci blask Twojemu elementowi i sprawi, że będzie wyglądał zupełnie nowy.

Zainwestuj w dodatkowe bezpieczeństwo

Jeśli masz zwierzęta i obawiasz się uszkodzeń, rozważ zakup chronionego materiału skórzanego. Kupując meble tapicerowane skórą, zaopatrz się w pakiet ochronny. Jeśli element jest wysokiej jakości i kosztowny, plan ochrony jest jedyną realistyczną finansowo opcją.

Postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta.

Sprawdź metki producenta na meblach przed stworzeniem domowego środka czyszczącego. Ponieważ nie wszystkie skóry są takie same, bardzo ważne jest, aby nie używać żadnego konkretnego środka czyszczącego, którego należy unikać. Nie ryzykuj dalszego uszkodzenia skóry, próbując ją naprawić – czyszczenie skóry to projekt DIY, ale naprawa nie.

Wniosek

Podsumowując, jak utrzymać stan skórzanego fotelika dla początkujących. Utrzymanie wysokiej jakości mebli skórzanych nie musi być zobowiązaniem na cały dzień. Utrzymanie powierzchni w czystości dzięki szybkim retuszom może znacznie skrócić czas potrzebny do wyczyszczenia skórzanego fotelika.