Jak usunąć włosy z ubrań w suszarce? 7 najlepszych wskazówek!

Jak usunąć włosy z ubrań w suszarce? Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby nie zabrudzić pułapki na kłaczki, użyj prześcieradeł do suszarki, użyj kulek do suszarki, podgrzej ubrania na sucho, użyj płynu do zmiękczania tkanin, spłucz ubrania octem, & użyj ściereczek z mikrofibry.

Ponieważ pranie jest najbardziej zbędną i przyziemną pracą domową, wymaga również usuwania włosów z ubrań w suszarce. Chociaż może to być trudne zadanie, satysfakcjonujące jest to, że Twoje ubrania pozostają słodko pachnące, świeżo odżywione, miękkie i nie tylko suchy.

Jak usunąć włosy z ubrań w suszarce? 7 najlepszych wskazówek!

Następnie należy je starannie przechowywać i złożyć, aby poczekać na ich użycie. Ludzkie włosy mają tendencję do zatrzymywania się na ubraniach, które wymagają usunięcia ich z ubrań. Następnie możesz umieścić je w suszarce. To tylko przegląd, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wskazówki dotyczące usuwania włosów z ubrań w suszarce

Jak usunąć włosy z ubrań w suszarce? Poniżej znajdują się sugerowane wskazówki dotyczące usuwania włosów z ubrań w suszarce:

#1. Pozostaw pułapkę na kłaczki wolne od brudu

Nie pozostawiaj brudu z kłaczków na włosach, ponieważ problem pogarsza się tylko z siatką zatykającą się włosami i kłaczkami. Jeszcze lepiej, usuń pułapkę ręcznie, aby wyeliminować uwięzione włosy i kłaczki. Następnie namocz pułapkę na kłaczki w ciepłej wodzie z dodatkiem octu i usuń pozostałości. Odłącz suszarkę i użyj miękkiej szmatki umieszczonej w occie i ciepłej wodzie. Wytrzyj powierzchnię suszarki. Uruchom odkurzacz na całej powierzchni suszarki. Wysysa włosy, które utknęły na ścianie suszarki. Jeśli problem nadal występuje, profesjonalni sprzątacze rozwiązują go. Suszarkę należy rozebrać na części, pozostawiając ją profesjonalistom.

#2. Skorzystaj z arkuszy suszarki

Włosy mają tendencję do przyklejania się do ubrania. Może to skutkować uporczywym zadaniem, w którym będziesz musiał usunąć ubrania, które gromadzą się elektryzująco. Ubrania statyczne utrzymują włosy jeszcze mocniej podczas cyklu suszenia i pozostawiają włosy przyklejone do tkaniny. Dobrze, arkusze suszarki najlepiej rozwiązać ten problem. Umieść jeden lub dwa arkusze suszarki z ubraniami na suszarce. Ustaw cykl. Arkusz suszarki emituje chemikalia, takie jak kwas stearynowy na ubraniach, które neutralizują ładunki elektrostatyczne. Włókna mogą rzucać włosy, gdy są w nich uwięzione. Włosy łapią pułapkę na kłaczki wraz z upadkiem ubrań. Poznaj 8 najlepszych alternatywnych arkuszy suszarki.

#3. Skorzystaj z kulek do suszenia

Wrzuć kilka kulek do suszarki, które są gumowymi lub plastikowymi kulkami, do suszarki obok prania. Pomagają uniknąć zbijania się ubrań; w ten sposób powietrze krąży swobodnie. Włosy nie przyklejają się już i nie gromadzą się ciasno na ubraniach. Włosy są następnie uwięzione w łapaczu kłaczków, podczas gdy kulki suszarki są wymagane dla rozmiaru wsadu. Kulki suszące emitują również podobne wyniki chemiczne, jak w przypadku arkuszy suszarki. Efekt tłumienia jest wynikiem elektryzowania się ubrań. Włosy nie przywierają już do ubrania, podczas gdy włosy unoszą się i zostają uwięzione w pułapce z kłaczkami. Jednak kulki do suszenia zawierają mniej chemikaliów niż arkusze do suszenia. Użyj niektórych arkuszy suszarki zamiast niektórych upartych ubrań.

#4. Zastosuj trochę ciepła

Podgrzej ubrania, aby uwolnić z nich włosy. Włóż ubrania do suszarki i ustaw je na niskim poziomie na około dziesięć minut. W ten sposób rozluźnia się tkaninę, jednocześnie zmniejszając statyczne. Rozluźnienie materiału wypycha włosy. Umieść suszarkę tak, jak suszy ubrania w zwykły sposób. Luźne włosy zostają następnie uwięzione w pułapce na kłaczki, która eliminuje włosy z ubrania.

#5. Skorzystaj z płynu do zmiękczania tkanin

Ubrania podziurawione ludzkimi włosami wymagają powrotu do suszarki. Wykonaj cykl płukania raz, ale z dużą ilością płynu do zmiękczania tkanin. Pozwól jej wniknąć głęboko w tkaninę, aby ją rozluźnić i wyeliminować elektryzowanie, które powoduje, że włosy przyklejają się do ubrania. Następnie włóż świeże ubrania z powrotem do suszarki. Zazwyczaj suszyć w suszarce bębnowej. Niech nowe ubrania szybko uwolnią ludzkie włosy, które przyklejają się do nich. W ten sposób włosy zostają wciągnięte w pułapkę kłaczków, ponieważ przynosi to dodatkowe korzyści polegające na tym, że ubrania pachną pięknie i dekadencko. Przeczytaj także, kiedy włożyć płyn do zmiękczania tkanin do pralki.

#6. Użyj ściereczek z mikrofibry

Ściereczki z mikrofibry są syntetyczne i miękkie, używane do robienia drobnych ubrań i ręczników. Mikrofibra jest bardziej podatna na elektryzowanie. Dlatego ludzki włos sięga głęboko w mikrofibrę, która usuwa ludzkie włosy z ubrań. Dodaj trochę ściereczki z mikrofibry do ubrań po załadowaniu suszarki. Suszyć w suszarce, a ściereczki z mikrofibry wyciągają włosy z ubrań. Wszystkie włosy przykleją się do ręcznika.

#7. Spłucz octem

Krótka kąpiel lub kąpiel w occie zawiera ocet, który rozluźnia włosy, umożliwiając pułapce kłaczków wykonywanie swojej pracy. Dodaj 1 lub 2 szklanki octu do czterdziestolitrowego prania. Włącz ubrania w cykl. Rzecz w occie polega na tym, że nie uszkadza tkaniny. Zauważ znaczną poprawę już po włożeniu ubrań do suszarki.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak usuwać włosy z ubrań w suszarce. Dobrym pomysłem jest depilacja tej wydajnej maszyny czyszczącej, z której będziesz korzystać przez najbliższe miesiące. Uporczywe włosy wymagają pewnego wysiłku, aby je wyeliminować. Postępuj więc zgodnie z powyższymi wskazówkami! Możesz również zainteresować się tym, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak czyścić suszarkę LG.