Jak usunąć rysy ze szklanego pieca? 6 metod, których możesz użyć!

Szukasz sposobów na usunięcie rys z kuchenki ze szklanym blatem? Ponieważ są proste w utrzymaniu, nie wymagają uwagi i mają nowoczesny design, aktualnym trendem w kuchniach są szklane, fantazyjne piece. Co się jednak stanie, jeśli ktoś niedbale i zeskrobuje na zewnątrz? Co zamierzasz z tym zrobić?

Istnieją alternatywy, jeśli użyłeś niewłaściwego naczynia i nieumyślnie spowodowałeś szkody. Chociaż duże i głębokie zadrapania są na ogół trwałe, możesz użyć kilku materiałów domowych do wyleczenia małych nacięć i śladów. Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami naprawy zarysowań szkła, aby uzyskać najlepsze opcje.

Jak usunąć rysy ze szklanego pieca? 6 metod

Sposoby usuwania zadrapań ze szklanego pieca

Jak usunąć rysy z pieca ze szklanym blatem? Stopień uszkodzenia określa najlepszy sposób naprawy kuchenki ze szklanym blatem. Poniższe terapie są bardzo odpowiednie dla małych, płytkich i zarysowań. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, jak z nich korzystać.

Metoda nr 1. Korzystanie z sody oczyszczonej

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie sody oczyszczonej. Jest to powszechny artykuł gospodarstwa domowego, który po odpowiednim wymieszaniu nie jest ani suchy, ani szorstki. Potrzebny będzie również miękki ręcznik i woda.

Wystarczy połączyć sodę oczyszczoną i wodę w małym pojemniku, aby powstała sypka, wilgotna pasta. Nałóż pastę palcami bezpośrednio na zimną płytę kuchenną. Delikatnie weź chusteczkę miękką i okrężnie wycieraj rysy. Zetrzyj pastę czystą, wilgotną ściereczką, aż znikną rysy lub ślady po zarysowaniach.

Metoda nr 2. Używanie pasty do zębów

Pasta do zębów może wydawać się dziwna, ale jest pomocna, ponieważ zawiera substancje chemiczne, takie jak soda oczyszczona i nadtlenek. Te nietoksyczne substancje chemiczne współpracują ze sobą, pochłaniając drobne otarcia bez uszkadzania otaczającego je szkła. Ta technika jest porównywalna z sodą oczyszczoną.

Na początek nałóż odrobinę pasty do zębów na jeden z miękkich ręczników. Następnie nałóż pastę na uszkodzone miejsca i wmasuj okrężnymi ruchami przez 1 minutę. Następnie dokładnie zmocz ręcznik i usuń jak najwięcej pasty do zębów. Następnie wytrzyj piec suchym ręcznikiem, aby wyczyścić pozostały płyn. Możesz to robić, dopóki nie uzyskasz pożądanego rezultatu. Ta technika jest już kompletna i może być również używana do usuwania ostrych plam z żywności.

Metoda nr 3. Używanie lakieru do paznokci

Polerowanie to doskonała metoda zakrywania i ukrywania ogromnych obszarów uszkodzeń. Połączenie przezroczystej pasty do polerowania i pasty do szkła redukuje zarysowania i skrawki bardziej niż inne opcje, dzięki czemu masz piękny, półprzezroczysty piec.

Użyj pędzla z przezroczystym lakierem do paznokci, aby ukryć rysy lub uszkodzenia płyty kuchennej. Zeskrob nadmiar, zanim pasta wyschnie, aby nie dostał się do palnika. Wysuszyć pozostały lakier przez 30 minut.

Nakładaj na każdy obszar delikatnie lakierem do paznokci przez 30 sekund, używając nieściernego wacika. Po zakończeniu nałóż niewielką szklankę na podkładkę buforową i nałóż ją na obszary, nad którymi pracowałeś. Po zakończeniu tego lakier do paznokci zakryje większość uszkodzeń. Niezależnie od tego, oto kilka wskazówek dotyczących usuwania zarysowań szkła.

Metoda nr 4. Używanie pasty do metalu

Niektóre środki czyszczące do metalu znane jako pasty są zwykle używane do czyszczenia szkła. Ta opcja eliminuje rysy i zadrapania oraz czyści całą górną część pieca, dzięki czemu nadaje się do ponownego użycia. Pomogłoby, gdybyś użył bezpiecznej dla szkła pasty do metalu.

Aby to zrobić, zwilż szmatkę i przetrzyj ją trochę czystszą. Następnie obróć patelnię ruchem okrężnym, aby delikatnie wypolerować uszkodzone lub zadrapane obszary. Po zakończeniu czyszczenia usuń czyścik wilgotnym, czystym ręcznikiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, do wyschnięcia użyj osobnego miękkiego ręcznika.

Metoda #5. Zainwestuj w zestaw naprawczy

Jednym z najlepszych wyborów jest użycie prostego zestawu do naprawy szkła, który nie uszkodzi Twojej płyty kuchennej.

Musisz jednak podjąć dodatkowe środki, aby zapobiec dalszym szkodom. Niezbędnych jest kilka miękkich ręczników lub wełnianych wacików oraz zestaw narzędzi do naprawy szkła. Sposób, w jaki to zrobisz, może się różnić w zależności od rodzaju kupowanego zestawu. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w zakupionym zestawie naprawczym, aby prawidłowo naprawić typ szklanej płyty kuchennej. Mówiąc o zestawach naprawczych, takich jak piece, łóżka są podatne na uszkodzenia, ponieważ często ich używamy, zwłaszcza listwy łóżka. Oto szczegółowy artykuł o tym, jak naprawić listwy łóżka.

Metoda nr 6. Czyszczenie kremem ceramicznym

Płyn do czyszczenia ceramiki jest podobny do pasty do metalu i można go kupić w tych samych sklepach, w których można kupić pastę do metalu. Zadrapania należy masować zamiast piasku i nie skupiać się na głębszych rysach. Najlepiej byłoby, gdybyś następnie zmył krem ​​​​ceramiczny.

Nałóż łyżką zdarte obszary okrężnymi ruchami za pomocą miękkiej szmatki i odrobiny balsamu do czyszczenia. Nakładaj na każdy obszar przez 30 sekund. Powtarzaj kroki 1 i 2, aż rysa nie będzie już widoczna. Zetrzyj oddzielny suchy ręcznik z pasty. Usuń dotknięty obszar wilgotną szmatką.

To okładka!

Choć wiedza o tym, jak usunąć rysy z kuchenek ze szklanym blatem, wydaje się onieśmielająca, te proste metody mogą naprawić drobne uszkodzenia i przygotować sprzęt do następnego posiłku. Kiedy używasz kuchenek gazowych i elektrycznych, zwykle używasz różnych produktów domowych.

Upewnij się, że używasz odpowiedniego naczynia i natychmiast usuwaj gorące jedzenie, które rozlało się na powierzchnię, aby zapobiec zarysowaniom i zadrapaniom. Ponieważ są to najczęstsze przyczyny urazów i uszkodzeń.