Jak usunąć pompę z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt? Ten artykuł poprowadzi Cię do poszerzenia wiedzy, która bezpośrednio rozwiąże Twój problem. Mogą istnieć setki powodów, aby wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej, czasami może to być spowodowane usterką, a innym razem może chcesz ją wyczyścić.

Odłączenie starej pompy od pralki to tylko kwestia kilku kroków. Jesteśmy pewni, że masz możliwość wykonania tej naprawy bez żadnych trudności i bałaganu z myjką ciśnieniową.

Jak usunąć pompę z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt? 4 proste kroki!

Przede wszystkim dowiedzmy się najpierw co to za pompa myjki ciśnieniowej. Otóż ​​pod myjką z silnikiem podłączona jest pompa. Myjka ciśnieniowa Troy-Bilt ma pionową pompę z trzema nogami i trzema kołnierzami silnika gazowego. Posiada wbudowany zawór regulacji ciśnienia oraz system wtrysku chemikaliów. Zawory rozruchowe i termiczne zawory nadmiarowe zwiększają wydajność pompy, czyniąc ją bezpieczną i wygodną w użyciu. Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do tego.

Dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa przecieka?

Jest jeden powód, dla którego planujesz usunąć starą pompę, a jest nim nieszczelność pompy. Ale poczekaj, może być inny problem z myjką ciśnieniową, powodując wyciek. Te dwa główne problemy powodują uszkodzenie systemu spryskiwaczy, w wyniku czego dochodzi do wycieku.

#1. Zużyta pompa

Czy przed użyciem zmywasz wodę z pralki? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak. To doskonała praktyka i każdy powinien jej przestrzegać. Ale jeśli tego nie zrobisz, musisz zrobić z tego nawyk. Zawsze usuwaj wodę, naciskając spust pistoletu myjki ciśnieniowej. W przeciwnym razie powietrze utknięte w środku uszkodzi tłoki, zawory zwrotne i zawór odciążający. Wszystko to są główne działające części pompy, a jeśli ulegną awarii, pompa również ulegnie awarii. Wyciek będzie obserwowany w Twojej myjce ciśnieniowej Troy-Bilt, a wymiana starej pompy jest jedynym rozwiązaniem tego problemu.

#2. Nieprawidłowo działający termiczny zawór upustowy

Jak sama nazwa wskazuje, termiczny zawór upustowy jest inteligentnie zaprojektowany do utrzymywania temperatury w myjce ciśnieniowej. Ten zawór może być przyczyną wycieku z pompy. Ale dlaczego? Ponieważ po włączeniu ciśnienia spryskiwacza nie rozpoczynaj czyszczenia tarasu ani bocznicy domowej. Woda w pralce nagrzewa się dzięki ciągłemu dopływowi prądu. Termiczny zawór nadmiarowy zaczyna wypuszczać wodę na zewnątrz, aby zimna woda dostała się do pompy.

Dowiedzieliśmy się, że nigdy nie zostawiaj działającej myjki ciśnieniowej Toy-Bilt, gdy nie jest używana. Ten nawyk nie tylko zapobiegnie wyciekom pompy, ale także zaoszczędzi energię. Ale jeśli obserwuje się nieprzerwany wyciek z termicznego zaworu nadmiarowego. Może wymagać wymiany

#3. Stara pompa

Trzecim powodem nieszczelności pompy może być pompa, która była używana od dłuższego czasu, ponieważ wiemy, że żywotność urządzeń i ich części wygasa po wieloletnim użytkowaniu. Możemy tchnąć nowe życie w naszą myjkę ciśnieniową, po prostu wymieniając pompę po jej wyjęciu. Oto ostateczny przewodnik po pompach do myjek ciśnieniowych.

Kroki usuwania pompy z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt

Wymieniliśmy łatwe do wykonania kroki, aby zrozumieć pełną procedurę wyjmowania pompy z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt po ustaleniu, że pompa jest głównym powodem wycieku w Twoim Troy-Bilt. Teraz jesteś gotowy do usunięcia starej pompy.

Krok 1. Zmień położenie myjki ciśnieniowej

Odłącz wąż wysokociśnieniowy i chemiczny od myjki ciśnieniowej. Ustaw pralkę w pozycji podniesionej, jak stół lub biurko. Możesz też przechylić go za pomocą uchwytu. W ten sposób pompa stanie się łatwo dostępna, co sprawi, że praca będzie łatwiejsza i wygodniejsza. Wyjmij przewód świecy zapłonowej z silnika.

Krok 2. Odkręć pompę

Znajdź śrubokręt o odpowiednim rozmiarze jako śrubę mocującą, która łączy pompę z myjką ciśnieniową ze skrzynki narzędziowej. Rozpocznij odkręcanie śrub od dolnej strony pompy. Po wyjęciu odłóż nakrętki na bok. Pewnie się zastanawiasz, dlaczego pompa nie wychodzi. Powodem jest to, że jest ciasno przymocowana kluczem na myjce ciśnieniowej, a nie jest to tylko kwestia trzech śrub mocujących do demontażu pompy. Aby nasmarować pompę, należy rozpylić olej penetrujący. Dowiedz się, jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 3. Sprawdź pompę pod kątem jakichkolwiek problemów

Odczekaj 5 minut po smarowaniu, aby pompa wchłonęła olej. Następnie poruszaj pompą łomem, a odpadnie z hukiem. Teraz możesz rozwiązać każdy problem z pompą. Niezależnie od tego, czy wymienić cały zespół pompy, czy uszkodzoną część, która może być pierścieniem uszczelniającym, zaworem zwrotnym lub tłokami.

Krok 4. Kup nową pompę

Po zakończeniu demontażu starej pompy i planowaniu jej wymiany należy zamówić ją po wprowadzeniu prawidłowego numeru modelu pompy lub myjki ciśnieniowej. W ten sposób otrzymasz taką samą pompę jak poprzednia. Oto jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

Środki bezpieczeństwa przy usuwaniu

Wybierz miejsce na zewnątrz dla swojej myjki ciśnieniowej Troy-Bilt, niezależnie od tego, czy ją używasz, czy naprawiasz. Ze wszystkich stron do myjki ciśnieniowej musi być wolna przestrzeń 5 cali. Ten środek bezpieczeństwa w dużym stopniu zmniejszy ryzyko pożaru.

To okładka

Odpowiedź na pytanie, jak wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt, jest o wiele łatwiejsza niż Twoje oczekiwania. Do rozpoczęcia naprawy potrzebny jest klucz do nakrętek i olej penetrujący. Naprawa urządzeń jest satysfakcjonująca. Prawda?