Jak usunąć pleśń z zewnątrz domu: 3 proste kroki

Być może zauważyłeś to w środku, a teraz szukasz sposobu na usunięcie pleśni z zewnątrz domu. Cóż, nie martw się więcej, bo mamy twoje plecy!

Oto przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak szybko rozwiązać ten problem.

Jak usunąć pleśń z zewnątrz domu: 3 proste kroki

Skąd bierze się pleśń?

Różne grzyby tworzą widoczną masę białych nitkowatych strzępek i struktur owocnikujących. Pleśń jest zwykle kojarzona z wilgotnymi tkaninami, włóknami, przedmiotami skórzanymi i różnymi chorobami roślin (mączniak rzekomy i mączniak prawdziwy).

Związki te odżywiają grzyby powodujące pleśń, umożliwiając im rozwój i rozmnażanie. Pleśń często wydziela niepowtarzalny zapach.

Pleśń może rosnąć na różnych powierzchniach. Pleśń wytwarza cienki, czarny (czasem biały) narośl.

Pleśnie to podstawowe rośliny należące do rodziny grzybów. Są zawsze obecne w powietrzu, ale pleśnie wywołujące pleśń wymagają wilgoci i określonych temperatur, aby się rozwijać.

Dobrze rozwijają się w gorącym, wilgotnym lecie, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych.

Istnieją dwa rodzaje pleśni:

 • Proszek Przez większość czasu na roślinach można znaleźć mączniaka prawdziwego. Jest to rodzaj pleśni, który pojawia się w plamach i jest biały lub szary.
 • W miarę wzrostu grzyb może zmienić kolor na żółty, brązowy lub czarny.

 • Puchaty ten pleśń występuje w różnych kolorach, ale zwykle zaczyna się jako żółte plamy i przechodzi w brąz. Mączniak rzekomy jest często puszysty lub puszysty, a białe, szare lub żółte obszary, w których rośnie, ułatwiają jego wykrycie.
 • Z czasem zwykle ciemnieje do koloru czarnego lub brązowego.

  Jak zapobiegać pleśni

  Pleśń może być szkodliwa dla zdrowia, ale nie w takim stopniu jak pleśń. Narażenie na zarodniki pleśni może powodować problemy z oddychaniem, kaszel, bóle głowy i ból gardła.

  Oto proste kroki, jak zapobiegać pleśni.

  Krok 1. Utrzymuj szafy, komody, piwnice i inne miejsca, w których może rozwijać się pleśń, tak czyste, jak to możliwe. Gdy wilgotność i temperatura są prawidłowe, brud na nieczystych przedmiotach może zapewnić wystarczającą ilość pożywienia, aby pleśń zaczęła rosnąć.

  Na przykład tłuste powłoki na ścianach kuchennych zawierają wiele składników odżywczych dla grzybów powodujących pleśń. Czysta odzież jest mniej podatna na pleśń niż brudna odzież.

  Ponieważ większość włókien syntetycznych, takich jak octan, akryl, poliester i nylon, jest odporna na pleśń, na czystej odzieży wykonanej z tych włókien nie będzie się tworzyć pleśń. Nawet na tych materiałach gleba może stanowić paliwo dla rozwoju pleśni.

  Aby uniknąć pleśni, należy odpowiednio wyczyścić wszystkie zabrudzone ubrania, niezależnie od rodzaju włókien.

  Krok 2. Pozbądź się wilgoci. Zarodniki pleśni można znaleźć w powietrzu i osiąść na powierzchniach z wystarczającą ilością wody.

  Krok 3. Ogrzej dom przez krótki czas, aby pozbyć się wilgoci. Następnie otwórz drzwi i okna, aby wypuścić wilgotne powietrze.

  Możesz to wymusić za pomocą wentylatora wyciągowego.

  Krok 4. Pozbądź się stęchłych zapachów ze swojego domu. Zapach stęchlizny, który wskazuje na rozwój pleśni, można wykryć w piwnicach i kabinach prysznicowych.

  Aby uniknąć dodatkowego niepożądanego i destrukcyjnego rozwoju pleśni, należy jak najszybciej pozbyć się zapachów stęchlizny. Możesz sprawdzić lub kliknąć ten link jako przewodnik, jak usunąć pleśń z bocznicy drewnianej.

  Jak usunąć pleśń z zewnątrz domu

  Krok 1. Pomoże czyszczenie rynien. Rynny zbierają gnijące liście i małe gałązki, zapewniając idealne warunki do rozwoju pleśni i pleśni.

  Gdy gnijące śmieci gromadzą się w kanalizacji, mogą zatykać rury spustowe i powodować przelewanie się wody.

  Krok 2. Oblicówkę zewnętrzną należy spryskać i wyszorować. Pleśń unika bezpośredniego nasłonecznienia, więc będzie rosła po północnej stronie domu, a także pod okapami i parapetami okiennymi.

  Wszystkie rodzaje bocznicy mogą nabawić się pleśni i pleśni, ale bocznica z drewna i włókna drzewnego może doświadczyć najgorszych uszkodzeń i może być podatna na gnicie i rozpad, jeśli nie usuniesz pleśni. Możesz ulec pokusie użycia myjki elektrycznej, aby pozbyć się pleśni, ale byłby to ogromny błąd.

  PivotPro to bezpieczniejszy i wygodniejszy wybór. Jego mocowanie do różdżki rozpyla silny strumień wody, aby ułatwić czyszczenie, ale spray nie przesłoni farby ani nie przeżera drewnianej okładziny.

  Użyj sztywnej, regulowanej szczotki na końcu różdżki PivotPro, jeśli natkniesz się na trudne nagromadzenie pleśni. Możesz usunąć plamy pleśni zarówno wysokie, jak i niskie podczas dozowania roztworów czyszczących, przechylając szczotkę w dół.

  Krok 3. Popraw wygląd swojego tarasu lub werandy. Pleśń pojawi się na większości tarasów i werand w pewnym momencie ich życia.

  Usuń pleśń na pierwszy rzut oka, aby zapobiec dalszemu wzrostowi i możliwej gniciu drewna lub, w przypadku desek kompozytowych, tylko po to, aby uniknąć brzydkich plam na powierzchni. Tradycyjnie traktowana wybielaczem pleśń na pokładach drewnianych i werandach.

  Zamiast tego lepiej jest pozbyć się pleśni i pleśni za pomocą wody i komercyjnego środka do czyszczenia pokładów.

  Wniosek

  Proszę bardzo! Nauczenie się, jak usunąć pleśń z zewnątrz domu, pomoże utrzymać dom w czystości.

  Możesz kliknąć ten powiązany przewodnik dotyczący usuwania pleśni z farby zewnętrznej, aby uzyskać dodatkowe informacje.