Jak usunąć pleśń z ubrań za pomocą nadtlenku wodoru?

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć pleśń z ubrań za pomocą nadtlenku wodoru. Oprócz tego uwzględniliśmy również cztery inne techniki zabijania pleśni, jeśli chcesz alternatywy.

Wyjaśniliśmy również, w jaki sposób pleśń tworzy się w ubraniach i jaki ma wpływ na ludzi. Czytaj do końca, aby dowiedzieć się o rozwoju pleśni na ubraniach!

Jak usunąć pleśń z ubrań za pomocą nadtlenku wodoru?

Pleśnia w ubraniach

Pleśń rośnie nawet w widocznych miejscach, takich jak ubrania. Pleśń rozwija się tak długo, jak długo mają wilgoć, z której mogą się żywić.

Rozwój pleśni na ubraniach może być spowodowany brakiem wentylacji w miejscu przechowywania odzieży. Może to być również spowodowane narażeniem na pleśń na twoich szafkach.

Tak czy inaczej wiemy, że zanieczyszczenie pleśnią na ubraniach nie jest dobrą wiadomością. Jak jednak na nich wyglądają?

Jak wyglądają?

W większości przypadków kolor pleśni na ubraniach jest biały. Czasami są zielonkawo-czarne.

Pleśń na ubraniach różni się od pleśni, która rośnie na ścianach. Często pleśń na ubraniach to szczep Aspergillus.

Różni się od toksycznego szczepu pleśni S. chartarum. Jeśli znajdziesz toksyczną pleśń na jakiejkolwiek części domu, natychmiast zadzwoń do specjalisty.

Toksyczna pleśń może prowadzić do problemów z układem odpornościowym oprócz problemów z oddychaniem. Może nawet doprowadzić do zatrucia pleśnią.

Jaki jest ich wpływ na ludzi?

Pleśń na ubraniach jest nie tylko uciążliwa, ale także niebezpieczna dla zdrowia. Mogą prowadzić do alergii skórnych, a nawet problemów z oddychaniem.

Dla tych, którzy są podatni, skutki zdrowotne mogą być bardziej dotkliwe. Dlatego tak ważne jest, aby usunąć pleśń na ubraniach, gdy tylko je zauważysz.

Różne metody usuwania pleśni z ubrań

Usuwanie pleśni z ubrań odbywa się różnymi metodami. Niektóre metody wykorzystują naturalne składniki. Inni wymagają profesjonalnej pomocy, ponieważ składają się z delikatnych materiałów.

Metoda nr 1. Korzystanie z nadtlenku wodoru

Jednym ze sposobów usuwania pleśni z ubrań jest nadtlenek wodoru. Dobrze współpracuje z pleśnią ze względu na swoje właściwości dezynfekujące i przeciwdrobnoustrojowe.

Używając nadtlenku wodoru, potrzebujesz około 3% jego rozcieńczenia filiżanką gorącej wody. Wlej mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem z gorącą wodą.

Następnie spryskaj roztwór po obu stronach dotkniętego obszaru ubrania. Pozwól mieszaninie namoczyć się przez dziesięć minut. Pozostały roztwór wlej do wiadra, a następnie wypierz w nim ręcznie ubrania.

Metoda nr 2. Korzystanie z boraksu

Boraks to kolejny naturalny składnik, który działa dobrze w zabijaniu pleśni. Dezynfekuje i usuwa nieprzyjemny zapach z ubrań.

Przed użyciem boraksu należy go rozpuścić. Przygotuj miskę wypełnioną gorącą wodą. Następnie włóż do miski pół szklanki boraksu.

Mieszaj roztwór, aż boraks całkowicie się rozpuści. Następnie włóż ubrania zabrudzone pleśnią do miski na dwadzieścia minut.

Następnie wypierz ręcznie ubrania w misce. Pamiętaj, aby podczas robienia tego założyć gogle, ponieważ boraks jest drażniący.

Metoda nr 3. Używanie olejku z drzewa herbacianego

Trzecim środkiem do usuwania pleśni z ubrań jest olejek z drzewa herbacianego. To droższy wybór. Jednak mała butelka wystarcza na kilka sesji usuwania pleśni. Kupuj czyste oleje, ponieważ kupując te z dodatkami, skończą się plamy olejowe.

Aby użyć olejku z drzewa herbacianego, wymieszaj jego łyżeczkę z filiżanką ciepłej wody. Następnie ostrożnie wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem.

Spryskaj roztwór po obu stronach zanieczyszczonej szmatki. Pozostaw mieszaninę na co najmniej dziesięć minut.

Następnie wlej pozostałą mieszankę do pralki i umyj w niej szmatkę. Jeśli jednak uważasz, że Twoja pralka ma również pleśń, wybierz pranie ręczne. W przypadku pralek zanieczyszczonych pleśnią pomocny może być ten artykuł dotyczący usuwania pleśni z pralek.

Metoda nr 4. Używanie sody oczyszczonej i octu

Soda oczyszczona i ocet dobrze ze sobą współpracują w zwalczaniu zanieczyszczenia pleśnią w ubraniach. Pierwsza usuwa zapach, a druga zabija pleśń.

Są idealnym zespołem w walce z pleśnią. Do tej metody użyj podkładki.

Upewnij się, że Twoja pralka nie ma pleśni. Jeśli jest to pralka z ładowaczem czołowym, sprawdź, czy nie ma pleśni. Oto artykuł, który pomoże Ci usunąć pleśń z uszczelki ładowacza czołowego.

W pierwszym cyklu dodaj do wody filiżankę octu. Następnie w drugim cyklu dodaj pół szklanki sody oczyszczonej. Otóż ​​to; zabiłeś pleśń i usunąłeś jej nieprzyjemny zapach ze swoich ubrań.

Metoda nr 5. Pranie chemiczne

Istnieją rodzaje ubrań, które można czyścić tylko chemicznie. Jeśli jednym z nich jest odzież zabrudzona pleśnią, najpierw usuń pleśń za pomocą delikatnej szczotki.

Zetrzyj widoczną pleśń i używaj przy tym odzieży ochronnej. Następnie włóż ubrania do plastikowej torby i przekaż je profesjonaliście.

Po dotarciu do eksperta poinformuj go o problemie z pleśnią. Na koniec zwróć uwagę na plamy pleśni, które chcesz usunąć, aby ich nie przegapić.

Wniosek

Wiedza o tym, jak usunąć pleśń z ubrań za pomocą nadtlenku wodoru lub jakiejkolwiek naturalnej substancji, jest korzystna. Czemu? To dlatego, że pleśń na dowolnej części twoich rzeczy powoduje stres.

Poza stresem może nawet prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł o metodach usuwania pleśni był dla Ciebie pomocny.