Jak usunąć pleśń z betonowego patio: 4 proste kroki

Jeśli ostatnio zauważyłeś zielonkawo-czarny materiał przyklejony do Twojego patio, teraz może być najlepszy czas, aby nauczyć się, jak usuwać pleśń z betonowego patio. Ten przewodnik pomoże Ci cieszyć się delikatną bryzą wiatru z wolnego od pleśni obszaru zewnętrznego.

Oznaki pleśni

Nie jest tajemnicą, że pleśń potrzebuje wilgoci i wilgoci tylko w niektórych miejscach. Patio nie są wyjątkiem. Gdy środowisko wymaga wzrostu, można nie tylko dostrzec jego lekko futrzany wygląd, ale także poczuć zapach stęchlizny.

Jak usunąć pleśń z betonowego patio: 4 proste kroki

Pod względem wyglądu łatwo go odróżnić po okrągłym kształcie. Występuje również w różnych kolorach, ale czarne często kojarzą się z toksycznością. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznać czarną pleśń, możesz przeczytać więcej informacji w tym artykule.

Jeśli jesteś nowy w tym scenariuszu majsterkowania, możesz również spróbować poznać różne rodzaje pleśni. Dzięki temu masz pewność, że nie tracisz czasu, wysiłku i środków czyszczących na zwykłą plamę.

Usuwanie pleśni z betonowego patio

Jedną rzeczą, którą powinieneś zrobić przed przystąpieniem do właściwego procesu czyszczenia, jest przestrzeganie środków ostrożności. Samo wdychanie zarodników pleśni lub kontakt z jakąkolwiek ich ilością może powodować problemy z oddychaniem i wywoływać reakcje alergiczne.

Upewnij się, że masz na sobie gogle, rękawiczki, maski N-95 lub maski oddechowe P-100. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają osłabiony układ odpornościowy, aby uniknąć najgorszego scenariusza.

Krok 1. Przygotuj patio

Oczyść patio za pomocą odkurzacza, aby pozbyć się wszelkich zaschniętych kurzu lub brudu. W trudno dostępnych miejscach użyj miniodkurzacza lub miotełki do kurzu. Ponieważ masz do czynienia z powierzchnią betonową, możesz również zdecydować się na użycie skutecznego odkurzacza na mokro/na sucho jako alternatywę dla odkurzacza.

Jest to niezbędne w tym sensie, że ułatwiłoby resztę procesu czyszczenia. Pomogłoby to oczyścić dotknięty obszar w gładszy sposób bez zakłócania innych form plam.

Krok 2. Utwórz rozwiązanie

Składniki tego rozwiązania z łatwością znajdziesz w szafkach kuchennych i szafkach na pranie. W pustej butelce wymieszaj część mydła w płynie i odpowiednią ilość ciepłej wody. Daj kilka kropli lub spryskaj go w dotkniętym obszarze i pozwól mu wniknąć na kilka minut.

Następnie możesz teraz chwycić pędzel o twardym włosiu i zacząć szorować fragmenty pleśni. Jeśli jednak ten rodzaj szczotki do szorowania nie działa w przypadku uporczywych plam, użyj szczotki drucianej, aby praca była nieco mniej ciężka.

Podczas płukania użyj węża ogrodowego, aby pozbyć się potencjalnie pozostających śladów domowego roztworu czyszczącego. Upewnij się, że nie pozostały żadne resztki, ponieważ wilgoć, jaką ma, w końcu stanie się okazją do rozwoju pleśni.

Krok 3. Zastosuj wybielacz

Poprzedni krok był tylko lżejszym rozwiązaniem. Teraz masz zamiar użyć trudniejszego. W pustym i czystym wiadrze wymieszaj szklankę wybielacza i galon ciepłej wody.

Ponieważ jest to mocne rozwiązanie, bardzo wskazane jest noszenie sprzętu ochronnego, takiego jak papierowa maska ​​do oddychania i para gumowych rękawic. Dzięki temu możesz chronić się przed wszelkimi możliwymi podrażnieniami skóry podczas kontaktu z wybielaczem.

Jeśli nagle poczujesz zawroty głowy z powodu oparów, zrób sobie przerwę od sprzątania. Udaj się do miejsca w swoim domu z bezpośrednim dostępem do świeżego powietrza.

Teraz nałóż roztwór wybielacza na zainfekowany obszar i pozostaw go na 10 do 15 minut. Podobnie jak w poprzednim kroku, użyj szczotki szorującej, która odpowiada twardości osadów pleśni. Użyj węża ogrodowego do spłukania roztworu.

Krok 4. Wysuszyć powierzchnię

Oczywiście to oczywiste, że musisz wysuszyć powierzchnię. Należy to jednak zrobić całkowicie jako oznaki wilgoci, ponieważ może to być jedna z przyczyn potencjalnej inwazji pleśni.

Użyj czystej szmatki lub ręcznika papierowego, aby dokładnie wysuszyć obszar. Możesz również użyć mokrego suchego/odkurzającego jako alternatywnej opcji, aby natychmiast zassać pozostałą wilgoć.

Najwyraźniej nie można po prostu pozostawić tego zadania ekspozycji na światło słoneczne, chociaż sam obszar znajduje się na zewnątrz. Odejście od miejsca sprzątania, gdy jest ono jeszcze mokre, nie czyni tego miejsca podatnym na brudne rzeczy, ale może również prowadzić do śliskiej powierzchni i ostatecznie do nieoczekiwanych wypadków.

Wniosek

Jeśli chcesz zaczerpnąć świeżego powietrza na świeżym powietrzu, nauka usuwania pleśni z betonowego tarasu na pewno się przyda. Musisz tylko połączyć to z cierpliwością i wysiłkiem, aby wkrótce mieć wolny od pleśni pobyt na patio. Ciesz się świeżym powietrzem ze swoim nowym osiągnięciem!