Jak usunąć gumę z suszarki? 7 sprytnych sposobów!

Jak wyjąć gumę z suszarki? Postępuj zgodnie ze sprytnymi sposobami używania kostek lodu, rozluźniania lepkości za pomocą naturalnego oleju, używania suszarki do włosów, prześcieradeł do suszarek, używania pasty detergentowej, używania WD-40, używania płynnego zmiękczacza do tkanin i nie tylko.

To naprawdę okropne doświadczenie otworzyć suszarkę i odkryć gumę, która przykleja się do ubrania i suszarki. Dopiero nauka wyjmowania gumy z suszarki rozwiąże problem.

Jak usunąć gumę z suszarki? 7 sprytnych sposobów!

Stara guma powoduje lepki bałagan i więcej problemów, jeśli nie zostanie skutecznie wyrzucona. Utyka również we włosach, pod butami i wewnątrz suszarki. Nie należy zostawiać gumy w suszarce, ponieważ nigdy nie jest to dobra opcja. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby na usunięcie gumy z suszarki

Zastanawiasz się, jak wyjąć gumę z suszarki? Oto sposoby na wyciągnięcie gumy z suszarki za pomocą kilku rzeczy do przygotowania i smarowania łokciami:

#1. Kostka lodu

Wyeliminuj gumę z suszarki, gdy ją zamrażasz. Zeskrob gumę z powierzchni suszarki bez lepkiego bałaganu. Rzeczywiście, lód jest doskonałym narzędziem do usuwania gumy z ubrania. Dokładnie zamknij kostkę lodu w torebce strunowej. Następnie wetrzyj lód w dziąsło po stwardnieniu. Użyj skrobaka lub plastikowej szpatułki, która uniesie gumę z powierzchni bębna. Usuń gumę plastikiem bez wywierania dużej siły. Zwilż szmatkę białym octem, który zetrze wszelkie pozostałości gumy. Postępuj ponownie, jeśli dziąsło nie ustąpi.

#2. Suszarka do włosów

Ciepło jest prawdziwą przyczyną topienia się gumy i pozostawania w suszarce. Jest to zatem cenne narzędzie do usuwania lepkiej mazi. Chwyć suszarkę w odległości 5 cali od dziąseł. Podgrzewaj w piętnastosekundowych odstępach. Sprawdź, czy guma jest giętka i miękka pomiędzy procesem podgrzewania. Pod zewnętrzną część roztopionej gumy umieść plastikowe naczynia. Następnie delikatnie podważ. Używaj tylko delikatnej siły, aby uniknąć zarysowań na metalowej powierzchni. Po usunięciu gumy szmatką nałóż biały ocet. Użyj szmatki, aby oczyścić powierzchnię bębna.

#3. Pasta detergentowa

Pasta detergentowa jest dobrą techniką usuwania gumy z suszarki. Rzeczywiście, usuwa nadmiar i lepką gumę z suszarki. Wlej niewielką ilość detergentu do prania do pojemnika lub małej miski. Dodaj minimalną ilość ciepłej wody. Uzyskaj tę gęstą substancję zamiast płynnej substancji. Umieść szmatkę w mieszance. Zetrzeć gumę szmatką z powierzchni bębna suszarki. Używaj tylko mokrej i czystej szmatki, która usuwa pastę detergentową. Połóż na suszarce kilka wilgotnych ściereczek i uruchom cykl, aby usunąć mydło i resztki gumy. Postępuj zgodnie z tym przepisem, ponieważ nadaje się również do usuwania plam z atramentu w suszarce.

#4. WD-40

Wyjmij gumę do żucia z bębna suszarki za pomocą WD-40. Smar zawiera wszystkie łagodne chemikalia, które usuwają i zjadają materiały, takie jak kredka i guma. Rozpyl WD-40 na szmatkę; następnie wcieraj go w dziąsło przez kilka minut. Nałóż więcej WD-40 i oczyść obszar, aż usuniesz gumę. Nałóż więcej płynu do naczyń w kroplach za pomocą mokrej i czystej szmatki. Usuń olej i gumę za pomocą szmatki z mydłem. Podczas pracy cyklu wrzuć stare ręczniki lub wilgotne ściereczki do suszarki. Pomaga to usunąć resztki gumy, zapobiegając w ten sposób zabrudzeniu ubrania.

#5. Płyn do zmiękczania tkanin

Płynny płyn do zmiękczania tkanin to idealny artykuł gospodarstwa domowego do usuwania gumy z suszarki. Nałóż tylko niewielką ilość na szmatkę. Następnie wcieraj go w suszarkę przez kilka minut w kawałku gumy. Użyj plastikowej szpatułki, która usuwa dziąsło. Wytrzyj obszar za pomocą białego octu i amp; czystą szmatkę. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, kiedy włożyć płyn do zmiękczania tkanin do pralki.

#6. Ocet i soda oczyszczona

Usuń gumę za pomocą octu i amp; soda oczyszczona, aby wyeliminować klej w tkaninie. Guma i guma do żucia lepkie substancje rozbijają się i rozluźniają na twardych powierzchniach. Upewnij się, że guma znajduje się pod spodem podczas obracania bębna. Umieść niewielką ilość octu na lepkiej powierzchni. Dodaj sodę oczyszczoną na wierzchu i obserwuj, jak bulgocze & potem musuj. Użyj szmatki, aby pozbyć się dziąseł podczas szorowania obszaru szczoteczką do zębów. Następnie wyczyść obszar wilgotną szmatką. Ocet i soda oczyszczona to doskonałe narzędzie, gdy usuniesz tłuszcz z ubrań i całkowicie je wysuszysz. Zetrzyj plamę szczoteczką do zębów, octem i sodą oczyszczoną. Umyj to ponownie. Oto czyszczenie sodą oczyszczoną i octem.

#7. Odejdź

Usuń gumę za pomocą Goo Gone, nakładając ją na szmatkę. Namoczyć szmatkę w lepkiej substancji. Użyj czystej szmatki, która całkowicie usunie poluzowaną gumę. Ponownie zwilż i wyszoruj, aż w końcu guma nie będzie widoczna.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak wyjąć gumę z suszarki za pomocą Goo Goo Go, WD-40, pasty do detergentów, płynnego płynu do płukania tkanin, octu, sody oczyszczonej, pasty do detergentów, suszarki do włosów, kostek lodu. Postępuj zgodnie z procedurami wyjmowania gumy z suszarki z każdym z tych przedmiotów. Możesz również przeczytać o tym, jak podłączyć pralkę i suszarkę oraz jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.