Jak ustawić termostat grzejnika? 4 niesamowite sposoby!

Czy wiesz jak ustawić termostat grzejnika? Cóż, jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Kiedy jesteś w domu zimą, ustaw termostat na 68°F. Możesz zmniejszyć wydatki na ogrzewanie o 5-15 procent, opuszczając termostaty o 10-15 stopni na 8 godzin.

Grzejniki potrzebują dużo energii elektrycznej, która jest kosztowna. W rezultacie utrzymanie działającego grzejnika może być jednym z najdroższych kosztów przez całą zimę.

Jak ustawić termostat grzejnika? 4 niesamowite sposoby!

Nie musi jednak tak być. Możesz po prostu zaoszczędzić pieniądze na kosztach ogrzewania, regulując termostat w sposób, który zapewnia komfort wnętrza. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak odpowiednio ustawić termostat tej zimy, aby zaoszczędzić pieniądze na wydatkach na energię. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Sposoby ustawienia termostatu nagrzewnicy

Idealna regulacja termostatu może tej zimy zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za energię. Nawet jeśli musisz spierać się z rodziną o ustawienie temperatury, wszyscy w twoim gospodarstwie domowym muszą się z tym zgodzić. Poniżej znajdują się niesamowite sposoby ustawienia termostatu grzejnika.

#1. Ustaw komfortową temperaturę dla wszystkich

Ponieważ poziom komfortu każdego z nas jest inny, zimą będziesz musiał wybrać ustawienie termostatu dla swojej rodziny. Jak więc ustawić termostat grzejnika? Musisz wziąć pod uwagę różne temperatury w domu w ciągu dnia, omawiając różne temperatury z rodziną. Pomieszczenia mieszkalne muszą mieć temperaturę 70 ° F, podczas gdy sypialnie muszą mieć temperaturę 68 ° F. Podczas snu temperatura ciała zmienia się, a utrzymywanie niskiej temperatury w domu w nocy pomoże ci lepiej spać.

Gdy Twoja rodzina jest poza domem dłużej niż 2 godziny, możesz również obniżyć poziom termostatu. Możesz zmniejszyć wydatki na ogrzewanie HVAC o 20% lub więcej co miesiąc, ustawiając termostat na 68 stopni w nocy i gdy nikogo nie ma w domu.

#2. Ustaw termostat na dole wyżej niż na górze

Korzystanie z tej prostej techniki może zaoszczędzić kilka dolarów przez całą zimę. W budynkach wielopiętrowych ciepło unosi się bardziej w kierunku sufitu; w związku z tym apartamenty na piętrze są cieplejsze niż pokoje na parterze. Kiedy gorące powietrze o zmniejszonej gęstości unosi się nad zimnym powietrzem o większej gęstości, jest to również zjawisko naturalne. Oznacza to, że twój dom będzie w stanie ciągłej zmiany temperatury. Istnieje jednak technika radzenia sobie z tym.

Jeśli Twój grzejnik ma dwa termostaty, możesz użyć jednego do strefy na dole, a jednego do strefy na górze; spraw, aby strefa na górze była o dwa stopnie zimniejsza niż strefa na dole. Ustaw temperaturę na termostacie w piwnicy na preferowany poziom. W ten sposób ciepło systemu HVAC będzie kierowane głównie do sypialni na dole. Twoje górne ćwiartki będą ogrzewane wraz ze wzrostem temperatury. Chłodniejsze powietrze spadnie do najniższych poziomów, gdzie będzie odbierane, ogrzewane i pompowane z powrotem do domu przez system HVAC. W rezultacie otrzymujesz bardziej równomierne ogrzewanie przy mniejszym zużyciu energii. Pomocne może być przeczytanie o działaniu termostatów.

#3. Wyłącz termostat na noc

Przed pójściem spać zmniejsz temperaturę w domu o około 3 stopnie. Czemu? Nie sądzisz, że przez resztę nocy będziesz się trząść? Nie, zwłaszcza jeśli używany jest dodatkowy koc. Odpowiednio chronione ludzkie ciało zdumiewająco dobrze przystosowuje się do drzemki w niższych temperaturach, a podczas snu prawdopodobnie nie zauważylibyście nawet zimna. Jednak Twoje wydatki na energię zostaną znacznie zmniejszone. Obniżenie temperatury o 3 stopnie tylko na 7-8 godzin snu może skutkować miesięcznymi oszczędnościami znacznie przekraczającymi 100 USD.

Martwisz się, że zamarzniesz w bardzo chłodną noc? Nie martw się; ponieważ nie wyłączasz grzejnika, automatycznie włączy się i utrzyma komfortową temperaturę w pomieszczeniu podczas snu. Jedyną zmianą jest to, że nie będzie musiał tego robić tak często i tak długo.

#4. Zatrzymaj termostat, włącz wentylatory

W sezonie letnim wentylatory sufitowe w Twoim pokoju pozwalają zwiększyć poziom termostatu, dzięki czemu jest chłodniej i oszczędzasz energię elektryczną. Czy masz pomysł, że powinni to robić również w zimnych porach roku? Na zewnątrz bloku silnika wszystkich wentylatorów sufitowych znajduje się mały przełącznik, który umożliwia obracanie silnika w przeciwnym kierunku po włączeniu. Dostępna jest opcja „tryb zimowy”, która ma na celu doprowadzenie powietrza z dolnej połowy pomieszczenia do sufitu, zapewniając stałą cyrkulację powietrza i zapobiegając gromadzeniu się pułapek cieplnych w pobliżu dachu.

Dzięki temu możesz osiągnąć przyjemniejsze, stałe temperatury powietrza przy mniejszym zużyciu energii. W rezultacie możesz obniżyć termostat i nadal czuć się komfortowo w swoim domu. Nie musisz nawet przejmować się ostrym wiatrem, który sprawia, że ​​dom wydaje się zimny, ponieważ wiatr nie wieje wprost na ciebie.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy dowiecie się, jak ustawić termostat grzejnika. Powyżej omówiliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci dostosować temperaturę termostatu grzejnika; aby zaoszczędzić więcej pieniędzy. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz wody i jak wyłączyć podgrzewacz wody.