Jak uchronić materac przed wypuszczaniem powietrza. 2 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz nauczyć się, jak zapobiegać opróżnianiu materaca, możesz wypróbować dwie techniki! Nie może być przyjemne, jeśli nasz dmuchany materac straci swoją strukturę, ponieważ może to również wpłynąć na nasz ogólny komfort. A jeśli nie znalazłeś żadnych przecieków, być może tworzyłeś nawyki, które zachęcają do deflacji materaca.

Oprócz rozwiązań w tym artykule dowiesz się również, co powoduje opróżnianie materaców powietrznych i jak ich uniknąć. Więc na co czekasz? Czytaj dalej i poznaj sekrety pielęgnacji dmuchanego materaca!

Jak uchronić materac przed wypuszczaniem powietrza. 2 najlepsze sposoby

Jak utrzymywać nadmuchiwany materac?

Utrzymuj temperaturę pokojową

Materac piankowy z pamięcią kształtu nie jest jedynym łóżkiem wrażliwym na temperaturę, ponieważ materace dmuchane reagują również na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Musisz unikać wahań warunków w sypialni, aby materac był napompowany. W szczególności zauważysz, że materac nadmuchiwany wypuszcza powietrze podczas zimnej pogody.

To jest kondensacja powietrza w środku; stąd materac straci swoją strukturę. Istnieje również większe ryzyko łez na łóżku, gdy powietrze się obniża. Temperatura odgrywa znaczącą rolę w materacach dmuchanych, ponieważ wpływa na ciśnienie i gęstość powietrza.

Twój materac jest zauważalnie bardziej miękki w nocy lub gdy jest zimno. Co więc możesz zrobić, aby nie dopuścić do jego opróżnienia? Przydatną wskazówką jest utrzymanie temperatury w pomieszczeniu podczas napełniania łóżka powietrznego, a następnie utrzymywanie tego zakresu przez całą noc.

Zachowaj równy rozkład ciśnienia

Drugim i być może najbardziej oczywistym winowajcą opróżniania materaca powietrznego jest nierównomierny rozkład ciśnienia. Pamiętaj, że stały nacisk i ciężar rozciągną materiały łóżka powietrznego. Może to prowadzić do rozdarcia i wycieku, co oczywiście powoduje utratę powietrza przez materac.

Po otrzymaniu nowego dmuchanego materaca prosimy o uważne przeczytanie instrukcji i wskazań i przestrzeganie ich. Praktyką, którą użytkownicy często przeoczają, jest składanie dmuchanego materaca, więc pamiętaj, aby również zrozumieć instrukcje. Z biegiem czasu musisz uważać na to, jak korzystasz z materaca.

Połóż się tylko płasko na łóżku i nigdy nie siadaj ani nie korzystaj z jednego określonego miejsca, ponieważ może to zniszczyć materac i spowodować dziury. Jeśli na przykład powstrzymasz się od siedzenia na jednym końcu, upewnisz się, że nie ma stałego nacisku na tę część materaca. Ponadto zalecane jest układanie na płasko, ponieważ zapewnia lepsze rozłożenie ciężaru na materacu.

Inne uwagi dotyczące nadmuchiwania materaca

Inne wskazówki, o których należy pamiętać, obejmują wybór materaca nadmuchiwanego, który ma idealną dla Ciebie nośność. Zapewni to, że materac nie straci powietrza w wyniku przekroczenia przez użytkownika maksymalnego obciążenia. Możesz również sprawdzić produkty z drugą pompką.

Niektóre najnowsze materace dmuchane wykorzystują drugą cichą pompkę, która zapewni, że Twój dmuchany materac pozostanie napompowany. Wykrywa wycieki i odpowiednio pompuje powietrze. Ostatnim, szybkim rozwiązaniem, które możesz zrobić, jeśli nadal występują problemy, jest spuszczanie powietrza z materaca każdego ranka.

Nowo napompowane łóżko przed snem zapewni, że pozostanie w doskonałym stanie, ale może to być kłopotliwe. Co więcej, mogą istnieć inne czynniki, które przegapiłeś, dlaczego Twój materac ciągle się opróżnia.

Dlaczego mój materac dmuchany ciągle się opróżnia?

Czy Twój obszar jest wolny od przebić?

Musisz konsekwentnie sprawdzać, czy na dmuchanym materacu nie ma rozdarć i dziur, jeśli nadal opróżnia się po wykonaniu omówionych wskazówek. Mogłeś przeoczyć niektóre przedmioty w pokoju, które mogłyby przebić łóżko. Ponadto Twój materac powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby nie został ściśnięty.

Czy pozwoliłeś, aby materac dmuchany rozciągnął się podczas pierwszego użycia?

Nie popełniaj błędu i nie pozwól, aby dmuchany materac rozciągał się naturalnie przez pierwsze kilka dni. Twój dmuchany materac będzie miał okres regulacji od wielokrotnego pompowania i opróżniania, a materiały muszą się rozciągać, aby to zrobić. Pozostaw łóżko nadmuchane przez trzy dni, ale nie śpij na nim, a ta praktyka spowoduje również wentylację nowo zakupionego dmuchanego materaca.

Jak długo materac dmuchany powinien pozostawać napompowany?

Wcześniej omawialiśmy, jak szybkim rozwiązaniem zapobiegającym wypuszczaniu powietrza z materaca jest nadmuchanie go tylko wtedy, gdy masz zamiar używać go w nocy. Oczywiście zapewnia to optymalną formę, ale regularne robienie tego może być kłopotliwe. Ta praktyka może również powodować napięcie w szwach i powodować łzy.

Dlatego wymień dmuchany materac, jeśli powyższe praktyki nadal nie przyniosły poprawy. Jeśli chodzi o czas utrzymywania nadmuchiwanego materaca, pamiętaj, aby go opróżnić, gdy nie jest używany. Możesz utrzymywać go w stanie napompowanym przez cały czas użytkowania, ale opróżnij go do przechowywania i jeśli jest bezczynny.

Wniosek

Materace dmuchane są wygodne i uniwersalne, ale co jeśli stracą swoją strukturę? Musisz zrozumieć, jak zapobiegać opróżnianiu się materaca, aby zapewnić sobie dobre wsparcie. Pierwszym sposobem jest sprawdzenie temperatury w pomieszczeniu i utrzymywanie jej, aby nie dopuścić do kondensacji powietrza.

Najlepiej byłoby poćwiczyć równe rozłożenie ciężaru na materacu, aby zapobiec zużyciu określonego obszaru. Jeśli te techniki nie działają, rozważ użycie łóżka, które wykorzystuje pompkę, aby utrzymać ciśnienie przez całą noc i upewnić się, że nic go nie przebije.