Jak szydełkować obramowanie na kocu? Najłatwiejszy ścieg

Możesz szybko nauczyć się, jak szydełkować brzeg na kocu, korzystając z naszego przewodnika po obszyciu ściegiem bobkowym. Jest to jeden z najłatwiejszych ściegów szydełkowych, które możesz wykonać, a wynikowe wykończenie jest uniwersalne dla różnych rodzajów koców. Pamiętaj jednak, że możesz szydełkować różne brzegi na kocu, w zależności od tego, co uważasz za najlepsze.

Czy masz trudności z podjęciem decyzji, której granicy użyć? Mamy też wskazówki, jak wybrać najlepszy ścieg szydełkowy. A jeśli chcesz wiedzieć, jak dodać obramowanie do dzianinowego koca, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Jak szydełkować obramowanie na kocu? Najłatwiejszy ścieg

Jak wyszydełkować brzeg na kocu za pomocą ściegu bobble

Obramowanie ściegiem bobkowym

Szydełkowanie ściegu bobble jest idealne, jeśli szwy wokół koca są parzyste. Jednak nadal jest to przydatne, nawet jeśli twoja liczba jest nieparzysta, dodając lub odejmując jeden ścieg w pierwszej rundzie. Będziesz musiał tylko wiedzieć, jak wykonać pojedyncze szydełko, podwójne szydełko i ścieg poślizgowy dla tej granicy koca.

 • Możesz dołączyć włóczkę jednym oczkiem w dowolnym miejscu na kocu i wykonać jedno oczko w każdym oczku po tej stronie
 • Użyj trzech pojedynczych szydełków na każdy ścieg narożny i kontynuuj ćwiczenie wokół koca
 • Dołącz swoją pracę do pierwszego pojedynczego szydełka ściegiem poślizgowym, a następnie pracuj po niewłaściwej stronie koca
 • Podwójnie szydełko w pierwszym ściegu i przesuń ścieg do następnego
 • Powtórz dookoła koca i przesuń ścieg do łańcucha początkowego, aby połączyć szwy
 • Jak wybrać obramowanie szydełkowego koca

  Powyższy pięcioetapowy przewodnik dotyczący obramowania szydełkowego bobble jest jednym z najłatwiejszych, jakie możesz zrobić, aby wykończyć prawie każdy rodzaj i rozmiar koca. Jednak zawsze możesz eksperymentować z innymi ściegami, takimi jak ścieg krabowy, ścieg mchu, obramowanie z pomponem, odwrócona powłoka, obszycie z falbanami i ścieg tulipanów, aby wymienić kilka ulubionych szydełków. Aby pomóc Ci zdecydować, które obramowanie najlepiej będzie pasować do Twojego koca, rozważ te trzy czynniki:

  Dekoracyjna i funkcjonalna

  Najlepsza ramka powinna być zarówno dekoracyjna, jak i funkcjonalna. Określ, co chcesz osiągnąć, czy to wyprostowanie brzegów koca, ukrycie końcówek, czy też obramowanie stanie się opaską na guziki. Wąska ramka jest najbardziej wszechstronna do tych zadań i nie odciąga uwagi od samego koca.

  Jeśli chcesz uatrakcyjnić projekt koca, wybierz brzeg, który będzie uzupełnieniem głównej pracy szydełkowej. Szydełko może mieć unikalną teksturę lub kształt, który może uwydatnić wzór. A dodatkowo powinien mieć odpowiedni kolor na kocyk.

  Kolory

  Najbezpieczniejszym kolorem obramowania jest kolor zbliżony do głównego koloru koca. Jeśli twoja praca jest kolorowa, na początek lepiej użyć obramowania w jednolitym kolorze. Wręcz przeciwnie, fantazyjna i kolorowa bordiura podkreśli monochromatyczny koc.

  Przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że jednolite kolory są również najlepsze do podkreślania ściegów. Co więcej, umieszczenie każdego koloru może sprawić, że Twoja praca będzie wyglądać na zagmatwaną lub schludną z określonym motywem. Nie bój się eksperymentować, ale zawsze myśl o paletach kolorów.

  Skala i przędza

  Na koniec rozważ skalę swojej granicy i przędzę, której użyjesz. Właściwa skala jest łatwa do zapamiętania, gdzie użyjesz prawidłowej szerokości obramowania uzupełniającej rozmiar koca, aby go nie przytłaczać. Ale co z przędzą?

  Bardziej niż kolor, pamiętaj, że istnieją różne rodzaje i gramatury włóczek. Samo włókno będzie miało wpływ na wygląd obrzeża. I nie zapominaj, że określone wagi są najlepsze dla określonych wzorów.

  Jak szydełkować prążkowany brzeg na kocu?

  Prążkowany brzeg to kolejny ulubiony kocyk. Wykończenie jest nie tylko estetyczne, ale również zapewnisz równe boki koca. Musisz tylko znać podwójny szydełkowy ścieg, podwójny szydełek z przodu i podwójny szydełko z tyłu.

 • Wyrównaj brzegi koca za pomocą pojedynczego szydełka lub podwójnego szydełka. Nie musisz mieć określonej liczby oczek z tym brzegiem i pamiętaj, aby przerabiać oczka narożne na okrążeniu poniżej oczka łańcuszka
 • Możesz zacząć od dowolnego rogu koca lub ostatniego, w którym pracowałeś
 • W pierwszym okrążeniu łańcuszkiem trzecim i podwójnym szydełkiem wokół koca. W każdym rogu wykonasz szydełkiem, łańcuszkiem i szydełkiem podwójnym
 • Podwójnie szydełko, łańcuszek jeden w tym samym miejscu łańcuszka trzy i połącz z pierwszym oczkiem ściegiem poślizgowym
 • Łańcuszek trzy na rundę drugą, szydełko z przodu, słupek z tyłu i szydełko z tyłu i powtórz do rogu w łańcuszku o jedno miejsce, gdzie będziesz przerabiać szydełko, łańcuszek pierwszy i szydełko podwójne
 • Powtórz przerabianie słupka z przodu za słupkiem, słupka z tyłu za słupkiem w następnym rogu i przerabiaj słupek, łańcuszek jeden i słupek
 • Przy łączeniu, szydełko, łańcuszek jeden w łańcuszku trzykrotnie ściegiem poślizgowym
 • Zamocuj lub poszerz obramowanie zgodnie z preferencjami
 • Wniosek

  Obramowanie koca to coś, czego nigdy nie można przeoczyć. Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się szydełkować brzeg na kocu, ale zalecamy ścieg bobble, ponieważ jest najprostszy dla początkujących. Możesz również wypróbować prążkowany brzeg, lub dowolny ścieg, o ile będzie dopełniał koc pod względem estetyki i funkcjonalności.