Jak suszyć na mokro Loveseat

Niestety woda prawie na pewno zniszczy Twoje meble. Mokre meble mogą się wypaczyć, gnić, a nawet pleśń, jeśli nie wyschną szybko. Jak więc wysuszyć mokry fotelik?

Fotele dwuosobowe są powszechną cechą w prawie każdym amerykańskim domu i tam, gdzie można je zintegrować z codziennym życiem rodzinnym. Niestety, w rezultacie ludzie narażają foteliki na duże ilości brudu i innych substancji, takich jak wilgoć. Jeśli fotelik zamoczy się od wody, usunięcie wody z poduszek i odnowienie go będzie wymagało pewnego wysiłku.

Jak suszyć na mokro Loveseat

Wolimy, aby mokry fotelik wysychał w ciągu 24 godzin, najlepiej wcześniej. Czasami osiągnięcie tego celu może być trudne, a im dłuższe włókna pozostają mokre, tym większe ryzyko przesiąkania. Jeśli jednak możesz kontrolować temperaturę, wilgotność i przepływ powietrza, możesz szybko wysuszyć meble w tym czasie.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel jest miejscem znacznie mniejszym niż kanapa i zwykle ma wystarczająco dużo miejsca, aby usiąść tylko dwie osoby dorosłe. Zazwyczaj używają Loveseats jako elementu akcentującego, aby dopełnić pokój. Są również pomocne w małych przestrzeniach, gdzie większa sofa byłaby zbyt duża.

W przypadku małych przestrzeni, sofa jest doskonałym zamiennikiem sofy. Ponadto kanapy dwuosobowe to doskonały wybór do umeblowania małego mieszkania, w którym jest już dużo mebli.

Jak długo meble mogą być zanurzone w wodzie, zanim się zepsują?

Niestety nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można zanurzyć meble w wodzie, zanim się zepsuje. Ilość wody i rodzaj mebli decydują o tym, czy mokry fotelik można oszczędzić. Najlepszym sposobem na uniknięcie zniszczenia mokrych mebli jest jak najszybsze rozpoczęcie sprzątania.

Jak wysuszyć na mokro Loveseat?

Pierwszym krokiem jest jak najszybsze wysuszenie i usunięcie jak największej ilości płynnej wody. Następnie użyj sprawnego sprzętu do ekstrakcji. Na koniec poświęć trochę czasu na dokładne i głębokie wydobycie wszystkich obszarów.

Oczyść brud i zanieczyszczenia

Za pomocą odkurzacza usuń brud i inne zanieczyszczenia z fotelika. Niektóre przedmioty mogą wymagać ręcznego wyczyszczenia. Wilgotna szmatka i ciepła woda zwykle usuwają plamy i zadrapania.

Nigdy nie wcieraj szmatki w tkaninę bez uprzedniego przetestowania jej w ukrytym miejscu. Następnie mocno przetrzyj, aż plamy znikną. Plamy z oleju są trudniejsze do usunięcia, ale spróbuj dodać kilka kropel przezroczystego płynu do naczyń do ciepłej wody.

Przed czyszczeniem miejscowym fotelika ze skóry, zamszu lub podobnych materiałów należy zapoznać się z etykietą. Ponieważ skóra jest tak delikatna, konieczne może być użycie wyjątkowych środków czyszczących. Wytrzyj obszar do sucha miękką białą szmatką dla bezpieczniejszego działania.

Wyczyść plamy z wody na sofie.

W zależności od materiału, woda może pozostawić widoczne plamy na Twojej kanapie. Widoczne plamy wodne mogą wystąpić, gdy niektóre materiały nie reagują dobrze na wilgoć i odbarwiają się. Najczęściej minerały lub brud w wodzie powodują plamy.

Priorytetem powinno być jak najszybsze usuwanie plam z wody z sofy. Jest nie tylko nieestetyczny, ale pozostawianie ich wilgotnych i nieczystych może powodować alergie, a nawet powodować pleśń. Co najważniejsze, zrób to bezpiecznie, aby przypadkowo nie uszkodzić fotelika.

Po etapach czyszczenia i ekstrakcji wykonaj następujące kroki, aby przyspieszyć proces suszenia:

Powinieneś podnieść temperaturę.

Im więcej wilgoci może zatrzymać powietrze, tym jest cieplej. Dlatego można przyspieszyć suszenie, dodając ciepło do środowiska suszenia za pomocą systemu HVAC lub wprowadzając cieplejsze (o niskiej wilgotności) powietrze z zewnątrz. Na koniec odchyl fotelik do tyłu, aby wysuszyć zarówno ramę, jak i poduszki.

Obniż wilgotność.

Oprócz kontrolowania przepływu powietrza i temperatury, korzystny może być profesjonalny, przenośny osuszacz. Urządzenia te szybko i skutecznie usuwają z powietrza duże ilości wilgoci. Zwłaszcza jeśli pracujesz w wilgotnym miejscu, nic nie przebije wspomaganego osuszania, który szybko wysuszy mokry fotelik.

Ustaw swoją kanapę w suchym miejscu.

Nie zapomnij o wspaniałym plenerze. Jeśli warunki zewnętrzne sprzyjają wysychaniu, otwórz niektóre okna. Nie martw się, że do środka dostaną się owady, a zwierzęta wyjdą; po prostu wpuszczenie dobrego suchego powietrza może pomóc w szybszym wyschnięciu.

Spraw, by Twoja sofa pachniała lepiej.

Zapachy mogą być silne lub tak łagodne jak lekko nieprzyjemny zapach stęchlizny. Dezodoryzacja polega na pochłanianiu zapachu, a następnie usuwaniu go, zanim tkanina ponownie go wchłonie. W zależności od przyczyny i nasilenia zapachu, jego usunięcie może wymagać więcej niż jednego czyszczenia.

Aby pozbyć się zapachów z dwuosobowej kanapy, użyj sody oczyszczonej. Posyp, odstaw na godzinę i odkurz. Aby całkowicie usunąć zapachy, konieczne może być kilkakrotne powtórzenie tego kroku.

Poszukaj profesjonalnej pomocy

Załóżmy, że nie możesz naprawić uszkodzeń spowodowanych przez wodę w swoim foteliku. Następnie nadszedł czas, aby poszukać fachowej pomocy w odrestaurowaniu cennych mebli. Większość firm zajmujących się naprawą szkód po zalaniu może również pomóc w suszeniu mokrych mebli.

Mogą ocenić uszkodzenia i udzielić fachowej porady, czy przedmiot może uratować przedmiot. Jeśli jest suszona, mają sprzęt i doświadczenie, aby zrobić to szybko. Zmniejsza ogólne uszkodzenia i zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie zatrzymać meble.

Wniosek

Podsumowując, jak wysuszyć mokry fotelik. W tym artykule omówiliśmy wszystko i opisaliśmy, jak je dezodoryzować i dezynfekować. Zarządzaj tymi trzema zmiennymi — temperaturą, wentylacją i wilgocią. Twój mokry fotelik szybko wyschnie.