Jak sprawdzić zegar w suszarce Kenmore? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak sprawdzić minutnik w Kenmoredryer? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł; jest kilka kroków, które możesz wykonać na wietrze.

Zegar suszarki Kenmore wydłuża sesje suszenia. Ważne jest, aby sprawdzić minutnik, jeśli suszarka wydaje się trwać zbyt długo.

Jak sprawdzić zegar w suszarce Kenmore? 6 prostych kroków!

Aby dotrzeć do licznika czasu suszarki Kenmore, musisz najpierw odłączyć panel sterowania. Jeśli potrzebujesz nowego timera suszarki, możesz kupić go w warsztacie naprawy sprzętu. Do oceny zegara suszarki najlepiej jest użyć omomierza lub multitestera. Ten rodzaj sprzętu określa, czy część jest uszkodzona, mierząc jej rezystancję, ale musisz wykonać proste czynności, aby sprawdzić zegar w suszarce Kenmore. Czytaj dalej i odkrywaj więcej.

Kroki sprawdzania timera w suszarce Kenmore

Jak sprawdzić timer w suszarce Kenmore? Sterownik czasowy śledzi, jak długo powinny działać Twoje procesy suszenia, za każdym razem, gdy używasz suszarki. Podczas gdy większość nowoczesnych suszarek ma automatyczne wyłączanie, gdy powietrze w komorze osiąga określoną temperaturę, urządzenia nadal muszą być obsługiwane przez silnik czasowy. Silnik czasowy w suszarce nie często ulega uszkodzeniu, ale zrozumienie, jak i gdzie go przetestować, może pomóc w ustaleniu, czy jest to przyczyna problemu z suszarką. Oto jak sprawdzić zegar w suszarce Kenmore.

Krok 1. Odłącz zasilanie

Odłącz zasilanie suszarki Kenmore od gniazda suszarki. Zlokalizuj i odkręć śruby mocujące panel sterowania do pokrywy suszarki. Po obu stronach deski śruby znajdują się na przednich zaślepkach. Za pomocą śrubokręta odkręć śruby. Zdejmij przód panelu sterowania z górnej części suszarki i przesuń go do tyłu suszarki.

Krok 2. Usuń kable

Znajdź kable, które dostarczają prąd do timera suszarki. Timer jest podłączony za pomocą 3 do 4 przewodów. Średnica jednego z drutów jest ważniejsza niż wszystkich pozostałych drutów. Linie zasilające to dwie większe. Chwytam dwoma palcami jeden z kabli zasilających podłączonych do zacisku timera. Odłącz kabel od timera.

Krok 3. Ustaw omomierz

Ustaw mierniki w skali omów na RX1 lub wyzeruj miernik. Zetknij ze sobą dwumetrowe sondy, aby wyzerować miernik. Ustaw punkt skali na zero za pomocą pokrętła omowego. metr

Krok 4. Ustaw pokrętło timera

Wybierz „normalne suche” na pokrętle minutnika. Przyłóż jedną z sond omomierza do zacisku, z którego został wyciągnięty przewód. Do każdego z zacisków timera można dotrzeć za pomocą drugiej sondy. Omomierz musi wskazywać zero i być blisko zera. Jeśli uzyskasz ten wynik, problem dotyczy innej części systemu. Zegar należy wymienić, jeśli odczyt jest zbyt wysoki.

Krok 5. Zdejmij pokrętło timera

Pokrętło timera znajdujące się na panelu sterowania powinno zostać usunięte. Gołymi palcami odłącz pozostałe kable od zacisków timera. Za pomocą śrubokręta odkręć dwie śruby z przodu konsoli sterowania, które łączą zegar z suszarką. Zabierz zegar z panelu sterowania i połóż go na stole. W takim warsztacie naprawczym kup zupełnie nowy timer.

Krok 6. Umieść nowy minutnik

Umieść nowy timer z tyłu panelu sterowania za pomocą pokrętła timera z przodu konsoli. Za pomocą śrub mocujących przymocuj zegar do tablicy. Włóż przewody do zacisków timera, aż zostaną całkowicie osadzone na każdym z nich. Umieść pokrętło timera na wałkach timera z przodu panelu sterowania, gdy jest on odwrócony do przodu. Śruby mocujące mocują panel sterowania do górnego panelu suszarki. Podłącz przewód zasilający do gniazda suszarki.

Co robi zegar na suszarce Kenmore?

Za każdym razem, gdy temperatura w bębnie osiąga określony poziom przez określony czas, zegar suszarki ma przechodzić z jednego poziomu do następnego. Jeśli więc tak się nie stanie lub suszarka działa prawidłowo po ręcznym przesunięciu ustawień timera, prawdopodobnie jest on uszkodzony i należy go wymienić. Niewielki silnik elektryczny znajduje się w kilku mechanicznych zegarach suszarek; to jest część, która często zawodzi.

Najlepszą opcją jest zastąpienie całego timera, co można zrobić, wyszukując numer modelu w Internecie. Przed rozpoczęciem pracy przy suszarce upewnij się, że prąd jest wyłączony, a gaz wyłączony.

Silnik timera lub obiegi grzewcze, a także silnik timera łącznie, są sterowane przez złącza timera. Silnik timera może ulec awarii z powodu nieprawidłowego działania timera silnika, a nawet problemu w okablowaniu elektrycznym timera, co wymaga wymiany timera. Ile kosztuje wymiana timera suszarki? Koszt wymiany zegara suszarki waha się od 120 do 320 USD. Jego silnik zegarowy suszarki śledzi czas trwania sesji suszenia i wyłącza suszarkę, jeśli czas się skończy. Być może zainteresuje Cię również rozwiązywanie problemów i naprawa suszarek Kenmore.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się sprawdzać timer w suszarce Kenmore. Musisz wykonać czynności wymienione powyżej, aby sprawdzić timer suszarki. Jeśli okaże się, że zegar suszarki nie działa prawidłowo, należy go natychmiast wymienić. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zresetować suszarkę LG i jak wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki na dachu.