Jak sprawdzić, czy S6 Edge jest uszkodzony przez wodę: 3 pomocne kroki

Jeśli nie możesz stwierdzić, czy Twój telefon Samsung jest uszkodzony przez wodę, ten artykuł pokaże, jak sprawdzić, czy S6 Edge jest uszkodzony przez wodę.

Jak sprawdzić uszkodzenie przez wodę na krawędzi S6

Na co dzień używamy smartfonów, ale niewielki kontakt z wodą może spowodować groźne uszkodzenie naszych telefonów. Jeśli chcesz rozwiązać problem z wodą, powinieneś wiedzieć, jak sprawdzić, czy Twój telefon jest uszkodzony przez wodę.

Jak sprawdzić

Krok 1. Otwórz tacę karty SIM

Aby sprawdzić uszkodzenie przez wodę w S6 Edge, otwórz tacę SIM smartfona i zajrzyj do środka.

Krok 2. Znajdź wskaźnik

Sprawdź wskaźnik, który domyślnie jest biały.

Krok 3. Sprawdź kolor

Jeśli widzisz kolor biały, oznacza to, że Twoje urządzenie jest bezpieczne i nie ma uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Niestety, jeśli zauważysz różowy lub czerwony kolor, Twoje S6 Edge zostało uszkodzone przez wodę.

Kroki oszczędzania mokrego smartfona

Po potwierdzeniu, że Twój telefon jest uszkodzony przez wodę, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to działać szybko. Oto kroki, które musisz zrobić, aby zapisać mokry smartfon.

Krok 1. Zdejmij obudowę, baterię i inne części

Natychmiast wyłącz telefon, a jeśli Twój telefon ma etui, od razu go zdejmij. Jeśli masz wymienną baterię, zdejmij pokrywę baterii i wyjmij baterię, karty SIM i karty SD.

Jeśli Twój telefon ulegnie uszkodzeniu przez wodę, wszystko, co pozostanie podłączone do smartfona, może zostać uszkodzone przez wodę i gromadzić się w środku. Wnętrze ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania telefonu, a jeśli zamoczy się w wodzie, smartfon nie będzie działał.

Czy port ładowania telefonu również jest mokry? Ten artykuł może wyjaśnić, ile należy naprawić uszkodzony przez wodę port ładowania.

Krok 2. Wysusz telefon

Zetrzyj widoczną wodę za pomocą niestrzępiącej się szmatki lub ręcznika. Możesz użyć ściereczki z mikrofibry, ponieważ to działa najlepiej.

Użyj szmatki, aby maksymalnie usunąć wilgoć z telefonu i upewnij się, że nie wlewasz wody do portu ładowania, gniazd kart lub gniazda słuchawkowego.

Nigdy nie używaj suszarki ani nie wkładaj telefonu do kuchenki mikrofalowej, suszarki do ubrań lub innych urządzeń, ponieważ ciepło może uszkodzić telefon. Należy również unikać nadmiernego potrząsania telefonem, aby woda nie przepływała przez telefon.

Krok 3. Użyj żeli krzemionkowych

Prawdopodobnie słyszałeś o używaniu ryżu, ale ryż może być czasami nieskuteczny w wysuszaniu telefonu. Według testu przeprowadzonego przez sprzedawcę telefonów Gazelle żel krzemionkowy jest skuteczniejszy niż ryż instant.

Żel krzemionkowy może działać tylko wtedy, gdy masz zapas pakietów żelu krzemionkowego. Jeśli nie wiesz, czym są żele krzemionkowe, są to małe torebki, które znajdują się w pudełkach po butach, które mówią „nie jedz”.

Włóż telefon do dużej miski i przykryj go kilkoma paczkami żelu krzemionkowego. Odczekaj 48-72 godzin, aby żel miał wystarczająco dużo czasu na wchłonięcie wilgoci w telefonie.

Możesz użyć krystalicznego żwirku dla kota, ponieważ składa się z żelu krzemionkowego, który jest najlepszą substancją, jeśli chcesz wysuszyć telefon. Upewnij się, że używasz krystalicznej formy żwirku dla kota, a nie żwirku wykonanego z innych materiałów, takich jak glina.

Wlej co najmniej 1–2 kwarty amerykańskie (0,95–1,89 l) żwirku dla kota do pojemnika.

Jeśli nie masz żeli krzemionkowych, możesz umieścić telefon w misce błyskawicznej płatków owsianych, niegotowanego ryżu błyskawicznego lub błyskawicznego kuskusu. Słowo kluczowe to natychmiast, ponieważ zwykły ryż lub płatki owsiane nie będą w stanie wchłonąć wystarczającej ilości płynu z telefonu w krótkim czasie.

Krok 4. Złóż telefon i włącz go po 2 do 4 dniach

Przed włączeniem telefonu sprawdź, czy jest czysty i suchy. Pamiętaj, że musisz poczekać, aż telefon całkowicie wyschnie, ponieważ im dłużej pozwolisz mu wyschnąć, tym większe prawdopodobieństwo, że przeżyje.

Jeśli nic się nie dzieje, włóż telefon z powrotem do miski z paczkami żelu krzemionkowego i daj mu jeszcze dzień lub dwa przed ponownym włączeniem. W razie potrzeby możesz powtórzyć ten proces wiele razy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z tym artykułem, aby określić, jak przesyłać zdjęcia z telefonu uszkodzonego przez wodę.

Najlepsze etui ochronne na S6 Edge

W porównaniu do Galaxy S6, S6 Edge ma zauważalne zmiany pod względem wzornictwa. Możesz kupić S6 Edge za około 900 USD w sklepie internetowym Amazon.

Jednak bez względu na to, jak kosztowna i wytrzymała jest ta konstrukcja, Twoje S6 Edge będzie uważać za niebezpieczne upuszczenia i zarysowania. Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze etui na telefony, oto zestawienie najlepszych etui ochronnych do S6 Edge.

  • Spigen Ultra Rugged Galaxy S6 Edge Case

    Spigen Ultra Rugged Galaxy S6 Edge Case jest dostępny w przystępnej cenie i jest dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz solidnej ochrony swojego telefonu. To etui jest wyposażone w technologię poduszki powietrznej, która amortyzuje wstrząsy podczas upadku.
  • Obliq Samsung Galaxy S6 Edge Case

    Obliq Samsung Galaxy S6 Edge Case ma minimalistyczny design, który nie wpływa na wygląd S6 Edge. Oferuje wielowarstwową ochronę dzięki trzem metalowym ramkom, które można zmieniać w zależności od wyboru i wygody.
  • Ekranowe etui Ringke Fusion Galaxy S6

    To etui ma na celu ochronę S6 Edge przed upadkami, kurzem i innymi uszkodzeniami. Zapewnia wszechstronną ochronę wraz z nasadkami chroniącymi przed kurzem.

Wniosek

Jak sprawdzić, czy S6 Edge jest uszkodzony przez wodę? Otwórz tacę SIM i znajdź wskaźnik, który domyślnie jest biały.

Jeśli widzisz kolor biały, Twoje urządzenie jest bezpieczne, ale jeśli widzisz kolor czerwony lub różowy, Twój S6 jest uszkodzony przez wodę.