Jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest zły? 7 łatwych sposobów!

Jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest zły? Znajomość odpowiedzi jest niezbędna, jeśli chcesz zebrać informacje podczas dni konserwacji grzejnika i innych urządzeń gospodarstwa domowego.

Cóż, to dobry ruch z twojej strony, ponieważ musimy mieć całą wiedzę na temat maszyn, które mamy w naszym domu.

Jak sprawdzić

Dlatego wymieniliśmy kilka najczęstszych problemów związanych z podgrzewaczem wody. Nie zawiedziesz się jakością naszej pracy, ponieważ wkładamy wiele wysiłku w dostarczenie Ci rzeczowych informacji. Cóż jest w dzisiejszych czasach bardziej błogosławieństwem niż autentyczna informacja!

Sposoby sprawdzenia, czy podgrzewacz wody jest zły

To centralna część naszego poradnika na temat sprawdzania, czy podgrzewacz wody jest zły. Czytaj dalej, aby poznać niektóre objawy nieprawidłowego działania wody. Oto jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest zły:

#1. Gorąca woda często żegna się

Jest to najczęstszy i najłatwiejszy do naprawienia problem, z którym spotyka się każdy właściciel domu raz w życiu. Brak ciepłej wody podczas prac domowych jest najbardziej dokuczliwy podczas niskich temperatur. Ale możesz szybko rozwiązać problem, jak wspomniano powyżej. Przede wszystkim sprawdź termostat, aby sprawdzić, czy jest ustawiony na odpowiednią temperaturę, czy nie. W razie potrzeby zresetuj, a następnie nalej wodę z dowolnego kranu i zamknij go, jeśli woda jest zgodna z żądanym limitem. Następnie podejdź do skrzynki z wyłącznikami i spójrz na wyłącznik grzejnika.

Włącz go, jeśli zadziałał, powodując ustawienie niskiej temperatury przez termostat. Ponadto wypłucz wodę ze zbiornika, aby zwiększyć wydajność i wydajność. Następnie musisz ustalić, czy wyłącznik nadal działa z powodu grzałki. Zadzwoń do technika, aby sprawdził okablowanie i połączenia, a on rozwiąże problem. Upewnij się również, że rurka zanurzeniowa, termostat, zawór T&P i element grzewczy działają w idealnym stanie. Mamy nadzieję, że problem ciepłej wody zostanie rozwiązany. Jeśli nie, pomyśl o wymianie starej jednostki na nową.

#2. Basen z wodą wokół grzejnika

Wszyscy możecie się domyślić, że grzałka jest okropna, jeśli przecieka. Ale poczekaj, musisz potwierdzić, że te części nie mają wycieków. Złącza, śruby, rury wlotowe i wylotowe mogły nie zostać prawidłowo zamocowane i musisz je naprawić samodzielnie lub zadzwonić do specjalisty, aby ci pomógł. T & Zawór P również uwalnia wodę w celu zmniejszenia ciśnienia. Ale nadszedł czas na wymianę, jeśli wyciekająca woda utworzyła kałużę wokół grzejnika.

#3. Niskie ciśnienie wody

Masz do czynienia z niskim ciśnieniem wody? To osad gromadzi się, a następnie ogranicza przepływ wody. Pomogłoby to najpierw przepłukać grzejnik, a następnie przetestować instalację hydrauliczną z grzejnikiem. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o najczęstszych przyczynach niskiego ciśnienia wody.

#4. Niestabilna temperatura wody

Masz problem z nagłym wzrostem i spadkiem temperatury wody? Możemy poczuć twój ból, jeśli twoja odpowiedź brzmi tak. Nikt nie chce grać z ciepłą i zimną wodą podczas intensywnego życia. Rozwiązanie polega na zresetowaniu termostatu i zaznaczeniu ustawionej pozycji, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Wadliwy termostat zmienia samo miejsce, powodując kłopoty, a wymiana jest konieczna jedyne wyjście. Co więcej, problem może być spowodowany przez elementy grzejne. Sprawdź górną część, jeśli woda szybko się ochładza, a dolną, jeśli masz do czynienia z letnią wodą.

#5. Grzejnik wydaje przerażające dźwięki

Czy dźwięki wydobywające się z grzejnika Cię przerażają? Głównym źródłem tych niepokojących dźwięków jest nagromadzenie minerałów, głównie wapnia i magnezu. Musisz wyrzucić wodę z grzałki po odcięciu zasilania i odczekaniu, aż woda straci ciepło. Woda zabierze ze sobą minerały i nie musisz się ponownie martwić. Ale lepiej wezwać hydraulika, jeśli z grzejnika wydobywają się odgłosy wrzenia, ponieważ są one oznaką przegrzania i uwięzionego ciśnienia.

#6. Dłuższe użytkowanie grzejnika

Czy Twój podgrzewacz wody ma 10 lub 15 lat życia? Łatwo stwierdzić, że potrzebujesz nowej jednostki. Ale kto zadaje sobie trud pamiętania urodzin podgrzewacza wody. Ale mamy rozwiązanie. Znajdź naklejkę na górnej części grzejnika i skup się na pierwszym alfabecie, a następnie na dwóch cyfrach. Alfabet może być dowolny od A do L. A oznacza styczeń, a liczenie trwa do L oznaczającego grudzień. W dodatku cyfry oznaczają rok produkcji, np. 11 to rok 2011. I to wszystko.

#7. Zardzewiała woda

Nikt nie lubi zardzewiałej wody wydobywającej się z kranów z gorącą wodą. Głównie, gdy zawiera okropne zapachy, takie jak zgniłe jajka i kolor błotnisty; jednak możesz pozbyć się tej sytuacji, podnosząc temperaturę podgrzewacza wody do 160 stopni na godzinę lub napełniając zbiornik podgrzewacza 30-33 uncjami wybielacza, ponieważ zabije on bakterie siarkowe i usunie rdzę. Spróbuj wymienić pręt anodowy jeśli którekolwiek z tych rozwiązań nie zadziała.

To okładka!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprojektować ten przewodnik, abyś wiedział, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest zły. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć i dodać dobre wspomnienia w naszym życiu. Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, czy należy wymienić podgrzewacz wody, zanim ulegnie awarii.

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak usunąć kamień z podgrzewacza wody.