Jak sprawdzić, czy podgrzewacz do akwarium działa? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Pytanie brzmi: jak sprawdzić, czy grzałka akwarium działa? Pewne warunki mogą powiedzieć, czy to działa. Możliwe, że obecnie jest krótki i przepracowany, co wymaga trochę czasu, aby się ochłodzić.

Wskaźnik również nie włącza się prawidłowo, urządzenie nie znajduje się we właściwej lokalizacji, urządzenie ma nieodpowiedni rozmiar dla zbiornika lub jest pęknięte.

Jak sprawdzić

Rzeczywiście, grzałka akwariowa ogrzewa akwarium do pożądanej temperatury. O ile urządzenie nie jest zepsute, nadal istnieją powody, dla których temperatura wody nie osiąga idealnego punktu. Trudno określić, czy jest uszkodzony, czy też nie nagrzewa się prawidłowo. Zacznijmy więc czytać ten artykuł!

Sposoby sprawdzenia, czy podgrzewacz do akwarium działa

Grzałka akwariowa boryka się z powszechnym problemem niewłaściwego rozmiaru grzałki, a nie z wadą producenta. Wewnętrzna temperatura wody nie uzyskuje odpowiedniego przepływu wody, utrzymując w ten sposób wymaganą temperaturę względem elementów zbiornika. W związku z tym umieść grzałkę akwariową w odpowiednim miejscu, aby działała prawidłowo. Jeśli nie ma odpowiedniej cyrkulacji wody, prawidłowe nagrzanie może zająć trochę czasu, ponieważ powoduje to podgrzanie części zbiornika, ponieważ woda nie jest prawidłowo cyrkulowana.

Grzałka jest przepracowana i wymaga natychmiastowej przerwy, aby zapobiec przegrzaniu elementu. Pozostałe grzałki są produkowane z wykorzystaniem szklanej obudowy, która pozwala na dokładne ogrzanie zbiornika. Przez krótki czas stają się cieplejsze niż pożądana temperatura. Możliwe, że grzejnik jest zbyt gorący, aby w tej chwili działać. Grzałka akwariowa jest tak wrażliwa, że ​​łatwo się zwiera. Po odłączeniu w ostatniej zmianie wody może ją skrócić. Grzejnik przekształca energię elektryczną w ciepło. Gdy woda dostanie się do elementów elektrycznych, może się również skrócić, przewodząc prąd w elemencie grzewczym.

Testowanie grzałki do akwarium

Sprawdź wzrokowo element, który nagrzewa się wewnątrz grzałki akwarium, aby zaoszczędzić czas i ustal, czy działa nieprawidłowo, ponieważ jest to jeden ze sposobów sprawdzenia, czy grzałka akwarium działa. Poszukaj możliwych oznak zużycia, takich jak pęknięte szkło, odsłonięte i nieprawidłowe przewody oraz przebarwienia części aluminiowych. Dobrze jest przetestować grzałkę w wiadrze z wodą, aby sprawdzić, czy urządzenie działa poprawnie.

  • Napełnij 2,5 galona wodą lub wystarczająco, aby upewnić się, że urządzenie jest całkowicie zanurzone
  • Teraz nadszedł czas, abyś zmierzył temperaturę wody przed umieszczeniem w niej urządzenia
  • Umieść urządzenie w 2,5-galonowym zbiorniku wypełnionym wodą
  • Poczekaj godzinę
  • Zmierz temperaturę wody, aby zaobserwować wzrost dokładnego pomiaru
  • Skorzystaj ze szklanego pojemnika lub dzbanka i szklanki

Jeśli w pobliżu nie ma ani jednego materiału, użyj starego testu ręcznego grzejnika. Podłącz, odczekaj kilka minut i podejdź ręką do urządzenia i sprawdź, czy powoli się nagrzewa. Grzejnik działa, jeśli jest tam ciepło.

Oznaki, że grzejnik jest uszkodzony

Grzejnik zaczyna gasnąć, jak często się włącza, jak zawsze. Użyj termometru, aby sprawdzić, czy pracuje ciężej, ponieważ jest to wyraźny znak, że coś jest nie tak. Termometr pokazuje, że waha się, podczas gdy temperatura w zbiorniku zmienia się bardziej. Jeszcze jedna oznaka to, że grzałka zaczyna gasnąć, jeśli temperatura w zbiorniku częściej się waha, ponieważ jest to oznaką przepracowania elementu grzejnego. Lepiej zastosować dwie grzałki o małej mocy zamiast jednej grzałki.

Wymień go natychmiast, jeśli zauważysz zużycie elementu grzejnego. Szkło może się odpryskiwać lub pękać, a metal może zmienić kolor lub rdzewieć. W tym samym czasie jego przyssawka może również stracić ssanie. Są to oznaki modernizacji elementów grzejnych. Po podłączeniu grzałki akwariowej jest już zepsuta, ale nie zwiększa jej ciepła. Przetestuj grzałkę przed umieszczeniem jej w zbiorniku, aby upewnić się, że działa. Nie podoba Ci się grzałka podłączona bez wody, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia lub dalsze pęknięcia szkła. Możesz również zainteresować się najlepszymi grzejnikami akwariowymi.

Właściwe umieszczenie grzejnika do rozważenia

Cyrkulacja i konwekcja są Twoimi najlepszymi przyjaciółmi podczas umieszczania grzejnika. Rzeczywiście, woda jest dobrym przewodnikiem ciepła, ale większość działania ma miejsce w wiązaniu jonowym, ponieważ może to zachodzić między cząsteczkami wody i ich interakcją z ciepłem. Woda unosi się i staje się mniej gęsta w zbiorniku, popychając gęstszą i chłodniejszą wodę na dno zbiornika, ponieważ to również utrzymuje wodę w ruchu i nagrzewa się. Połączenie cyrkulacji i konwekcji pomaga w ogrzaniu zbiornika.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak sprawdzić, czy grzałka akwarium działa. Niektóre warunki mogą powiedzieć, czy działa prawidłowo, na przykład, czy jest krótki lub przepracowany i wymaga trochę czasu, aby się ochłodzić. Kontrolka może nie włączać się prawidłowo lub może to oznaczać, że urządzenie nie znajduje się we właściwym miejscu. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie umieścić grzałkę w akwarium i jakie ryby nie potrzebują grzałki.