Jak sobie pozwolić na nowy podgrzewacz wody? 2 najlepsze wskazówki!

To pytanie, jak sobie pozwolić na nowy podgrzewacz wody, nasuwa się wielu osobom, gdy ktoś chce kupić nowy podgrzewacz wody, ale martwi się jego kosztami i procesem instalacji, niezależnie od tego, czy go na to stać, czy nie.

Typowy koszt instalacji systemu ciepłej wody wynosi 1100 USD, co obejmuje cenę całkowicie nowego podgrzewacza wody i robociznę. Osoby poszukujące zniżek mogą to naprawić za jedyne 805 USD w dolnym końcu spektrum.

Jak sobie pozwolić na nowy podgrzewacz wody? 2 najlepsze wskazówki!

Zaawansowany system może kosztować 11 000 USD lub nawet więcej, w zależności od rodzaju podgrzewacza wody, miejsca wdrożenia i innych czynników, które omówimy wkrótce. To, czy stać Cię na nowy podgrzewacz wody, zależy od Twoich miesięcznych dochodów; możesz sobie na to pozwolić, oszczędzając część miesięcznej opłaty na zakup nowego podgrzewacza wody. Omówimy koszt nowych podgrzewaczy wody, aby łatwo było zrozumieć, jak sobie na nie pozwolić; w tym celu musisz czytać dalej i wiedzieć więcej.

Wskazówki, jak pozwolić sobie na nowy podgrzewacz wody

Począwszy od wielkości i rodzaju urządzenia, na koszt instalacji podgrzewacza wody wpływa kilka czynników. Niektóre czynniki są wymienione poniżej, przeczytaj je i dowiedz się, jak sobie pozwolić na nowy podgrzewacz wody.

#1. Porównanie podgrzewacza wody bezzbiornikowego i zbiornikowego

Przez ponad stulecie podgrzewacze wody w stylu zbiornika były główną technologią. Utrzymują ciepłą wodę w zbiornikach o pojemności od 40 do 80 galonów. W Stanach Zjednoczonych ten projekt stanowi ponad 95% wszystkich domowych podgrzewaczy wody. Koszty instalacji podgrzewaczy wody w stylu zbiornika wahają się od 700 USD do 2100 USD, w tym podgrzewacz świeżej wody, materiały eksploatacyjne i robocizna. Wytrzymuje od dziewięciu do dwunastu i działa na energię elektryczną, benzynę, propan i olej opałowy. Nagrzewnice bezzbiornikowe (na żądanie) okazały się dość ekonomiczne w ciągu ostatnich kilku lat.

Zamiast przechowywać gorącą wodę i marnować energię, aby ją utrzymać, zapewniają nieograniczoną ilość wody w razie potrzeby, ogrzewając ją, gdy przechodzi przez wodociąg. Zamontowane, bezzbiornikowe podgrzewacze wody kosztują od 1100 do 3200 USD. Mogą być zasilane energią elektryczną lub gazową i mają żywotność ponad dwadzieścia lat. Wielkość podgrzewacza wody również determinuje koszt. Pojemność magazynowa grzejników w stylu zbiorników waha się od 30 do nawet ponad 80 galonów, przy czym większość domów wybiera model o pojemności 30 lub 55 galonów. Szybkość przepływu wody przez grzejniki na żądanie jest określana w galonach (GPM) na minutę. Większość domów powinna mieć większy przepływ od pięciu do sześciu GPM. Wystarczy wybrać nowy model, który zapewni odpowiednią ilość ciepłej wody dla ilości osób w Twoim domu.

#2. Porównanie elektrycznego i gazowego podgrzewacza wody

Do zasilania podgrzewaczy wody używa się gazu lub elektryczności. Płomień benzyny lub cewka elektryczna służą do dostarczania ciepła. Elektryczne podgrzewacze wody są tańsze niż gazowe podgrzewacze wody, od 150 do 220 USD. Jednak ze względu na wyższy koszt energii elektrycznej w wielu częściach kraju i niższy koszt gazu ziemnego lub propanu w innych, gazowe podgrzewacze wody były generalnie tańsze w dłuższej perspektywie. Elektryczne podgrzewacze wody, które nie wymagają wentylacji, nadal są dobrym rozwiązaniem dla małych lub ograniczonych przestrzeni. Wydech z podgrzewaczy wody benzynowej musi być odprowadzany, najlepiej bezpośrednio przez komin wentylacyjny lub przez wentylator wentylacyjny.

Spaliny z podgrzewacza wody z bezpośrednim odpowietrzeniem odprowadzane są przewodem spalinowym znajdującym się nad jednostką. Jeśli zainstalujesz elektryczny podgrzewacz wody z jednostką gazową z bezpośrednim odpowietrzeniem, możesz zapłacić dodatkowo od 600 do 1200 dolarów za budowę rury odpowietrzającej. Wentylator wymusza spaliny z nagrzewnicy z otworami wentylacyjnymi poprzez rury wentylacyjne. Mogą one uwalniać poziome lub pionowe emisje, a zrobią to za pomocą tańszych plastikowych rurek niż droższe metalowe rury spalinowe. W porównaniu z wersją z otworem bezpośrednim, system ten pozwala na większą elastyczność w rozmieszczeniu urządzeń i jest bardziej energooszczędny. Jednostki odpowietrzające są o 400 do 700 USD droższe niż urządzenia do bezpośredniego odpowietrzania, a okablowanie i okablowanie elektryczne przyczynia się do dodatkowych 400 do 600 USD w całkowitym koszcie instalacji. Być może zainteresuje Cię również znaczenie podgrzewacza wody w Twoim domu.

Jaka robocizna jest pobierana za umieszczenie nowego podgrzewacza wody?

Istotnym składnikiem kosztu instalacji, plus koszt urządzenia, jest opłata za robociznę. Koszt pracy może wynosić zaledwie 250 USD lub nawet 1300 USD. Różnią się one w zależności od godziny pracy instalatora, typu i wielkości podgrzewacza wody oraz miejsca ustawienia. Większość prac związanych z umieszczaniem podgrzewaczy benzynowych lub elektrycznych mogą wykonać hydraulicy. Ich stawki godzinowe wahają się od 55 do 120 dolarów. Będziesz musiał zatrudnić elektryka za 60 do 110 USD za godzinę, jeśli zadanie obejmuje rozległe prace elektryczne, takie jak wprowadzenie nowego połączenia lub zmiana z gazowego na elektryczny.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak stać Cię na nowy podgrzewacz wody. Przedstawiamy Państwu szczegółowy obraz kosztu instalacji nowego podgrzewacza wody. Teraz możesz łatwo zaoszczędzić pieniądze z miesięcznych kosztów instalacji nowego podgrzewacza wody. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak przetestować elektryczny podgrzewacz wody i dlaczego podgrzewacz wody przecieka. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.