Jak rozpuścić osad w podgrzewaczu wody? 7 najlepszych sposobów!

Kiedy woda jest podgrzewana, naturalne minerały pękają i gromadzą się u podstawy podgrzewacza, ale jak rozpuścić osad w podgrzewaczu? Z biegiem czasu gromadzi się muł, zmniejszając zdolność urządzenia do magazynowania ciepła i wody oraz być może powodując uszkodzenie grzejnika.

Chociaż zdarza się to w każdym grzejniku i przy każdej wodzie, dzieje się to szybciej przy miękkiej wodzie ze względu na więcej naturalnych minerałów.

Jak rozpuścić osad w podgrzewaczu wody? 7 najlepszych sposobów!

Opróżnianie i czyszczenie systemu gorącej wody gazowej to najłatwiejszy sposób na usunięcie osadu i utrzymanie jego maksymalnej wydajności. Będziesz musiał użyć metody spłukiwania. Moi przyjaciele, czytaj dalej, aby poznać sposoby rozpuszczania osadów w podgrzewaczu wody.

Sposoby usuwania osadów z podgrzewacza wody

Najbardziej niesamowite techniki mogą pomóc w rozpuszczeniu osadu w podgrzewaczu wody. Oto sposoby rozpuszczania osadu w podgrzewaczu wody:

#1. Płukanie jednostki

Postępuj zgodnie z tym podejściem raz w roku, aby podgrzewacz wody był wolny od mułu. Musisz opróżnić swoją jednostkę, aby ominąć wszelkie unoszące się w powietrzu śmieci. Przed rozpoczęciem płukania wyłącz zasilanie (lub benzynę) grzejnika listwy przypodłogowej.

Następnie wyłącz zawór wody magazynującej, aby upewnić się, że woda nie dostanie się do zbiorników po rozpoczęciu procesu czyszczenia. Trzymaj kran z ciepłą wodą w pobliskim zlewie lub wannie, aby podtrzymać proces i uniknąć tworzenia próżni w budynku podczas opróżniania. Podłącz wąż do zaworu spustowego i upewnij się, że zostanie bezpiecznie opróżniony. Prawdopodobnie będzie to wrząca kąpiel. Wlej to do pojemnika lub wyjdź na zewnątrz tak szybko, jak to możliwe. Opróżnij i spłucz, trzymając zawór zimnej wody otwarty, aż do uzyskania czystego strumienia. Zakładając go z powrotem, właśnie wyczyściłeś swój podgrzewacz wody!

#2. Moczenie w occie

Ocet jest często używany do gotowania, ale nie należy lekceważyć jego zdolności do rozpuszczania osadów w podgrzewaczu wody! Zalecamy również regularne stosowanie go, aby zapobiec zaciekom i nagromadzeniu wilgoci. To idealny moment, aby po opróżnieniu wlać do zbiornika litr białego octu. Najpierw zamknij zawór spustowy, aby podgrzewacz wody miał wystarczająco dużo czasu na namoczenie. Sześć godzin powinno wystarczyć, nawet jeśli wolałabym więcej pracy. Przed ponownym włączeniem zasilania urządzenia upewnij się, że ocet został odprowadzony za pomocą węża odpływowego.

#3. Utrzymywanie temperatury

Zbyt wysoka temperatura może pomóc w gromadzeniu się kamienia. Według producentów zalecana temperatura dla podgrzewacza wody to 120 stopni Fahrenheita. Jeśli podniesiesz go wyżej, ryzykujesz zwiększenie nagromadzenia mułu. Im cieplejsza woda, tym więcej twardych minerałów, takich jak wapń i magnez, pozostaje w związku z temperaturą i rozwojem kamienia. Inną strategią ochrony naszej jednostki przed akumulacją jest zapobieganie jej jak najzimniejszemu.

#4. Instalacja zmiękczacza wody

Można mówić o unikaniu osadów z podgrzewacza wody przez cały dzień, ale jeśli zależy Ci na niezawodnym, długoterminowym rozwiązaniu, rozważ inwestycję w system zmiękczania wody. Działa poprzez eliminację jonów, które powodują twardość wody (a tym samym wpływają na Twoje urządzenia, instalacje wodociągowe, a nawet mają wpływ na zdrowie). Rozpuszczone jony wapnia i magnezu są odfiltrowywane i wymieniane na rozpuszczone sole. Instalacje wodno-parowe to droższe rozwiązania, które wymagają instalacji i konserwacji, ale zwracają się w długim okresie.

Uważamy, że jakość Twojej wody jest podstawą zdrowego życia domowego w Guardian Water Services. Umów się z nami na bezpłatną prezentację jakości wody, aby sprawdzić, czy Twój podgrzewacz wody działa z najwyższą wydajnością. Podejmowanie środków zapobiegawczych w celu uniknięcia gromadzenia się mułu pozwoli zaoszczędzić pieniądze na konserwacji i zapewnić czystość wody. Zadzwoń do nas, jeśli masz pytania dotyczące stanu Twojego grzejnika lub nagromadzenia mułu.

#5. Baterie z gorącą wodą

Pomoże w opróżnieniu zbiornika. Jeśli pominiesz ten krok, w twoim zbiorniku powstanie próżnia, zatrzymując wodę w środku. To dziwny efekt fizyczny, podobny do tego, jak woda w słomce zacina się, jeśli trzymasz palce na górze.

#6. Podłącz wąż do zbiornika

Zawór spustowy powinien znajdować się na dnie zbiornika. Ta rura powinna zostać wysłana do dużego wiadra lub (jeszcze lepiej) poprowadzona na zewnątrz i z dala od fundamentów twojego mieszkania. Ryzykujesz przepełnienie piwnic lub pomieszczenia, w którym znajduje się zbiornik, jeśli jedno wiadro nie jest wystarczająco duże. Jeśli twoje piwnice mają drenaż, możesz skierować wodę, umieszczając drugi koniec węża w jej pobliżu.

#7. Pozwól zbiornikowi opróżnić się, otwierając zawór spustowy

Możesz zobaczyć kawałki wyrzucane z twojego czołgu, w zależności od tego, ile nagromadził się w nim muł. Będziesz w stanie stwierdzić, czy jesteś wystarczająco spójny, gdy będziesz czyścić zbiornik częściej, w zależności od ilości wypływającego osadu. Możesz również przeczytać o zapobieganiu gromadzeniu się osadów.

To okładka!!

W przypadku posiadania systemu ciepłej wody typu zbiornikowego należy zwrócić uwagę na osadzanie się osadu, nawet jeśli jest ono niewielkie. Osadzanie się osadów nie jest niebezpieczne, o ile woda jest miękka. Mimo to, jeśli woda jest twarda i zaniedbana przez jakiś czas, osady mogą sprawić, że system będzie nieefektywny, zawory zablokowane, metalowy zbiornik zardzewiały, a w końcu przecieka. Możesz uzyskać pełne informacje o rozpuszczaniu osadów w podgrzewaczu krok po kroku.

Możesz również dowiedzieć się, jak spuścić osad z podgrzewacza wody, czytając ten artykuł. Istnieje jednak kilka technik zakończenia związku między gromadzeniem się a usuwaniem osadów ze zbiornika; najbardziej podstawową i najbezpieczniejszą opcją jest regularne utrzymywanie urządzenia w czystości (puste i spłukiwane). Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.