Jak puchnąć poduszkę z pianki memory. 3 najlepsze sposoby

Najlepiej byłoby nauczyć się puchnąć poduszkę z pianki z pamięcią codziennie, co miesiąc i za pomocą suszarki. Ta praktyka jest niezbędna, aby poduszki z pianki z pamięcią kształtu zachowały swój kształt i czułość. W końcu spanie na poduszce z pianki memory będzie optymalne tylko wtedy, gdy nie jest zdeformowana.

Ponieważ pianka z pamięcią kształtu jest wyjątkowym materiałem, można założyć, że jej puchnięcie nie jest podobne do zwykłego wypełnienia poduszek. Należy pamiętać o najlepszych technikach, aby uniknąć uszkodzenia pianki. Poniżej znajduje się prosty przewodnik, jak prawidłowo zachować puszystą i sprężystą poduszkę.

Jak puchnąć poduszki z pianki memory

Codziennie

Pierwszym sposobem na spulchnienie poduszki z pianki memory jest ściskanie i uderzanie w nią za każdym razem, gdy wstajesz z łóżka. Możesz to robić codziennie w ramach konserwacji poduszek i utrzymywać piankę z pamięcią kształtu w optymalnym stanie. Ideą tego jest wykorzystanie lepkosprężystości pianki z pamięcią kształtu.

Za każdym razem, gdy się budzisz, możesz puchnąć poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, chwytając oba końce i dociskając je do siebie. Możesz również uderzyć go kilkoma ciosami lub uderzyć płaską ręką z każdej strony. Codzienne potrząsanie i ściskanie poduszki sprawi, że pozostanie puszysta, ponieważ napowietrzasz ją podczas wykonywania tych ruchów.

Inną codzienną praktyką, którą możesz wykonać na poduszce z pianki z pamięcią, jest to, że za każdym razem, gdy śpisz, odwróć poduszkę i użyj drugiej strony. Ten obrót zapewni równy nacisk w całej poduszce, pomagając w ten sposób zachować jej kształt. Pamiętaj, że użycie to także sposób na puchnięcie poduszki z pianki memory.

Co miesiąc

Możesz również zachować puszystą poduszkę z pianki memory, pozwalając jej wietrzyć co miesiąc. Jest to dobra praktyka, ponieważ poduszka ma tendencję do wchłaniania wilgoci z upływem czasu. W rezultacie poduszka może się zbrylić lub stracić swoją objętość.

Oprócz ściskania i uderzania poduszki, możesz położyć ją na zewnątrz i co kilka miesięcy pozwolić jej wietrzyć. Zawieś lub połóż na zewnątrz na co najmniej trzy godziny, aby słońce dokładnie wysuszyło. Możesz nawet co godzinę puchnąć poduszkę, aby przywrócić jej kształt.

Ekspozycja na ciepło powinna również zabić wszelkie patogeny utrzymujące się na poduszce. Niektórzy właściciele domów wietrzą poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, aby odświeżyć ją bez konieczności prania. Należy jednak uważać na pogodę, ponieważ wilgoć może uszkodzić piankę z pamięcią kształtu.

Korzystanie z suszarki

Na koniec można w suszarce puchnąć poduszkę z pianki memory, podobną do bambusowej poduszki. Możesz to zrobić raz w miesiącu, aby poduszka oddychała, wysuszyła wilgoć i nie spłaszczyła się. Wybierz najniższe ustawienie, aby uniknąć uszkodzenia pianki z pamięcią kształtu i włóż ją do suszarki na kilka minut.

Przydatną wskazówką do zapamiętania jest umieszczenie co najmniej dwóch piłek tenisowych w suszarce obok poduszki z pianki memory. Te kulki również zrobią za Ciebie puch, podobnie jak wtedy, gdy wcześniej ręcznie uderzysz poduszkę. A po wyjęciu poduszki z suszarki można ją kilka razy potrząsnąć, aby rozprowadzić ewentualne grudki.

Jak działa pianka z pamięcią kształtu

Pianka z pamięcią kształtu wykorzystuje strukturę otwartokomórkową, która reaguje na nacisk i ciepło. Dlatego leżąc na poduszce z pianki memory, odciąża się, a komfort jest wyjątkowy dla Twojego ciała. Warto jednak zauważyć, że istnieją pianki o dużej i małej gęstości.

Jak można założyć, ten pierwszy będzie miał lepszą kompresję niż drugi. Wybierając poduszkę z pianki memory, chcesz wybrać poduszkę o dużej gęstości, ponieważ będzie ona miała dłuższą żywotność niezależnie od użytkowania. Do rozważenia są również poszarpane i całe poduszki z pianki z pamięcią kształtu.

Pamiętaj, że częstą wadą poduszek z pianki memory jest to, że zatrzymują ciepło ze względu na materiał i słabą cyrkulację powietrza. Producenci wymyślili rozdrobnioną piankę pamięciową zamiast używać pojedynczego bloku, aby rozwiązać ten problem z ciepłem.

Jednoczęściowe a rozdrobnione

Pojedynczy blok pianki z pamięcią kształtu może nadal być korzystny, ponieważ jego kształt dopasowuje się i naśladuje krzywe głowy i szyi. Niektórzy śpiący uważają również, że ta pianka z pamięcią jest bardziej wspierająca, ponieważ jest twardsza i wolniej reaguje na nacisk. Z drugiej strony możesz dopasować poszarpaną poduszkę z pianki memory.

Poszarpana poduszka z pianki memory czasami wykorzystuje mieszankę innych materiałów z pianką memory. Możesz dodać lub usunąć wypełnienie, aby dopasować kształt, jędrność i wysokość poduszki. I jak wspomniano wcześniej, ma lepszy przepływ powietrza niż jednoczęściowa pianka z pamięcią kształtu.

Wniosek

Poduszki z pianki memory są dość trwałe przy odpowiedniej konserwacji. Ale oprócz czyszczenia musisz również nauczyć się puchnąć poduszkę z pianki memory. Wymaga to wiedzy, jak to robić codziennie i co miesiąc.

Po wstaniu z łóżka ściśnij poduszkę i daj jej kilka ciosów i uderzeń. Możesz również co miesiąc wkładać go do suszarki wraz z piłeczkami tenisowymi, aby zrobić za Ciebie puch. Wybierz najniższe ustawienie na kilka minut, aby przywrócić poduszce kształt.

Na koniec co kilka miesięcy napowietrzaj poduszkę z pianki memory na zewnątrz. To wysuszy nagromadzoną wilgoć, a także usunie zapach i alergeny dzięki promieniom słonecznym. Wybierz słoneczny dzień i powiesić lub położyć poduszkę na zewnątrz na trzy godziny.