Jak przepłukać bezzbiornikowy podgrzewacz wody? 4 proste kroki!

Masz w domu podgrzewacz wody i chcesz nauczyć się płukania podgrzewacza wody bez zbiornika? Cóż, jesteś we właściwym artykule. Czytaj dalej i dowiedz się, jak przepłukać bezzbiornikowy podgrzewacz wody. Jeśli jeszcze nie znasz i nie widziałeś nikogo, kto spłukiwał gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody, nie martw się, ponieważ poprowadzimy Cię przez to.

Czy zastanawiałeś się, dlaczego z ciepłej wody wypływają osady? Cóż, to dlatego, że podgrzewacz wody może z czasem gromadzić minerały. Osady mają wpływ na czystość wody i podgrzewacza wody. Ponieważ minerał trafia na dno podgrzewacza wody bez zbiornika, waga wymiennika ciepła musi pracować ciężej, aby dostarczyć wodę do domu, a im ciężej to działa, tym wyższe mogą być rachunki za media.

Jak przepłukać bezzbiornikowy podgrzewacz wody? 4 proste kroki!

Ważność płukania podgrzewaczy wody

Czyszczenie jest głównym czynnikiem wpływającym na żywotność Twoich urządzeń, takich jak podgrzewacze wody. Większość bezzbiornikowych podgrzewaczy wody działa do 15 do 20 lat, a jeśli jest odpowiednio konserwowana, może działać nawet od 30 do 50 lat. Niestety nieoczyszczone podgrzewacze wody mogą działać nie dłużej niż osiem lat. Jeśli nie masz pojęcia lub nigdy nie czyściłeś swojego podgrzewacza wody, to jest właściwy czas, aby zacząć go regularnie czyścić, ucząc się, jak już dziś płukać podgrzewacz wody bez zbiornika. Czyszczenie podgrzewacza wody zajmie tylko chwilę, ale za każdym razem wydłużasz jego żywotność. Poza tym zapobiegniesz powstawaniu kosztownych szkód, takich jak części zamienne lub wysokie rachunki za prąd.

Kroki płukania podgrzewacza wody

Niezbędne jest przepłukiwanie podgrzewacza wody krok po kroku, ponieważ pomoże to zrozumieć każdy krok i postępować zgodnie z nim. Potrzebny będzie zestaw do płukania składający się z pompy, wiadra, odkamieniacza i węży. Jeśli nie masz jeszcze zestawu do spłukiwania, równie dobrze możesz go kupić. Z drugiej strony użyjesz również co najmniej czterech nierozcieńczonych białych octów. Ściśle, używanie roztworu chemicznego jest zabronione, ponieważ podgrzewacz wody wspomaga głównie kąpiel i picie w domu. Ponieważ podgrzewacz wody jest wykonany ze stali nierdzewnej, nie uszkodzi ich.

Krok 1. Wyłącz zasilanie elektryczne

Jednym z podstawowych, ale niezbędnych kroków w czyszczeniu urządzeń jest wyłączenie głównego źródła, gazu lub prądu. Jeśli zainstalowałeś zawór odcinający, nie musisz wyłączać całego zasilania elektrycznego w swoim domu, ponieważ izolacja kontroluje prąd lub gaz wchodzący do grzejnika. Byłoby bardziej dostępne, gdybyś zainstalował to w domu, a także ze względów bezpieczeństwa. Jeśli Twój podgrzewacz wody nie ma zaworu odcinającego, wyłącz całe zasilanie elektryczne. W międzyczasie zlokalizuj zawór odcinający gaz i wyłącz go, aby był zasilany gazem.

Krok 2. Wyłącz zawory gorącego i zimnego

Po wyłączeniu źródeł prądu lub gazu zamknij zawory gorącego wylotu i zimne zawory wlotowe. Zamknięcie dopływu zimnej wody uniemożliwi przedostanie się zimnej wody do podgrzewacza wody. W tym samym czasie wylot ciepłej wody będzie kontrolował wychodzenie istniejącej ciepłej wody. Ostrożnie otwórz ciśnieniowy zawór nadmiarowy gorącej wody, aby uwolnić ciśnienie. Po usunięciu napięcia, podłącz węże do portu serwisowego zimnej i gorącej wody. Możesz również przeczytać o tym, czym jest zawór podgrzewacza wody.

Krok 3. Pompowanie podgrzewacza wody

Zdobądź pompę zanurzeniową, umieść ją w pięciogalonowym wiadrze i podłącz koniec węża od portu serwisowego zimnej wody do pompy. Z drugiej strony umieść końcówkę węża gorącego portu serwisowego w wiadrze i wlej cztery galony nierozcieńczonego octu do pompy. Uruchom pompę i pozwól jej przejść przez wewnętrzny rdzeń przez co najmniej 1 godzinę. Po puszczeniu octu w obieg wyłącz pompę i wrzuć ocet.

Krok 4. Spuść wodę

Aby spuścić wodę znajdującą się w podgrzewaczu wody, należy zamknąć króciec serwisowy zimnej wody i odłączyć wąż. Otwórz zawór zimnej wody, a następnie wypłucz pozostały nierozcieńczony ocet wewnątrz podgrzewacza wody przez co najmniej kilka minut. Następnie po płukaniu zamknąć zawór zimnej wody i spuścić wodę. Następnie wyjmij wąż z portu serwisowego gorącej wody. Teraz, gdy osuszyłeś i wypłukałeś wszystkie minerały z podgrzewacza wody. Zlokalizuj filtry, zarówno do zimnej wody, jak i do gorącej wody. Poluzuj śruby, aby wyjąć filtry i wyczyść cały brud lub owady. Jeśli wolisz czyścić swoje filtry wodą, upewnij się, że są dobrze wysuszone po zwróceniu ich na miejsce.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, jak przepłukać podgrzewacz wody bez zbiornika, możesz teraz zignorować wezwanie profesjonalisty do wykonania tej pracy. Zawsze dobrze jest, jeśli wiemy, jak utrzymać wydajność podgrzewacza wody i odpowiednio o niego dbać. Chociaż zakup myjki ciśnieniowej przydaje się w przydatnych instrukcjach, nie wyjaśnia innych rzeczy. Tak więc czytanie artykułów pomoże ci zebrać przydatne pomysły, zwłaszcza dotyczące konserwacji urządzeń w domu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody i ile gpm dla bezzbiornikowego podgrzewacza wody.