Jak prać puszysty materac: Kompletny przewodnik w 3 krokach

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak prać materac Puffy w domu, mogą to zrobić w trzech prostych krokach. Nie potrzebujesz specjalnych produktów ani sprzętu, a sam proces jest stosunkowo prosty. Porozmawiamy również o konserwacji Twojego łóżka Puffy.

Skoro o tym mowa, możesz rozważyć szybkie przeczytanie tego oddzielnego samouczka, jak dbać o materac Puffy. Zawiera kilka przydatnych hacków i wskazówek, których nie ma w tym artykule.

Jak prać puszysty materac: Kompletny przewodnik w 3 krokach

Jak prać puszysty materac w domu

Krok 1. Punktowe usuwanie plam

Podobnie jak w przypadku innych materacy, materaca Puffy nie moczy się do prania. Zamiast tego dokładne czyszczenie odbywa się poprzez usuwanie plam. W ten sposób nie przesycisz pianki pamięciowej płynem, ponieważ wysychanie może zająć dużo czasu. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu nie jest mokra ze względu na ryzyko rozwoju pleśni.

Wracając do Puffy, celujesz i usuwasz plamy i przebarwienia na łóżku destylowanym białym octem. Zamocz dotknięte miejsca i pozostaw ocet na kilka minut na materacu. Następnie spryskaj leczone miejsca sodą oczyszczoną i odkurz ją następnego dnia.

Krok 2. Odśwież materac

Soda oczyszczona i ocet to nie tylko skuteczne odplamiacze. Kiedy spryskasz ocet i polejesz sodą oczyszczoną materac, zostanie on pozbawiony zapachu, zwłaszcza gdy zostanie pozostawiony na noc. Wystarczy go odkurzyć, a zapach i plamy należy usunąć.

Możesz również wywietrzyć materac Puffy na zewnątrz, aby go jeszcze bardziej odświeżyć. Jeśli jest naturalne światło słoneczne, może nawet pomóc w dezynfekcji łóżka. Wykorzystaj to jako okazję do sprawdzenia, czy materac wysechł dokładnie, ponieważ Puffy ma 10 cali grubości.

Krok 3. Odkurz materac

Mycie lub dokładne czyszczenie materaca Puffy nie zawsze jest konieczne. Jak często należy czyścić materac Puffy? Możesz go potraktować artykułami gospodarstwa domowego co trzy miesiące.

Prosimy jednak o utrzymanie go w czystości, dokładnie odkurzając łóżko co tydzień. Zainstaluj nasadkę do tapicerki na odkurzaczu i pracuj w sekcjach. Upewnij się, że dotrzesz również do pęknięć i szczelin, aby usunąć nagromadzony brud i kurz.

Czy można prać puszysty materac?

Jednym z powodów, dla których Puffy jest najlepszy, jest to, że jest łatwy w utrzymaniu. Obejmuje to brak konieczności mycia go w celu dokładnego czyszczenia. Co więcej, jest to łóżko z pianki memory z warstwą pianki o dużej gęstości, więc nie zaleca się moczenia lub przesycania wodą.

Możesz dokładnie wyczyścić materac Puffy, usuwając plamy punktowo, ale nawet wtedy marka używa opatentowanego, odpornego na plamy pokrowca o nazwie Cloud cover. Tak więc jedyną praktyką czyszczenia, jakiej można oczekiwać od łóżka Puffy, jest odkurzanie go co tydzień, aby wyeliminować kurz i brud. W razie potrzeby można ją również odświeżyć sodą oczyszczoną.

Jak prać puszysty pokrowiec na materac

Pokrowiec na materac Puffy można prać w taki sam sposób, jak inne pokrowce. Użyj zimnej wody i ustaw pralkę na delikatny cykl. Nigdy nie używaj wybielacza ani innych silnych środków czyszczących, ale możesz później wysuszyć pokrowiec materaca na małym ogniu.

Jak prać nakładkę na materac Puffy

Materac nawierzchniowy Puffy można wyczyścić, zdejmując pokrowiec i myjąc go w delikatnym cyklu zimną wodą. Jest również kompatybilny z suszarką, o ile używasz niskiej temperatury lub suszy w suszarce bębnowej. Należy jednak unikać wybielaczy i innych agresywnych produktów, które mogą uszkodzić materiał.

Jak prać podkładkę pod materac Puffy

Podkładkę pod materac Puffy można prać w pralce. Musisz używać delikatnego cyklu i zimnej wody, ale nigdy nie czyścić na sucho podkładki. Z drugiej strony możesz suszyć materac Puffy w suszarce bębnowej na małym ogniu dla Twojej wygody.

Czy można prać w pralce puszysty pokrowiec na materac?

Pokrowiec na materac Puffy można prać w pralce, co dotyczy pokrowca na materac nawierzchniowy tej marki. Unikaj wybielaczy i pamiętaj o delikatnym cyklu na pralce i małym ogniu na suszarce. Co więcej, pokrowiec na materac Puffy jest stosunkowo łatwy w utrzymaniu, po pierwsze, ponieważ jest wodoodporny i odporny na roztocza.

A co z innymi akcesoriami i pościelą Puffy? Zarówno prześcieradła jak i kołdrę Puffy można prać w pralce. Kołdra pierze się w taki sam sposób jak pokrycie materaca Puffy i pamiętaj tylko, aby prać prześcieradła Puffy w zimnej wodzie, aby zachować jedwabistą konsystencję bambusa.

Jak traktujesz materac puszysty?

Materace Puffy wykorzystują pokrowiec Cloud, który jest odporny na plamy. Ale jeśli musisz zająć się wyciekami i innymi przebarwieniami, możesz użyć domowych środków czyszczących, takich jak ocet i soda oczyszczona. W przypadku bardziej uporczywych problemów możesz nawet mieszać mydło do naczyń, nadtlenek wodoru i mydło.

Kluczem jest namierzenie dotkniętych miejsc za pomocą butelki z rozpylaczem, a następnie zetknięcie plamy. Nie chcesz dalej rozprowadzać bałaganu, więc najpierw zaabsorbuj wszelkie pozostałości ręcznikiem papierowym. Następnie całkowicie wysusz materac Puffy przed użyciem.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Aby podsumować, jak prać materac Puffy, możesz posmarować go octem i dezodoryzować sodą oczyszczoną. Następnie odkurz łóżko w celu konserwacji, ponieważ materac i tak ma pokrowiec odporny na plamy.

Jeśli i Ty zastanawiasz się, kiedy pojawił się materac Puffy, historię marki omówiliśmy w osobnym artykule. Zrozumienie historii tego produktu może być ekscytującą lekturą. Wtedy możesz być jeszcze bardziej zainspirowany do konserwacji i utrzymania go w czystości.