Jak pozbyć się zapachu pleśni z suszarki? 4 proste sposoby!

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu pleśni z suszarki? Do pozbycia się zapachu pleśni z suszarki najlepsze są standardowe techniki i rozwiązania czyszczące. Zapach pleśni w Twojej suszarce może być spowodowany nieświeżym i wilgotnym nagromadzeniem w wyniku zbyt długiego przechowywania mokrych przedmiotów lub kłaczków w suszarce.

Lepiej pozbyć się zapachu pleśni, zanim czysta odzież odbierze zapach z suszarki. Pleśń często znajduje się w rurze wentylacyjnej lub pułapce na kłaczki, a nie w samej suszarce, więc sprawdź każdą część suszarki, aby znaleźć przyczynę.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z suszarki? 4 proste sposoby!

Pleśń nie tylko strasznie śmierdzi, ale może też nasilać alergie i powodować ataki astmy. Jeśli więc zauważysz, że Twoja suszarka pachnie jak pleśń, powinieneś się jej od razu pozbyć. Poniżej wymieniliśmy wszystkie techniki, które pomogą Ci pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu. Sprawdźmy!

Metody usuwania zapachu pleśni z suszarki

Zapachy pleśni są dobrze znane w suszarkach, zwłaszcza przy kilku rundach zabrudzonej odzieży. Zapach spalenizny jest spowodowany przez kłaczki narastające w otworze wentylacyjnym lub tacy lub z innego rzeczywistego powodu, w tym zepsutego silnika lub termostatu. Czyszczenie obszarów ostrości to jedna z technik eliminowania nieprzyjemnych zapachów z suszarki. Dlaczego więc martwisz się zapachem pleśni? Poniżej napisaliśmy kilka sugestii, jak pozbyć się zapachu pleśni z suszarki:

#1. Wyczyść pułapkę na kłaczki lub tackę

Upewnij się, że pułapka i filtry kłaczków są czyste, aby usunąć zapachy pleśni z suszarki. Suszarka eliminuje maleńkie cząsteczki mokrych włókien z odzieży podczas całego procesu suszenia, a większość małych cząsteczek kłaczków gromadzi się w tacce na kłaczki, powodując spleśniały aromat.

W tym celu usuń ekran z pułapki, wysuwając go. W razie potrzeby zetrzyj rękoma jeszcze więcej kłaczków z ekranu. Aby usunąć zanieczyszczenia i kłaczki z sieci, użyj złącza dyszy w odkurzaczu lub szczotki do usuwania kłaczków.

Załaduj umywalkę do połowy gorącą wodą i dodaj do niej mydło do naczyń. Zanurz sitko z kłaczkami w tej wodzie z mydłem i zeskrob resztki kłaczków za pomocą szczotki do szorowania z miękkim włosiem. Przed włożeniem tego czystego ekranu do pułapki na kłaczki wypłucz go w kranie i poczekaj, aż dokładnie wyschnie. Powrót wilgotnego ekranu do suszarki sprzyja dalszemu rozwojowi pleśni.

#2. Używanie wybielacza

Jeśli nie czyściłeś wielokrotnie suszarki, zaczyna pachnieć pleśnią. Wybielacz to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod eliminowania zapachu pleśni z suszarki. Zapach pleśni w suszarce można również usunąć za pomocą domowego wybielacza chlorowego. Napełnij wannę lub wiadro do połowy gorącą wodą i dodaj kilka kropli wybielacza chlorowego do czyszczenia.

Teraz wytrzyj wnętrze drzwiczek suszarki, bębna suszarki i gumową uszczelkę miękką ściereczką z mikrofibry zamoczoną w tym roztworze. Podczas wycierania wyczyść zewnętrzną część suszarki, aby wyeliminować codzienne zabrudzenia. Następnie pozwól wodzie z wybielaczem namoczyć się przez około dziesięć minut. Po namoczeniu w ciepłej wodzie włóż stary dywan do suszarki. Aby wyeliminować wszelkie pozostałości wybielacza z bębna suszarki, należy go wysuszyć w suszarce bębnowej w trybie wydmuchiwania powietrza. Możesz również przeczytać 7 kroków, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z suszarki.

#3. Używając octu

Inną alternatywą na pozbycie się zapachu pleśni jest użycie octu. Czyszczenie powierzchni białym octem to świetny pomysł. Usuwa oleiste pozostałości, jednocześnie zabijając zapach pleśni i pleśń obecne w uszczelce suszarki. Ocet jest najlepszym środkiem czyszczącym, a także może być używany do czyszczenia śmierdzącej zmywarki i usuwania osadów z twardej wody.

Weź butelkę ze spryskiwaczem, napełnij ją do połowy octem i nasącz płynem kilka starych ręczników ze wszystkich stron. Włóż ten ręcznik do bębna suszarki, aż stanie się prawie suchy. Gdy tkanina opada na wnętrze bębna, ocet niszczy pleśń i pleśń.

Ocet jest również świetną techniką usuwania zapachu pleśni z suszarek i tekstyliów podczas prania. Aby pozbyć się wszelkich zapachów, dodaj trochę octu do swojego cyklu prania.

#4. Korzystanie z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest również bardzo skuteczna w usuwaniu zapachu pleśni. W celu oczyszczenia należy dodać sodę oczyszczoną do gorącej wody, a następnie spryskać tym roztworem wnętrze suszarki, szczególnie uszczelkę suszarki. Następnie pozostaw roztwór na kilka minut. Następnie wyczyść pozostałości z mokrego ręcznika. Soda oczyszczona jest alkalicznym środkiem czyszczącym i zdziała cuda w czyszczeniu zabrudzonych powierzchni i pomaga zredukować nieprzyjemne zapachy.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu zrozumiesz, jak pozbyć się zapachu pleśni z suszarki. Powyżej wymieniliśmy kilka technik; stosując te metody można pozbyć się zapachu pleśni. Mamy nadzieję, że przetrawisz ten artykuł za jednym razem. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Znajdź odpowiedź na swoje pytania: dlaczego moja suszarka pachnie i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.