Jak pozbyć się zapachu pleśni w pralce: 2 sposoby

Warto wiedzieć, jak pozbyć się zapachu pleśni w pralce na wypadek takich sytuacji. Zdarzają się przypadki, gdy w pralkach zamiast zwykłego świeżego zapachu prania pojawia się zapach stęchlizny i pleśni.

Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach podczas dnia prania, musisz natychmiast podjąć działanie. Używanie go, gdy wciąż jest zapach pleśni, rzeczywiście przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Jak pozbyć się zapachu pleśni w pralce: 2 sposoby

Bez wątpienia będziesz potrzebować planu gry, aby pokonać ten smród.

Dlaczego Twoja pralka pachnie jak pleśń?

Kiedy Twoja pralka ma zapach pleśni, istnieje kilka potencjalnych źródeł.

Pralka zazwyczaj pochłania tłuszcz, brud i brud z twoich ubrań. Większość się wyczerpuje, ale nie wszyscy.

Po niezliczonych wsadach prania pozostaną resztki mydła i detergentu. Przyczyniają się do gromadzenia się bakterii, pleśni i pleśni.

Będziesz musiał usunąć te substancje, jeśli chcesz użyć swojej pralki. Oto artykuł o tym, jak pozbyć się pleśni w pralce, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Guma uszczelki większości ładowaczy czołowych i wanna spryskiwacza ładowaczy czołowych są często miejscem, w którym się męczą i osiedlają. Im dłużej te substancje siedzą, tym więcej się gromadzą i rozwijają, co powoduje zapach pleśni.

Sposoby wyeliminowania zapachu pleśni z pralki

Wnętrze pralki może potencjalnie służyć jako pożywka dla zarazków i bakterii. Znalezienie pleśni w pralce wyraźnie pokazuje, że wymaga ona głębokiego i dokładnego czyszczenia.

Tak się składa, że ​​maszyny z ładowaczem czołowym wymagają nieco innego podejścia do czyszczenia niż ładowane od góry.

Pralka ładowana od przodu

Oto trzy proste i proste kroki, które możesz wykonać, aby wyeliminować zapach pleśni z ładowacza czołowego!

Krok 1. Wyczyść uszczelkę

Za pomocą ręcznika lub szmatki wytrzyj uszczelkę podkładki. Do tego celu można użyć sprayu do czyszczenia pleśni, gorącej wody z mydłem lub mieszanki wybielającej.

Jeśli używasz sprayu lub wybielacza, upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki, aby zapobiec podrażnieniom skóry.

Możesz zauważyć śliskie osady lub zanieczyszczenia wokół uszczelki. Są to typowe źródła zapachu pleśni w ładowarkach czołowych.

Jeśli pozostałości utrzymują się lub znajdują się w trudno dostępnych miejscach, możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby je zetrzeć.

Krok 2. Skieruj dozowniki dalej

Resztki mydła i nawet najmniejsza ilość stojącej wody mogą sprawić, że Twoje dozowniki będą pachnieć. Na szczęście dozowniki mydła są łatwe w czyszczeniu.

W przypadku wyjmowanych dozowników można je dokładnie wyczyścić gorącą wodą z mydłem. Po prostu przetrzyj je wodą z mydłem, jeśli nie możesz ich usunąć.

Możesz użyć środka do czyszczenia rur lub sprayu, aby dotrzeć do zakamarków. Oprócz gorącej wody z mydłem możesz również użyć roztworu wybielacza lub octu.

Krok 3. Uruchom czysty cykl

Niektóre pralki mają cykl czyszczenia wanny.

W tym celu możesz użyć dostępnego w handlu środka do czyszczenia pralek, filiżanki sody oczyszczonej, filiżanki wybielacza lub ½ filiżanki enzymatycznego detergentu do zmywarek. Wybierz tylko jeden z poniższych.

Uruchom cykl w całości, a jeśli zapach pozostanie po cyklu, spróbuj innego. Jeśli zapach się utrzymuje, użyj innego dodatku czyszczącego.

Na przykład, jeśli używałeś wybielacza przez pierwsze dwie rundy, możesz przejść na sodę oczyszczoną lub środek do czyszczenia pralek.

Pralka ładowana od góry

W przypadku ładowarek od góry zapach pleśni zwykle pochodzi z obszaru wanny. Zapach pleśni można usunąć za pomocą prostych składników.

Aby uzyskać więcej wyjaśnień, oto przewodnik, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni. Jednym z typowych składników, których możesz użyć, jest biały ocet.

Krok 1. Dodaj wodę do obszaru wanny.

Krok 2. Ustaw temperaturę wody na najwyższą lub najwyższą możliwą wartość.

Krok 3. Wlej 2 szklanki białego octu do wanny.

Krok 4. Jeśli to możliwe, dodaj około 3–10 kropli olejku z drzewa herbacianego, antybakteryjnego olejku.

Krok 5. Przeprowadź pralkę przez cały cykl.

Krok 6. Za pomocą gąbki lub szmatki zwilżonej octem wytrzyj wszelkie pozostałości.

Krok 7. Rób to co miesiąc.

Jak zapobiegać zapachowi pleśni

Chociaż powyższe wskazówki dotyczące czyszczenia mogą wyeliminować zapach pleśni, nie ma gwarancji, że nieprzyjemny zapach nie powróci. Aby uzyskać długoterminowe rozwiązanie, najlepiej wyrobić sobie nawyk sprawdzania i czyszczenia pralki.

Unikaj używania zbyt dużej ilości detergentu

Jak na ironię, dorzucenie dodatkowego detergentu nie sprawi, że będzie ładnie pachnieć. Prowadzi to do bardziej śmierdzącej podkładki.

Nadmiar detergentu może prowadzić do nagromadzenia zjełczałego zapachu.

Jeśli chodzi o detergenty, należy użyć detergentu odpowiedniego do rodzaju pralki. Używanie zwykłych detergentów spowoduje powstanie większej ilości mydlin niż Twoja pralka jest w stanie znieść.

W przypadku ładowaczy czołowych płynne środki do zmiękczania tkanin są niedostępne.

Natychmiast zdejmij ubrania

Musisz zdjąć ładunek i ubrania, gdy maszyna zakończy swój cykl. Pozostawienie mokrego prania w środku może prowadzić do rozwoju pleśni i pleśni. Powoduje to nieprzyjemny zapach.

Czyść go regularnie

W przypadku ładowaczy czołowych należy regularnie czyścić komorę spryskiwacza i uszczelkę. Przetrzyj również wnętrze. Rób to regularnie, aby upewnić się, że nie gromadzi się pleśń i pleśń.

Ocet i ręczniki papierowe zabiją bakterie, które zaczynają się w nich rozwijać. Ustaw rutynę czyszczenia, aby utrzymać czystość pralki.

Ma to na celu utrzymanie pralki w czystości i upewnienie się, że maszyna działa tak, jak powinna.

Wniosek

Jest więcej niż jeden sposób na pozbycie się zapachu pleśni w pralce. Zastosuj sposoby i kroki z powyższego przewodnika, aby upewnić się, że Twoja pralka pozostanie czysta i bezzapachowa przez następny dzień prania!