Jak pozbyć się wysypki na obrączki ślubne: 2 sposoby?

Możesz dowiedzieć się, jak pozbyć się wysypki na obrączki na dwa sposoby. Po pierwsze, musisz znać domowe środki zaradcze i praktyki profilaktyczne, aby ułatwić gojenie i zapobiec ponownemu pojawieniu się wysypki.

Porozmawiamy również o objawach wysypki obrączkowej i kiedy wezwać lekarza. A jeśli chodzi o inne kwestie związane z obrączkami, zachęcamy do przeglądania naszego bloga.

Jak pozbyć się wysypki na obrączki ślubne: 2 sposoby?

Na początek zalecamy przeczytanie o tym, jak powinna pasować obrączka ślubna, ponieważ wysypki mogą wynikać z tego, że pierścionek jest zbyt ciasny na palcu.

Jak pozbyć się wysypki na obrączki ślubnej w domu

Domowe środki zaradcze

 • Nałóż na wysypkę krem ​​dostępny bez recepty

Według dermatologów, po zauważeniu wysypki najpierw należy zdjąć obrączkę. Następnie załóż go ponownie tylko wtedy, gdy nie masz już żadnych wysypek.

Aby pomóc skórze się zagoić, nałóż krem ​​​​kortyzonowy na dotknięty obszar. Powinno to również pomóc złagodzić dyskomfort, taki jak swędzenie lub objawy, takie jak zaczerwienienie.

W większości przypadków wysypka zagoi się po tygodniu. Jednak może być konieczna wizyta u dermatologa, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie i możesz potrzebować leków na receptę.

 • Utrzymuj skórę czystą i nawilżoną

Inną praktyką domową, która pomoże pozbyć się wysypki na obrączki, jest upewnienie się, że ręce są czyste i nawilżone. Dobrym nawykiem jest regularne mycie rąk, ale pamiętaj, że możesz zdzierać barierę ochronną na górnej warstwie, co może wysuszać skórę i pogorszyć wysypkę pierścieniową.

Rozwiązaniem jest użycie delikatnego mydła, aby nie pogorszyć reakcji obrączki. Ale nie chcesz, aby skóra traciła wilgoć, ponieważ może się łuszczyć i swędzić, spowalniając gojenie się wysypki po obrączkach.

Usuń pierścienie podczas mycia rąk, a następnie nawilż skórę wazeliną, hipoalergicznymi balsamami lub kremami z ceramidami, aby chronić i blokować wilgoć. A kiedy musisz zrobić takie rzeczy jak mycie naczyń, noś rękawiczki, aby zminimalizować wielokrotne narażenie na mydło.

Jak zapobiegać wysypce na obrączki

 • Utrzymuj pierścień w suchym i czystym

Uzdrowienie wysypki na obrączki nastąpi tylko wtedy, gdy zastosujesz również praktyki zapobiegawcze. Zapobiegnie to ponownemu pojawieniu się lub pogorszeniu podrażnienia.

Na początek wyrób sobie nawyk zdejmowania obrączki, gdy zmoczysz ręce, ponieważ nie pozwoli to całkowicie wyschnąć. W zależności od materiału, z którego wykonana jest obrączka, może również nie musi być mokra lub może pojawić się rdza, która może podrażniać skórę.

Na koniec upewnij się, że twój pierścionek jest regularnie czyszczony, aby zapobiec jakimkolwiek zmianom w jego składzie i uniknąć kontaktu z potencjalnymi substancjami drażniącymi, które nagromadziły się na biżuterii. Możesz wyczyścić obrączkę w domu za pomocą roztworu do czyszczenia biżuterii, ale znacznie lepiej jest zanieść ją do profesjonalisty, aby uniknąć uszkodzenia obrączki i skutecznie usunąć zanieczyszczenia i resztki.

 • Pokryj pierścień, aby zapobiec kontaktowi ze skórą

Następnym krokiem jest stworzenie bariery między obrączką a skórą poprzez powlekanie metalu. Niestety, niektórzy ludzie są uczuleni na metale, więc szybkim rozwiązaniem w domu jest nałożenie warstwy lub dwóch lakieru do paznokci na wewnętrzny pierścień, który dotyka skóry.

Możesz również rozważyć powlekanie metalowej obrączki, zwłaszcza jeśli jest ona wykonana z niklu, co powoduje reakcję skórną. Obłóż pierścionek złotem lub platyną lub pokryj biżuterię rodem, jeśli jest wykonana ze srebra.

Zrozumiałe jest, że powlekanie lub powlekanie pierścionka może być kosztowne, a zamiast tego bardziej praktyczne może być kupienie nowej obrączki. Aby dać ci więcej opcji, jeśli masz napięty budżet, oto jak zrobić obrączkę ślubną.

Dlaczego dostaję wysypki pod obrączką?

 • Uczulenie na metal, z którego wykonana jest obrączka
 • Reakcja na potencjalne czynniki drażniące spowodowane nieczystą obrączką
 • Nie pozwala na dokładne wyschnięcie dłoni lub pierścienia po umyciu lub spoceniu się
 • Sucha skóra lub istniejący stan skóry
 • Obrączka jest zbyt ciasna, by podrażniać skórę

Co to jest zapalenie skóry związane z obrączkami ślubnymi?

Według Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Dermatologii, zapalenie skóry obrączki jest innym terminem na kontaktowe zapalenie skóry, które rozwinęło się w wyniku noszenia obrączki.

Jest również czasami nazywany alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry lub okluzyjnym zapaleniem skóry. Najczęstszym winowajcą są platynowe obrączki ślubne, ale każda osoba jest inna pod względem metali, na które może być uczulona.

Objawy wysypki na obrączki

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Swędzenie
 • Sucha, która może być łuszcząca się
 • Skóra łatwo pęka lub krwawi
 • Uczucie pieczenia

Czy powinienem zdjąć obrączkę ślubną, jeśli dostanę wysypki?

Najlepiej zdjąć i przestać nosić obrączkę, dopóki wysypka nie zagoi się. Jeśli zostanie potwierdzony jako drażniący, pokryj go lub wymień pierścień na hipoalergiczny metal.

Nie wahaj się zadzwonić do lekarza, jeśli nie ma poprawy za pomocą domowych środków zaradczych. Pamiętaj, że objawy nasilające się lub rozprzestrzeniające również narażają Cię na ryzyko infekcji, więc jak najszybciej udaj się do dermatologa.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak pozbyć się wysypki na obrączki za pomocą domowych środków i środków zapobiegawczych.

Możesz zacząć od kremu z kortyzonem, a następnie zadbaj o to, aby Twoja skóra była zawsze czysta i nawilżona. Możesz również rozważyć powlekanie pierścienia, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się podrażnień.