Jak pozbyć się pluskiew na sofie i kanapie?

Pluskwy, podobnie jak ich nazwa, nie mają poczucia terytorium. Zamiast tego są małymi, oportunistycznymi zwierzętami, które mogą szybko poruszać się po sofach i fotelach w poszukiwaniu jedzenia. Jak więc pozbyć się pluskiew na sofie i kanapie?

Czy masz podejrzenie, że twoja sofa lub ulubiona kanapa dwuosobowa coś ukrywa? Następnie podejmij pilne kroki w celu zlokalizowania i wyeliminowania uciążliwych owadów. Jeśli zostaną wykryte pluskwy, bądź przygotowany na powtarzanie procesu eliminacji, dopóki twój dom nie będzie wolny od pluskiew.

Jak pozbyć się pluskiew na sofie i kanapie?

Jak możesz stwierdzić, czy twoja sofa i dwuosobowa kanapa są zarośnięte pluskwami?

Najprawdopodobniej masz plagę pluskiew – jeśli zauważyłeś swędzące pręgi na skórze, zwłaszcza na plecach lub tylnych nogach. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest przeprowadzenie kompleksowego badania.

Ponieważ pluskwy są małe, dorosłe owady są w przybliżeniu wielkości nasiona. Pluskwy młodzieńcze są mniejsze i mogą być trudne do wykrycia. Aby przeprowadzić dokładną kontrolę, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi.

Zbierz latarkę, gumowe rękawiczki, cienki kawałek solidnego plastiku, dwustronną taśmę i soczewkę powiększającą. Owiń kartę kredytową dwustronną taśmą, gdy masz już cały swój sprzęt. Pozwoli ci dostać się w ciasne miejsca, takie jak szwy i złapać wszelkie ślady pluskwy.

Usuń wszelkie narzuty z mebli i sprawdź je pod kątem aktywności pluskiew. Jeśli wykryjesz inwazję, zamknij narzutę w grubej plastikowej torbie, aby owady nie rozprzestrzeniły się na inne przedmioty. Następnie zdejmij wszystkie poduszki i sprawdź każdą z osobna.

Za pomocą samoprzylepnej karty kredytowej i latarki sprawdź każdy szew, krawędź i zamek błyskawiczny. Załóżmy, że widzisz aktywność pluskwy; worek poduszki. Następnie przejdź do szczelin wraz z sofą i fotelikiem i odwróć ją, aby sprawdzić pod spodem.

Sygnały inwazji pluskiew na twojej sofie i kanapie

Dorosłe pluskwy są okrągłe, płaskie i czerwonawo-brązowe. Będą kuliste, jeśli niedawno spożyły ludzką krew. Nimfy pluskwy lub świeżo wyklute pluskwy są praktycznie przezroczyste, malutkie i trudne do zauważenia.

Jaja pluskiew

Jaja pluskiew są mlecznobiałe i mają wielkość ziarna ryżu. Mieszkają w ciemnych zakamarkach. Pękają, gdzie mogą bez przeszkód składać jaja, aż do wyklucia.

Czy zauważyłeś plamki świeżej lub zaschniętej krwi na swoich tekstyliach? To znak, że pluskwy są aktywne i jedzą. Kał lub odchody pluskiew wyglądają jak czarne kropki lub cienkie czarne linie.

Skórki pluskiew

W miarę dojrzewania pluskwy zrzucają skórę lub egzoszkielet co najmniej pięć razy. W rezultacie egzoszkielet będzie wyglądał bardziej przezroczysty i nie będzie się poruszał. Jednak zrzucone skórki będą wydawały się niezwykle identyczne z żywą pluskwą.

Sposoby, jak pozbyć się pluskiew na sofie i sofie

Pranie

Jeśli nie masz budżetu lub nie wiesz, ile wyczyścić fotelik, możesz to zrobić sam. Ale najpierw wrzuć wszystko, co możesz wyprać w pralce. Zabija wszystkie fazy wzrostu pluskwy poprzez mycie w gorącej wodzie, a następnie suszenie w suszarce na dużym ogniu.

Odkurzanie

Odkurz wszystkie powierzchnie i szczeliny, zwłaszcza spód rzeczy, których nie można umyć. Korzystaj z podciśnienia z największą możliwą wydajnością ssania. Opróżnij torbę lub kubek do dużej plastikowej torby, którą można regularnie zamykać i wyrzucać poza dom.

Po odkurzaniu masz kilka możliwości, aby upewnić się, że złapałeś każdą pluskwę. Po pierwsze, poduszki można umieścić w dużej, zamykanej plastikowej torbie i pozostawić na słońcu do 120 stopni Fahrenheita. Upał zniszczy wszystkie stadia pluskwy.

Jeśli masz miejsce w zamrażarce, możesz również zamrozić materiały. Pluskwy mogą przetrwać tylko kilka dni w temperaturach poniżej 32 stopni Fahrenheita. To fantastyczna opcja, jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie temperatura jest mroźna.

Parowanie

Chociaż nie możesz umieścić ramy mebla w plastikowej torbie, możesz zabić pluskwy i jajka parą. Parowiec powinien wytwarzać temperaturę pary powyżej 120 stopni Fahrenheita. Aby utrzymać wilgoć przez dłuższy czas, potrzebujesz dużego pojemnika na wodę i precyzyjnej dyszy.

Jeśli chodzi o parowiec, postępuj zgodnie ze wskazówkami. Następnie przykryj końcówkę spryskiwacza ręcznikiem z mikrofibry i przywiąż ją do różdżki gumkami, aby była jeszcze wydajniejsza. Tkanina pomaga w rozpraszaniu ciśnienia pary i podnosi temperaturę na końcówce dyszy.

Podążaj za każdym zakamarkem i szczeliną za pomocą dyszy. Aby zniszczyć jajka, usuń plamy z odchodów i zdezynfekuj tekstylia, paruj płaskie powierzchnie. Tkanina powinna być nieco wilgotna, ale nie nasycona. Aby przyspieszyć proces suszenia, użyj wentylatora do cyrkulacji powietrza, ale unikaj bezpośredniego ogrzewania, ponieważ może to stanowić zagrożenie pożarowe.

Remediacja chemiczna

Innym sposobem na pozbycie się pluskiew na sofie i sofie jest remediacja chemiczna. Ponieważ pluskwy mogą chować się w dywanach, zasłonach, a nawet w szwach płyt gipsowo-kartonowych, prawie zawsze wymagane jest stosowanie chemicznych pestycydów w celu wyeliminowania inwazji. Resztkowy spray, który chroni przez kilka tygodni, jest najbardziej akceptowalną opcją. Pluskwy mogą jednak przetrwać nawet rok bez ucztowania na ludziach.

Powinieneś zainstalować przechwytywacze.

Umieszczenie plastikowych łapek na pluskwy na sofie i sofie to kolejna technika zapobiegania pluskwom. Są to zasadniczo wielościenne plastikowe kubki ze śliskim pokryciem, które zapobiegają wspinaniu się pluskw po nogach mebli. Ponownie, łatwo je znaleźć w sklepach i Internecie.

Są również doskonałym wskaźnikiem intensywności porażenia. Na przykład możesz śledzić, ile pluskiew łapiesz każdego dnia za pomocą interceptorów. Utrzymanie przechwytywaczy na miejscu nawet przez rok to genialny pomysł.

Wniosek

Jak dowiedziałeś się z tego artykułu, istnieje kilka sposobów na pozbycie się pluskiew na sofie i sofie. Po pierwsze, możesz zastosować każdą z wyżej wymienionych metod. Następnie, jeśli pomyślnie usuniesz pluskwę, możesz dodatkowo usunąć ciemne plamy, które pozostawiła na twoim foteliku.