Jak pozbyć się materaca. 2 najlepsze sposoby na rozważenie

Jeśli ciekawi Cię, jak pozbyć się materaca, możesz go wysłać lub użyć ponownie. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo utylizować materace, abyś nie miał kłopotów w swojej społeczności, a matka natura cię za to nie nienawidzi. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się również, jak rozmontować go w celu recyklingu lub sprzedaży.

Może być kuszące, aby być leniwym i wyrzucić materac do kosza. Jednak przećwicz bycie odpowiedzialnym obywatelem i naucz się jak się go pozbyć. Może nawet zdobędziesz trochę pieniędzy ze starego materaca na nowy!

Jak pozbyć się materaca. 2 najlepsze sposoby na rozważenie

Jak pozbyć się materaca?

Odeślij to

Do sprzedawcy materacy lub firmy

Utylizacja materaca nie oznacza od razu, że musisz czekać, aż zostanie on odebrany przez lokalną śmieciarkę. Pierwszą opcją utylizacji jest wysłanie go do miejsca, w którym go kupiłeś. Niektóre firmy produkujące materace oferują recykling starych materacy, więc z pewnością rozważają utylizację zużytych materacy.

Nie tylko pomagasz zmniejszać ilość odpadów w środowisku, ale możesz też odwiedzić kilka firm, które bezpłatnie poddadzą recyklingowi materace, a nawet współpracują z usługami przeprowadzkowymi. Jeśli nie, możesz zapytać sklep, w którym kupiłeś materac, czy zechce odebrać używany, gdy przyniosą nowy materac.

Do lokalnego garbage collectora

W przypadku tej opcji odbiór i utylizacja starego materaca może wymagać opłaty, w zależności od sprzedawcy. Jeśli sklep, w którym kupiłeś materac, nie oferuje usługi usuwania i utylizacji, spróbuj skontaktować się ze śmietnikiem lub wydziałem sanitarnym swojej społeczności, czy odbiorą materace.

Demontaż i ponowne użycie

Poza wysłaniem materaca nie potrzebujesz do firmy lub lokalnego śmieciarza; istnieje wiele sposobów ponownego wykorzystania materaca. Najpierw chcesz go zdekonstruować, aby wyeliminować główną masę i wydedukować ją na kawałki. Następnie możesz oddzielić materiały i znaleźć te, które możesz przerobić, a nawet sprzedać.

Sprzedawaj skrawki

Na przykład możesz zebrać stal z materaca dzięki jego sprężynom. Możesz sprzedać te odpadki firmom zajmującym się recyklingiem metali, a może znajdziesz zastosowanie dla tych stalowych części. A mówiąc o recyklerach, sprawdź, czy materac zawiera naturalne materiały, takie jak bawełna i jedwab.

Zmień przeznaczenie

Jeśli chodzi o większość materaca, który jest pianką, możesz go zniszczyć i zmienić jego przeznaczenie w domu. Być może Twój zwierzak potrzebuje łóżka lub Twój pokój może użyć dodatkowych poduszek. Pianka z materacy może nawet przekształcić się w wyściółkę poduszek do siedzenia, a nawet jako wzmocnienie w całym domu.

Można go zastosować jako izolację lub uszczelnić wszystkie otwory wokół okien i kominów. I wreszcie, drewniane części i małe metalowe części materaca można ponownie wykorzystać do projektów DIY i innych dekoracji. Demontaż materaca nie tylko zapewni Ci te materiały, ale także zmniejszy jego rozmiar, aby ułatwić zdejmowanie i wyrzucanie.

Kto w pobliżu mnie odbiera bezpłatnie materace?

Jak wspomniano wcześniej, możesz sprawdzić w swoim sklepie lub firmie, czy usuwają za Ciebie materac bez opłaty. W przeciwnym razie w pobliżu Twojej okolicy może znajdować się usługa usuwania śmieci. Jednak ta opłata za media będzie się różnić w zależności od firmy, samego materaca lub dodatkowych usług, takich jak odbiór z domu.

Niektóre firmy produkujące materace współpracują z 1-800-GOT-JUNK, ale możesz również sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się centrum recyklingu materacy. Decydując się na recykling materaca i zmniejszając ilość odpadów na wysypiskach, zawsze bardzo pomaga to środowisku. Ale jeśli nie masz budżetu, możesz sprawdzić, czy nie ma organizacji lub schronisk, które byłyby skłonne odebrać Twój materac za darmo, podkreślając, że jest w dobrym stanie.

Czy mogę umieścić materac w śmietniku?

Jak stale przypominamy w tym artykule, musisz skonsultować się ze swoją społecznością w sprawie przepisów dotyczących utylizacji materacy. W niektórych rejonach pozostawienie materaca w śmietniku może wiązać się z mandatem lub mandatem. A jeśli Twoja śmieciarka je odbierze, może istnieć harmonogram lub wymóg dotyczący samego materaca.

Na przykład może być konieczne rozłożenie materaca przed wyrzuceniem go. Aby to zrobić, odetnij pokrowiec z tkaniny i zdejmij go. Usuń piankę, aż pozostaniesz ze sprężynami i ramą. Mniejszy ładunek będzie teraz wygodniejszy do wyrzucenia, nawet do zwykłego kosza na śmieci.

Wniosek

Masz materac, którego już nie potrzebujesz? Dowiedzenie się, jak pozbyć się materaca, może być frustrujące, ponieważ nie jest łatwo go wyrzucić, jak inne przedmioty. Zawsze możesz jednak wysłać go do firmy lub lokalnego śmieciarza.

Możesz nawet rozważyć jego demontaż w celu łatwiejszej utylizacji, a jako bonus będziesz mieć resztki do sprzedania lub recyklingu! Konieczne jest zwrócenie uwagi na sprawdzenie ze społecznością dotyczącą usuwania dużych przedmiotów, takich jak materace. W niektórych przypadkach może być konieczne wniesienie opłaty za usunięcie, dlatego warto sprawdzić u sprzedawcy, czy może on odebrać za Ciebie stary materac.