Jak powiesić zasłony z przelotką za pomocą prześwitów

Firany z prześwitami i przelotkami to dwa fantastyczne rodzaje draperii. Firanki są cienkie i lekkie, podczas gdy zasłony z przelotkami zwykle zwisają średnio ciężkie zasłony. Na szczęście możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów, gdy nauczysz się wieszać zasłony z przelotkami.

Użyj podwójnego wspornika lub przymocuj inny wspornik z pojedynczym prętem, który wystaje dalej z oryginalnej ramy. Wsuń zasłony na drążek i pozwól im spocząć na stojakach. Możesz dowolnie układać i układać zasłony.

Jak powiesić zasłony z przelotką za pomocą prześwitów

Przepusty

Zasłony przelotowe nie dotyczą samej zasłony. Zamiast tego są one również znane jako zasłony z przelotką lub zasłony z pierścieniami przymocowanymi do samego materiału. Pierścienie są wykonane z metalu, plastiku i gumy.

Podobnie jak inne typy sprzętu do zasłon, przelotki służą jako oczko zasłony, którego można użyć do wsunięcia jej na pręt. Jednak zamiast zdejmowanych haczyków lub pierścieni zatrzaskowych, te oczka są osadzone na główce tkaniny.

Tworzy sztywną koronę, która nadaje tkaninie wyrazisty wygląd. Przelotki doskonale nadają się do formowania plis i tworzą wyrafinowaną draperię. Pozwala również na przesuwanie materiału z jednego końca pręta na drugi.

Dodatkowo, ponieważ przelotki to dobrze zdefiniowane pierścienie, nie wkłada wysiłku w ukrywanie karniszy. Jeśli używasz zasłon z przelotką, możesz połączyć je z uroczym ozdobnym prętem, aby poprawić ogólny wygląd.

Sheery

Jeśli jesteś nowy w świecie draperii, powinieneś wiedzieć, że prześwitujące zasłony to materiał wykonany z cienkich i lekkich materiałów. Jest to idealny rodzaj draperii, który rozjaśni przestrzeń, zapewniając minimalną prywatność.

Pomaga sprawić, że pomieszczenie będzie lekkie i przewiewne i jest idealne do tworzenia relaksującego i spokojnego otoczenia. Służą również jako piękny samodzielny zabieg na okno. Więc możesz się zastanawiać, dlaczego musisz wiedzieć, jak wieszać zasłony z przelotkami.

Odpowiedź jest dość prosta. Dwie eleganckie draperie tworzą fantastyczne połączenie. Ponieważ przezroczystość zapewnia tylko minimalną prywatność, możesz szybko zmienić sytuację, nakładając na nie zasłony z przelotkami.

Krok 1: Wybierz styl

Możesz zdecydować się na przezroczystą przelotkę lub przelotkę na przezroczystość. Zdecyduj, którą tkaninę umieścić bliżej okna. Możesz również zdecydować się na materiał naprzemienny, który możesz zawiesić na jednym pręcie.

W innych przypadkach możesz postawić zasłony z przelotką i przykryć je pięknym szalikiem na okno. Wyobraź sobie ładną i elegancką przezroczystą zasłonę owiniętą wokół ozdobnego pręta, który zmiękcza sztywną formę przelotki.

Krok 2: Instalowanie sprzętu

Jeśli używasz wsporników z jednym prętem do zawieszenia jednej warstwy zasłon, możesz pomyśleć o przejściu na podwójne stojaki. Mają one dodatkowe miejsce i mogą znacznie ułatwić Ci życie. Możesz je dostać w dowolnym sklepie z narzędziami w niskiej cenie.

Jednak wymiana wsporników z jednym prętem na te, które mają dodatkowe gniazdo, jest całkowicie opcjonalna. Zawsze możesz kupić inny pojedynczy wspornik, który rozciąga się dalej niż początkowa, którą masz w domu. Na przykład, jeśli oryginalny stojak wystaje 4 cale od ściany, powinieneś dostać taki, który wystaje co najmniej 7 cali.

Użyj miarki i określ wysokość umieszczenia drugiego wspornika. Możesz umieścić go o cal bezpośrednio nad pierwszym. Możesz też przedłużyć go poziomo na zewnątrz, o ile masz pręt wystarczająco długi, aby zmieścił się w przestrzeni.

Zainstaluj sprzęt i zabezpiecz wsporniki na miejscu. Jeśli wymieniasz go na podwójne wsporniki, przymocuj go do początkowego położenia wsporników pojedynczego pręta. Dokonaj kilku regulacji i dokręć śruby na miejscu.

Krok 3: Zawieś zasłony

Jeśli robisz podwójną warstwę na dwie zasłony, wsuń je na pręt, jak zwykle. Umieść zasłonę na wsporniku najbliżej ściany. Weź zasłonę z przelotką i wsuń pierścienie na pręt. Zawieś go na zewnętrznym wsporniku.

Pamiętaj, aby najpierw wyregulować przezroczyste zasłony przed powieszeniem przelotek. Zawieś przelotki i dokonaj tylu ręcznych regulacji, ile chcesz. Stwórz własne plisy, aby nadać zasłonie dopasowany i wyrafinowany wygląd.

Wskazówki projektowe

Możesz również powiesić firanki jako swag lub szalik na okno. Weź końce zasłony i owiń ją wokół pręta. W tej metodzie drążek ze zwykłą zasłoną przechodzi na wspornik zewnętrzny. Możesz umieścić swoje wędki w pozycji równoległej, aby uzyskać jednolity wygląd.

Mieszaj i dopasowuj ciemne, jasne, dopełniające i kontrastujące kolory, aż uzyskasz pożądaną kombinację kolorów. Możesz także bawić się monochromatycznymi schematami kolorów. Studiowanie koła kolorów artysty powinno pomóc w łączeniu kolorów.

Zasłonę można wyprasować przed powieszeniem, aby nadać jej jednolity i elegancki wygląd. Będą pięknie powiesić bez nieprzyjemnie wyglądających zagnieceń na tkaninie. Przepusty doskonale nadają się do tworzenia plisowanych firan, dzięki czemu możesz również poprawić wygląd swojego okna.

Podsumowanie

Przezroczyste zasłony nadają Twojemu domowi relaksującą atmosferę z lekką i przestronną atmosferą. Zapewnia jednak minimalną prywatność. Wisząc przelotki na szczytach przezroczystych zasłon, możesz zasłonić zasłonę i cieszyć się spokojem i samotnością.

Ogólnie rzecz biorąc, nauka wieszania zasłon z przepustami nie jest taka zła. W rzeczywistości jest to genialna taktyka projektowania zwana warstwami. Wielu projektantów wnętrz wykorzystuje ten pomysł do osiągnięcia praktycznych funkcji i eleganckich konstrukcji projektowych.