Jak powiesić zasłony na łóżku z baldachimem? 4 proste kroki!

Wiele osób postrzega łóżko z baldachimem jako coś efektownego i romantycznego. W tym projekcie DIY nauczysz się wieszać zasłony na łóżku z baldachimem. Początki łóżek z baldachimem sięgają średniowiecza.

W przeszłości ludzie używali zasłon baldachimowych, aby powstrzymać szkodliwe owady i szkodniki przed wspinaniem się na nie na łóżku podczas snu. Jednak obecnie powód, dla którego wiele osób umieszcza w swoich domach łóżka z baldachimem, jest różny. Niektórzy robią, ponieważ dodaje to elegancji i piękna oraz sprawia, że ​​łóżko jest przytulne podczas snu.

Jak powiesić zasłony na łóżku z baldachimem? 4 proste kroki!

Kroki na wiszącym łóżku z baldachimem

Pierwszym krokiem, kiedy planujesz powiesić zasłony na łóżku z baldachimem, jest przygotowanie materiału. Zmierz łóżko z baldachimem, aby ustalić jego długość i szerokość przed zakupem zasłon.

Będziesz potrzebować:

  • Malować
  • Lina
  • Panele czystych zasłon
  • Klipsy do paznokci
  • Żelazo

Krok 1: Przygotowanie

Kiedy planujesz zasłony na łóżku z baldachimem, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie rzeczy, których potrzebujesz, są gotowe.

Przygotuj materiał na zasłony. Lekki materiał na zasłony możesz kupić w każdym pobliskim sklepie lub zamówić online.

Gdy masz już materiał na zasłony, użyj żelazka, aby go wyprostować. Gwarantuje to, że zasłona wygląda dobrze i jest dobrze utrzymana po zainstalowaniu jej na łóżku z baldachimem.

Uwaga: powodem, dla którego musisz wyprasować zasłonę, jest usunięcie zagnieceń.

Krok 2: Przymocuj linę

Do tej pory musiałeś pościelić łóżko z baldachimem. Oznacza to, że twoje łóżko z baldachimem powinno być gotowe.

Jeśli użyjesz klipsa do gwoździa do przytrzymania liny, będziesz musiał wykonać wiertło. W zależności od materiału, z którego wykonany jest szkielet czaszy.

Teraz za pomocą taśmy zmierz szerokość i długość łóżka z baldachimem, a następnie odmierz linę. Wytnij zmierzoną linę, a następnie przejdź do następnego kroku.

Krok 3: napraw zasłonę

Teraz będziesz musiał przeciągnąć linę przez zasłonę. Po zakończeniu mocowania liny do zasłony podejdziesz do ramy baldachimu i przymocujesz ją. Możesz go związać, aby uniknąć poluzowania.

Jeśli rama łóżka z baldachimem jest wykonana z drewna, możesz użyć wiertarki i przymocować zasłonę za pomocą klipsów do gwoździ.

Krok 4: Zakończ

Ostatnim krokiem, jak powiesić zasłony na łóżku z baldachimem, jest skończenie. Użyj farby, aby wykończyć ramę łóżka z baldachimem. Farba powinna być w tym samym kolorze co zasłona, aby pasowała.

Jak zainstalować baldachim do łóżka?

Jeśli zastosujesz się do poniższego prostego przewodnika krok po kroku, dowiesz się, jak bezstresowo zainstalować łóżko z baldachimem w swoim domu.

Krok 1: Wybierz odpowiedni baldachim. Tutaj musisz wybrać odpowiedni baldachim, który chcesz. Zadaszenia są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i materiałach.

Krok 2: Wybierz miejsce docelowe. Następnie musisz wybrać miejsce, w którym umieścisz baldachim.

Krok #3: zainstaluj materiał baldachimu

Krok 4: Następnie musisz przymocować baldachim.

Dlaczego potrzebuję łóżka z baldachimem?

Wiele osób często ma różne powody, by chcieć łóżka z baldachimem. Choć pierwotnie zapewnia ciepło i prywatność przestrzeni do spania, sprawia również, że pomieszczenie jest bardziej wyjątkowe i przytulne.

Zainstalowanie łóżka z baldachimem sprawi, że mój pokój będzie mniejszy?

Łóżka z baldachimem są dostępne w różnych rozmiarach i materiałach. Możesz znaleźć drewniane i metalowe łóżka z baldachimem. Kiedy mieszkasz w małym pokoju, zainstalowanie drewnianego łóżka z baldachimem może zająć więcej miejsca.

W tym sensie wskazane jest, aby wybrać metalowe łóżka z baldachimem. To powiedziawszy, zaleca się poznanie wielkości swojego pokoju przed pójściem na łóżko z baldachimem.

Jak wysokie powinno być łóżko z baldachimem?

Standardowa wysokość każdego łóżka z baldachimem to 86,75 (220 cm). Szerokość wynosi 84,25, czyli około 214 cm, natomiast długość mieści się w zakresie od 64,25 do 80,25 (163 do 204 cm)

Wysokość platformy wynosi około 15 (38 cm).

Czy mogę użyć zwykłej zasłony do moich łóżek z baldachimem?

Odpowiedź brzmi: nie. Nie zaleca się używania zwykłej zasłony na łóżku z baldachimem. Aby jak najlepiej wykorzystać łóżko z baldachimem, zalecamy stosowanie przezroczystych zasłon. Dzieje się tak dlatego, że same zasłony są lekkie, łatwe do przejrzenia, przepuszczają światło i powietrze.

Jak powiesić zasłony baldachimu bez wiercenia?

Łóżka z baldachimem dodają przytulności do pokoju. Sprawia, że ​​przestrzeń do spania w pokoju jest bardziej prywatna. Możesz użyć osprzętu do zawieszania i drucianego haczyka. Wykonanie tego może być trochę trudne, ale warto.

Czy mogę zmienić moje obecne łóżko w łóżko z baldachimem?

Odpowiedź na pytanie brzmi tak. Możesz zmienić swoje zwykłe łóżko w łóżko z baldachimem. Będziesz musiał przymocować ramę baldachimu, którą mogą być pręty: metalowe lub drewniane.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł poszerzył twoje horyzonty, jak wieszać zasłony na łóżku z baldachimem. Kroki, które udostępniłem w tym artykule, są proste i łatwe do wykonania. Nie musisz być profesjonalistą, zanim będziesz mógł powiesić łóżko z baldachimem. Więc nie czekaj dłużej, zdobądź czystą zasłonę i zacznij robić zasłonę z baldachimem.