Jak poprosić o plus jeden na wesele z taktem?

Musisz wiedzieć, jak poprosić o plus jeden na weselu, biorąc pod uwagę te dwa czynniki, aby uzyskać odpowiednią etykietę. Porozmawiamy również o tym, kiedy można to zrobić i czy niegrzecznie jest nawet o to poprosić.

Jeśli bierzesz ślub, możesz również przeczytać o tym, jak powiedzieć „nie plus” na zaproszeniu ślubnym. W ten sposób żadne imprezy nie będą obrażone, a Ty też nie musisz iść na kompromis w kwestii wielkości ślubu, który chcesz mieć.

Jak poprosić o plus jeden na wesele z taktem?

Jak poprosić o wesele plus jeden na wesele?

Rozważ swoją bliskość z parą

  • Przed czymkolwiek innym, rozważ swoją bliskość z parą, zanim poprosisz o plus jeden
  • Zaplanuj i sformułuj swoją prośbę przed rozmową z parą, aby upewnić się, że nie brzmisz imponująco
  • Upewnij się, że potrafisz dobrze przedstawić powody, dla których powinieneś otrzymać plus jeden, wymieniając fakty, jednocześnie zachowując szacunek
  • Jeśli jesteś tylko dalekim krewnym lub bliskim przyjacielem, niesmaczne byłoby prosić parę o zbyt wiele
  • Uważaj, aby nie obwiniać pary, że pozwolili ci mieć jeden plus; zrozumieć, że niektórzy są zdolni tylko do małego ślubu lub po prostu chcą intymnej ceremonii

Bądź otwarty na odrzucenie

  • Pamiętaj, że tylko dlatego, że prosisz o jeden plus, nie oznacza, że ​​automatycznie go otrzymasz, więc bądź otwarty na potencjalne odrzucenie
  • Pamiętaj, że jesteś gościem na weselu, a para już zaplanowała, jak powinien przebiegać ich wyjątkowy dzień, w tym gości, w których chcą uczestniczyć
  • Proszę zrozumieć, że nawet jeśli para odmówiła, nie dzieje się tak dlatego, że nie biorą pod uwagę chęci zabrania ze sobą ważnej osoby
  • Miej otwarty umysł, gdy prosisz o plus jeden na weselu, aby uniknąć rozczarowania
  • Kiedy czujesz się niespełniony, pomyśl, że para wysłała zaproszenie tylko do Ciebie, co oznacza, że ​​jesteś dla nich niezbędny, ponieważ chcą Cię w ich wielkim dniu

Kiedy możesz poprosić o wesele plus jeden na jeden

Szczególnym przypadkiem, w którym gość może poprosić o plus jeden na weselu, jest sytuacja, w której mieszka ze swoją drugą połówką, głównie gdy jest zaręczona lub poślubiona małżonkowi. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to ostateczna reguła, ponieważ coraz więcej długotrwałych związków nie ma nawet charakteru małżeńskiego.

Nie zakładaj jednak, że możesz zabrać ze sobą kogokolwiek, zwłaszcza jeśli para nie zna tej osoby i bez uprzedniego pytania. Nie chcesz niezręcznej atmosfery na weselu, zwłaszcza jeśli jest to stosunkowo nowa osoba lub ktoś, kogo para może nie lubić tak surowo, jak się wydaje.

Twoja etykieta jako gościa weselnego zawsze ma na celu uwzględnienie uczuć gospodarza. W razie wątpliwości pamiętaj, że możesz iść na wesele solo i rzeczywiście, para zaaranżowała Twoje miejsce z ludźmi, z którymi również lubisz przebywać.

Czy niegrzecznie jest pytać, czy masz plus jeden?

Nie jest niegrzecznie prosić o plus jeden na wesele, ale zależy to od tego, jak o to poprosisz. Co więcej, chcesz przyprowadzić kogoś, na kogo para jest otwarta i który również potwierdził, że ich goście mogą dostać plus jeden.

Musisz zapytać, czy możesz przynieść plus jeden i wspomnieć parze, kim jest ta osoba. Nigdy nie zakładaj, że bycie w związku z tą osobą automatycznie oznacza, że ​​możesz zabrać ją na ślub przyjaciela lub rodziny.

Wymuszanie pragnienia posiadania plusa jest niegrzeczne i może nawet powodować napięcie w twoim związku z parą. Ty i twój partner nie powinniście brać tego do siebie, jeśli bierzecie udział w weselu, na którym nie jest wymagana wasza obecność.

Czy to ty wkrótce wychodzisz za mąż? Oto jak poprosić kogoś, aby był na twoim ślubie.

Czy to niegrzecznie przyprowadzić przyjaciela na wesele jako plus jeden?

Plus jeden zazwyczaj jest randką, ale przyprowadzenie przyjaciela może nadal być do przyjęcia, w zależności od pary. Jednak to, czego nie chcesz robić, to przyprowadzać do pary kogoś nieoczekiwanego.

Byłoby to niegrzeczne i sprawiłoby, że wesele byłoby niewygodne dla stron. Para ma również wizytówki na stołach obiadowych, które pójdą na marne, jeśli zmienisz, kogo przywozisz.

Para może również oczekiwać od nich kogoś wyjątkowego, ale w końcu zastępujesz tę osobę kimś, kogo również nie znają. Z twojej strony byłoby to również niewygodne, gdyby nie znali większości osób na weselu, co jest intymną okazją.

Czy powinieneś zapłacić za swojego plusa na weselu?

Jeśli poprosisz gospodarza wesela o przyniesienie plusa, a on na to pozwoli, to tylko ze smakiem założysz, że powinieneś pokryć jego koszty na imprezie. Pamiętaj, że poprosiłeś o plus jeden, a para może uznać za niegrzeczne, że powinni również pokryć posiłek lub zakwaterowanie tej osoby.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak poprosić o plus jeden na wesele, w którym należy uważać na parę i być otwartym na odrzucenie.

Nigdy nie narzucaj im ani nie winić ich za przyzwolenie na twoją prośbę. Ponadto zastanów się dokładnie, kto powinien być twoim plusem, aby uniknąć niezręcznej atmosfery na weselu.