Jak pleśń wygląda na podłogach z twardego drewna: ostateczny przewodnik

Zastanawiasz się, jak pleśń wygląda na podłogach z twardego drewna? Chociaż pleśń podłóg z twardego drewna nie jest tak powszechna, jak na innych terenach lęgowych, nadal istnieje możliwość, że może się rozwijać, o ile spełnia swoje wymagania, aby się rozwijać.

Pleśnie zwykle mają okrągłe kształty, którym towarzyszy zapach stęchlizny lub ziemisty, podobny do gnijącej rośliny. W rzeczywistości te artykuły poprowadzą Cię przez różne kolory pleśni i jak prawidłowo zidentyfikować czarną pleśń, ponieważ jest ona uważana za najbardziej niebezpieczną.

Jak pleśń wygląda na podłogach z twardego drewna: ostateczny przewodnik

Rodzaje form podłogowych z twardego drewna

Istnieje kilka rodzajów pleśni, które rosną na podłogach z twardego drewna, w zależności od ich wyglądu i przyczyny. W związku z tym nie musisz mieć chwili marszczenia czoła lub drapania się w głowę; możesz łatwo zauważyć drewnianą formę podłogową, gdy ją zobaczysz.

Zaplamić grzyby

Odnosi się to do pleśni, która wyrasta z uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych. Potencjalnie może penetrować twarde drewno przez dłuższy czas, ale nie tak głęboko jak inne.

Niebieska plama

Kiedy ta pleśń ciemnieje, nazywa się ją teraz „niebieską plamą”. Dzieje się tak, ponieważ plama jest zwykle niebieska pod względem koloru. Jednak są też chwile, kiedy pojawia się jako szary lub czarny.

Grzyby gnijące

Zarodniki tego rodzaju pleśni wnikają do wnętrza drewna, a tym samym nie tylko pozostają na powierzchni. Zwykle pochodzi z chronicznej wody w nieszczelnej rurze.

Inne oznaki drewnianej formy podłogowej

Oprócz wyglądu, kolejną oznaką rozwoju pleśni jest jej podstawowa przyczyna. Jeśli Twoje drewniane podłogi były przez dłuższy czas uszkadzane przez wodę, może to prowadzić do zarażenia pleśnią. Możesz to łatwo zauważyć, jeśli masz wrażenie, że chodzisz po pozornie gąbczastej podłodze.

Na pleśń mogą też wskazywać plamy z wody. Podstawowym faktem dotyczącym pleśni jest to, że miejscami nie trzeba wiele, aby się rozwijać; pociąga za sobą tylko wilgoć i wysoki poziom wilgotności.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ważne jest, aby zanim pozwolisz, aby ciekawość cię ogarnęła, musisz zastosować środki ostrożności. Ubierz się w sprzęt ochronny, taki jak rękawice, gogle i maski N-95 lub maski oddechowe.

Jest to szczególnie ważne, gdy masz osłabiony układ odpornościowy i jesteś najwyraźniej podatny na choroby układu oddechowego. Pleśnie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i wywoływać pewne reakcje alergiczne.

Toksyczność pleśni dotyczy nie tylko tych, które znajdują się na powierzchni. Jeśli zarodniki pleśni krążą w powietrzu, wkrótce negatywnie wpłynie to na jakość powietrza w domu.

Jak usunąć formę podłogi z twardego drewna

Skoro znasz już kilka wskazówek, jak rozpoznać pleśń na drewnianej podłodze, co zrobisz, jeśli ją zobaczysz? Proces czyszczenia nie różni się od innych metod usuwania pleśni. Nadal możesz zdecydować się na czyszczenie, które jest wolne od jakichkolwiek form ostrych chemikaliów.

Przede wszystkim należy przeprowadzić czyszczenie wstępne. Wiąże się to z naprawieniem wszelkich wycieków lub rozlania wody przed przystąpieniem do faktycznego usuwania pleśni. Jeśli masz wątpliwości co do swojej zdolności do usunięcia pleśni, możesz skorzystać z pomocy doradcy ds. drewna lub eksperta od usuwania pleśni.

Ta osoba lub firma pomoże Ci w usuwaniu formy, renowacji, a nawet w procesie wymiany deski podłogowej. W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, zanim zatrudnisz eksperta od usuwania pleśni.

Oczywiście nie można kontynuować bez usunięcia wyposażenia pokoju. Upewnij się, że miejsce, do którego przenosisz meble, jest obszarem wolnym od pleśni, aby uniknąć ewentualnego zanieczyszczenia pleśnią.

Jeśli twoje przedmioty domowe są zaatakowane przez pleśń, wyrzuć je i zamknij w szczelnym pudełku, aby zapobiec krążeniu zarodników pleśni w powietrzu. Pamiętaj też, aby otworzyć okna lub włączyć dowolny system oczyszczania powietrza, aby przeciwdziałać zarodnikom pleśni.

Teraz w rzeczywistym procesie czyszczenia możesz użyć jednego z następujących rozwiązań: ocet, wybielacz i środek do usuwania pleśni. W przypadku tych ostatnich możesz użyć Concrobium Mold Control. Ten przewodnik zawiera wszystkie często zadawane pytania, które poprowadzą Cię przez całą niezbędną wiedzę, której potrzebujesz.

Oczywiście wszystkie te rozwiązania czyszczące są połączone ze szczotką do szorowania, odkurzaczem i tym podobnymi. Żadna z tych metod nie byłaby skuteczna, jeśli nie poświęcasz wystarczająco dużo czasu, wysiłku i zasobów. Usuwanie pleśni jest z pewnością kłopotliwe, ale nie tylko chronisz tutaj swój dom; dbasz również o zdrowie wszystkich w swoim gospodarstwie domowym.

Wniosek

Fakt, że pleśń może rosnąć w tym samym miejscu, w którym chodzisz, z pewnością sprawi, że zapytasz, jak pleśń wygląda na podłogach z twardego drewna. To może być trudne, ale nie bez wskazówek i sztuczek, których nauczyłeś się w tym przewodniku.

Musisz sobie przypomnieć, że te rzeczy nie byłyby właściwie użyte, jeśli nie zastosujesz ich od razu. Pleśnie należy bezzwłocznie usunąć. W przeciwnym razie możesz doświadczyć najgorszego scenariusza, o który zdecydowanie nie prosisz.