Jak pisać listy o darowiznach? 4 proste kroki!

Chcesz nauczyć się pisać listy z darowiznami? Cóż, jest kilka kroków, aby stworzyć dobry, i możesz się tego nauczyć w mgnieniu oka! Drogi przyjacielu, jesteś teraz na idealnej stronie, więc po prostu przewijaj dalej. Listy z darowiznami należą do ważnych sposobów, w jakie możesz kontaktować się z darczyńcami i prosić o prezenty. Mając to na uwadze, format lub wygląd twojego listu ma znaczenie. W jaki sposób sprawisz, że list z darowizną będzie atrakcyjny dla tych, którzy go przeczytają?

Decyzja odbiorcy listu będzie najprawdopodobniej zależeć od tego, jak przedstawisz swoją prośbę. Dokładanie wszelkich starań w formatowaniu listów z darowiznami nie tylko wpłynie na przychody z pozyskiwania funduszy, ale także znacznie poprawi relacje z nimi.

Jak pisać listy o darowiznach? 4 proste kroki!

W tym artykule poznamy krok po kroku proces pisania doskonałego listu o darowiźnie, który niewątpliwie wpłynie na twoich darczyńców. Ponadto będziesz mógł odkryć kilka podstawowych wskazówek, których nigdy nie wolno zapomnieć za każdym razem, gdy wykonujesz to zadanie.

Podstawy listu o darowiznach

Abyś wiedział, jak pisać listy z darowiznami, musisz zidentyfikować ich ABC. Zanim zagłębimy się w odpowiednie formatowanie takiego listu, najpierw poznamy podstawy listu o darowiźnie. Podobnie jak inne listy, list z darowizną jest tworzony w określonym celu. Ponadto jest przeznaczony dla określonego zakresu odbiorców i jak często musi być wysyłany. Na koniec ważne jest również, aby określić właściwy sposób wysyłki listów.

#1. Cel

Listy z darowiznami są niezbędnym narzędziem do zbierania funduszy używanym przez kilka profesjonalistów non-profit, aby kontaktować się z potencjalnymi darczyńcami, zachęcając ich do przekazywania darowizn na szczytny cel. Wysyłanie listów z darowiznami jest bardzo skuteczne, szczególnie podczas masowych darowizn i innych kampanii. Listy z darowiznami są zazwyczaj wysyłane z prośbą o pomoc finansową; jednak możesz wykorzystać takie listy, aby poprosić o darowizny w naturze. Najlepiej też przeczytać, co napisać na karcie darowizny.

#2. Kiedy je wysłać

Zaleca się, aby grupa non-profit wysyłała cztery e-maile bezpośrednio do swoich darczyńców każdego roku, biorąc pod uwagę, że wysyłają e-maile co miesiąc. Ale to zalecenie będzie zależeć od rozmowy między grupą non-profit a darczyńcą. Jeśli chcesz określić właściwy czas wysłania listów, możesz poprosić darczyńców o wypełnienie ankiety dotyczącej preferowanego czasu lub harmonogramu ich wysłania .

Kroki, jak napisać dobry list o darowiźnie

Teraz, gdy zajęliśmy się podstawami listów z darowiznami, możemy przejść do naszego głównego problemu: właściwego formatu dobrego listu z darowizną. W tym artykule przedstawimy cztery proste kroki.

Krok 1. Zawsze zaczynaj od pozdrowienia

Tak jak w przypadku każdego innego listu, musisz mieć pewność, że poprawnie pozdrowisz odbiorcę. Należy zauważyć, że należy podać ich imiona. To sprawi, że poczują, że rozmawiasz z nimi osobiście, co zwróci ich uwagę. To jest najwyższa część twojego listu i jest to konieczne, ponieważ tutaj odbiorca zdecyduje, czy kontynuować czytanie, czy nie. Osobiste pozdrowienie zmotywuje czytelnika do czytania do końca. Oto oficjalne pozdrowienia na listy i e-maile.

Krok 2. Wyjaśnij swoją misję

Ta część jest kluczowa, szczególnie dla nowych osób w Twojej organizacji, ponieważ nie mają pojęcia, czym jest i czym się zajmuje Twoja organizacja. W tej sekcji musisz jasno określić misję swojej organizacji, a także swoje wizje. Celem tutaj jest, aby czytelnik zrozumiał Twoje cele. Jednym z najbardziej niezwykłych sposobów przedstawienia tej części listu jako przyjaznej rekomendacji jest opowiedzenie historii kogoś lub grupy, która skorzystała z darowizn otrzymanych przez Twoją organizację. To stworzy znaczący związek między twoją organizacją a darczyńcą.

Krok 3. Napisz opis bieżącego wydarzenia

To prawdopodobnie z powodu konkretnego wydarzenia, które Twoja organizacja chciałaby zorganizować, wysyłasz listy z darowiznami. Jeśli tak jest, musisz określić swoje plany w tej sekcji – w tym datę, miejsce itp. Oczywiście musisz również uwzględnić znaczenie wydarzenia, które planujesz zorganizować i dlaczego darowizny od Twoich kibiców są tego warte? Co się dzieje po tym, jak wydarzenie odniesie sukces? Upewnij się, że odpowiesz na tak podstawowe pytania.

Krok 4. Określ kwoty

Twoi darczyńcy muszą wiedzieć, na co trafią ich pieniądze. Musisz podać w swoim liście darowizny konkretny obszar, na który będzie przeznaczona kwota. Na przykład 50 dolarów zostanie przeznaczonych na jedzenie każdego uczestnika wydarzenia. Takie oświadczenia mogą motywować darczyńców do większej hojności. Po pomyślnym umieszczeniu głównej treści listu o darowiźnie wyślij go ze swoim imieniem i nazwiskiem, danymi kontaktowymi oraz z dużą ilością podziękowań. Więc to jest to! Twój list z darowizną jest gotowy!

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się pisać listy z darowiznami. Dziękuję bardzo za przeczytanie do tego punktu artykułu; Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane! Moi przyjaciele, być może będziecie chcieli wiedzieć, co napisać na pamiątkowej karcie darowizny, a co na cegiełce z darowiznami. Miłego dnia!