Jak ozdobić kieliszki do szampana na wesele

Możesz dowiedzieć się, jak udekorować kieliszki do szampana na wesele na trzy sposoby. Porozmawiamy również o użyciu brokatu, jednego z najłatwiejszych i najtańszych sposobów ozdabiania kieliszków do szampana.

Mówiąc o przystępnej cenie, czy wiesz, że możesz nauczyć się podawać alkohol na weselu bez barmana? Jeśli wesele jest małe, możesz zaoszczędzić na dodatkowych kosztach, nie mając barmana.

Jak ozdobić kieliszki do szampana na wesele

Jak ozdobić ślubne kieliszki do szampana

Metoda 1. Kryształy

Potrzebujesz tylko dżetów, małych kryształków i innych błyszczących kamieni, aby zwiększyć zainteresowanie weselnymi kieliszkami do szampana. A ponieważ na rynku dostępne są różne kryształy, znalezienie kolorów, które będą pasować do Twojej ślubnej palety kolorów, powinno być łatwe.

Zacznij od przygotowania kieliszków do szampana i wytrzyj je do czysta i sucha. Następnie za pomocą wykałaczki zanurz w kleju i nanieś go na szkło zgodnie z wybranym wzorem.

Upewnij się, że kryształy i kamienie są odsunięte od części do picia kieliszków do szampana. Następnie dociśnij kamienie w ich miejscach i pozwól im wyschnąć.

Sposób 2. Lakier do paznokci

Czy chcesz uzyskać bardziej kreatywne i odręczne projekty na kieliszkach do szampana? Nie potrzebujesz drogiej farby, ponieważ możesz użyć lakieru do paznokci, aby ozdobić okulary.

Świetnym pomysłem, który pomoże Ci również wypijać wiele kieliszków naraz, jest włączenie czynności dekorowania kieliszków do szampana podczas weselnego prysznica. Upewnij się, że będziesz mieć do wyboru ogromną kolekcję lakierów do paznokci, a także narzędzia, takie jak maleńkie pędzelki, a nawet wykałaczki.

Pomaluj część poniżej krawędzi kieliszka do szampana i pozostaw lakier do wyschnięcia, aby uniknąć rozmazywania wzoru. Następnie spryskaj kieliszek do szampana wodoodpornym sprayem uszczelniającym, aby zakończyć.

Metoda 3. Trawienie

Używanie lakieru do paznokci lub dodawanie klejnotów do kieliszków do szampana może sprawić, że będą one niebezpieczne do mycia w zmywarce. Jeśli więc planujesz użyć kieliszków do szampana więcej niż jeden raz i włożyć je do zmywarki, rozważ wytrawienie ich do dekoracji.

Przygotuj wzór, który chcesz na kieliszku do szampana jako wydrukowany czarno-biały obraz, trochę żelu do wytrawiania szkła, papier kontaktowy, kalkę, nożyczki, ołówek i pędzel. Połóż papier stykowy na powierzchni roboczej i połóż na nim kalkę.

Umieść swój czarno-biały nadruk na papierze i wytnij go. Następnie nałóż papier kontaktowy na kieliszek do szampana i prześledź go żelem do wytrawiania.

Pozostaw żel do wytrawiania na kieliszku do szampana tak długo, jak zaleca marka i zetrzyj go. Następnie usuń szablon, aby zakończyć.

Jak dodać brokat do kieliszków do szampana?

Jednym z najbardziej zabawnych, niedrogich i łatwych sposobów na dekorowanie kieliszków do szampana jest brokat. Potrzebujesz tylko piankowych pędzli, papierowych talerzy do brokatu i medium do decoupage.

Zacznij od przykrycia powierzchni roboczej plastikowym arkuszem, ponieważ brokat może być zajęty. Potrzebujesz również pojemnika, który wyłapuje nadmiar brokatu z powierzchni roboczej.

Następnie zanurz pędzel w medium decoupage i nałóż cienką warstwę na kieliszek do szampana. Przykryj ją całkowicie i równomiernie decoupage, a następnie przytrzymaj nad papierowym talerzykiem.

Posyp kieliszek do szampana brokatem, obracając go, aby równomiernie pokryć brokatem. Pozostaw kieliszek do szampana do wyschnięcia i lekko postukaj nim, aby złapać nadmiar brokatu przed nałożeniem drugiej warstwy decoupage.

Jakiego rodzaju farby używasz na kieliszkach do szampana?

Najlepszą farbą na kieliszki do szampana jest farba akrylowa, ponieważ jest łatwa w utrzymaniu. Jest również łatwy w obróbce, ponieważ dobrze przylega do szkła.

Co więcej, powinien być bezpieczny w użyciu na kieliszkach do szampana, ponieważ jest na bazie wody i nietoksyczny. Inną opcją malowania jest błyszcząca emaliowana farba rzemieślnicza i inne farby akrylowe.

Tylko pamiętaj, aby uszczelnić szklanki szczeliwem, aby wydłużyć ich trwałość.

Jak uszczelnić farbę akrylową na kieliszku do szampana?

Po pomalowaniu kieliszków do szampana farbą akrylową użyjesz specjalnego uszczelniacza do szkła. Jest idealny do tego rodzaju farby, a do kieliszków do szampana potrzebujesz uszczelniacza, który ma wykończenie błyszczące, a nie matowe.

Podczas pracy z kilkoma kieliszkami do szampana może być łatwiej nakładać uszczelniacze w sprayu niż formuły nakładane pędzlem. Trzymaj puszkę około 12 cali od malowanego szkła i nałóż do trzech warstw, pozwalając każdej warstwie wyschnąć przed rozpoczęciem pracy nad następną.

Jak owinąć kieliszek do szampana?

Zwiń kieliszek do szampana w kawałek materiału, a następnie zawiąż wstążkę wokół szyi kieliszka, aby zabezpieczyć opakowanie. Jest to łatwy, ale fantazyjny sposób na owijanie kieliszków do szampana, zwłaszcza na wesela.

Możesz wybrać tkaninę pasującą do motywu ślubu. A jeśli chcesz wiedzieć, jak zawijać sztućce na wesele, skorzystaj z naszego oddzielnego samouczka, aby elegancko ustawić swoje weselne stoły.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak ozdobić kieliszki do szampana na wesele, w których można użyć kryształów, lakieru do paznokci lub żelu do wytrawiania.

Możesz nawet użyć brokatu do dekoracji kieliszków do szampana. Mamy nadzieję, że to dało Wam wiele pomysłów na to, jak uatrakcyjnić Wasze kieliszki do szampana na wesele; daj nam znać poniżej, którą metodę wybierzesz.