Jak opróżnić pralkę Samsung? 3 zaskakujące przyczyny i ich rozwiązania!

Czy wiesz, jak opróżnić pralkę Samsung? Cóż, jeśli jeszcze nie, to jesteśmy tutaj, aby ci pomóc. Może być niepokojące, gdy ubranie nasiąka wodą w wannie do prania, gdy pralka Samsung nie spływa. Co powoduje zatkane odpływy? Przyczyną może być problem z wypoziomowaniem podkładki lub zatkany lub zwężony przewód odpływowy.

Sprawdź rurkę drenażową pod kątem węzłów lub pęknięć i ustaw stopy maszyny zgodnie z wymaganiami. Możesz naprawić pralkę Samsung, która się nie opróżnia, z tymi wszystkimi możliwymi przyczynami i prostymi poprawkami.

Jak opróżnić pralkę Samsung? 3 zaskakujące przyczyny i ich rozwiązania!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Ale jeśli Twoja pralka Samsung nie spływa, nie panikuj ani nie daj się skusić. W tym artykule opisaliśmy wszystkie przyczyny i rozwiązania związane z problemem drenażu. Zabawmy się!

Jak ręcznie opróżnić pralkę Samsung?

Aby zapobiec problemom podczas rozwiązywania problemów z pralką Samsung, może być konieczne uprzednie spuszczenie resztek wody. Z drugiej strony otwarcie drzwiczek pralki i próba wytarcia całej wody może spowodować nieumiejętne czyszczenie. Tak więc przed naprawą należy ręcznie opróżnić pralkę Samsung:

Wyjmij pralkę z obwodu. Zdejmij pokrywę filtra z prawego dolnego rogu urządzenia. Pod nakrętką z filtrem umieść małe naczynie na ściereczce. Obracając pokrywkę w lewo i ostrożnie wyciągając ją na około 6 cali, możesz ją zdjąć.

Niech woda wpłynie do miski. Przywróć nasadkę filtra do pierwotnej pozycji i zablokuj ją, obracając ją w prawo. Załóż ponownie pokrywę filtracyjną i ponownie włącz system.

Przyczyny i rozwiązania dotyczące opróżniania pralki Samsung

Możesz wpaść w panikę, jeśli pralka Samsung nie opróżnia się prawidłowo. Z drugiej strony problem wynika zwykle z prostego rozwiązania. Zanim zdecydujemy, czy taka profesjonalna poprawka jest konieczna, przyjrzymy się jednej z najczęstszych przyczyn i opcji do zrobienia. Ale najpierw w ten sposób spuścić wodę z prania, gdy jest to konieczne.

#1. Dostosuj poziom podkładki

Jeśli twoja pralka nie jest płaska, będziesz mieć wiele problemów. Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których pralka Samsung nie spływa, jest to, że podkładka, która nie jest wypoziomowana, spowoduje problemy z odpływem, przez co pralki nie będą spływać prawidłowo. Jeśli urządzenie nie jest wypoziomowane po użyciu narzędzia, najpierw sprawdź podłoże pod nim. Podłoga lub śliska powierzchnia mogą spowodować, że podłoga będzie nierówna lub będzie się kołysać. Następnie sprawdź nóżki poziomujące podkładki, aby zobaczyć, czy są one nawet jeśli podłoga jest wypoziomowana, a podkładka może również kołysać się do przodu i do tyłu. Przesuń nóżki poziomujące w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby je podnieść i zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby je zmniejszyć, gdy będą równe. Pomocna może być wiedza, jak wypoziomować podkładkę.

#2. Wąż odpływowy jest ściśnięty lub zatkany

Problemy z drenażem występują z powodu zatkania, krzywizn i niewłaściwej instalacji kanalizacyjnej, uniemożliwiającej przepływ wody przez węże. Aby sprawdzić rurę odpływową, wykonaj następujące proste czynności:

Sprawdź, czy w wężu nie ma węzłów lub pęknięć. Większość załamań można szybko wyprostować, ale przerwana linia wymaga wymiany. Aby dowiedzieć się, jak odłączyć wąż i sprawdzić, czy nie ma przeszkód, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Podczas łączenia eliminuj wszelkie widoczne przeszkody. Upewnij się, że wąż spustowy jest dobrze zamocowany. Bez wykonywania nierozerwalnego połączenia, linia powinna spaść 6-10 stóp poniżej rury ściekowej lub basenu. Musi mieć również od 20 do 98 cali wysokości.

#3. Umyj filtr odpływowy

Możesz zablokować ekran pompy spustowej w pralce Samsung ładowanej od przodu, jeśli nie spływa. Osłona ta chroni pompę odwadniającą w pralkach ładowanych od przodu przed drobnymi elementami odzieży i śmieciami. Pranie może jednak nie spływać prawidłowo, jeśli zostanie zablokowane. Dobrym pomysłem jest przetarcie filtra raz w miesiącu, aby uniknąć zatkania. Jeśli przednia spryskiwacz Samsung nie opróżnia się skutecznie, wykonaj następujące czynności, aby wyczyścić filtr silnika odprowadzania wody:

Naciskając pokrywę na pompie filtrującej, otworzy się. Aby zebrać spływającą wodę, umieść ręcznik i zlew pod głowicą węża odpływowego. Aby ostrożnie odkręcić przewód spustowy i spuścić wodę, obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Odłącz filtr po spuszczeniu wody i umyj go delikatną szczoteczką do zębów. Usuń kurz i wszelkie cząstki wewnątrz rury wlotowej. Załóż pokrywkę i ściśnij filtr, przekręcając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż stanie się szczelny. Na koniec przykryj panel sterowania stopką osłoną. Czy po zastosowaniu się do tych wskazówek naprawczych nadal miałbyś problemy z opróżnianiem pralki? Wadliwy zamek drzwi lub problem z pompą spustową Samsung może wymagać fachowej naprawy pralki. Przeczytaj o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie spuszcza wody.

To okładka!

W tym artykule napisano o przyczynach i rozwiązaniach prania Samsung, które nie spływają, ale może być ich więcej. Jeśli problem nie ustąpi po wypróbowaniu tych metod, skontaktuj się z wykwalifikowanym specjalistą ds. naprawy urządzeń, aby go zidentyfikować i naprawić. Cieszyliśmy się, że wszyscy otrzymaliście odpowiedź, jak opróżnić pralkę Samsung. Poznaj właściwy sposób odprowadzania wody z pralki.