Jak odłączyć suszarkę? 7 prostych kroków dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jak odłączyć suszarkę; odłączenie suszarki jest dość proste, wystarczy wyłączyć zasilanie, odłączyć suszarkę i odłączyć odpowietrznik suszarki i wąż.

Suszarka nie jest czymś, co bardzo regularnie porusza się w domu. Suszarka zwykle znajduje się w piwnicy domu, w specjalistycznym garażu lub pralni i tam spędza większość swojego życia.

Jak odłączyć suszarkę? 7 prostych kroków dla Ciebie!

Jednak będą się zdarzać przypadki, gdy pralka będzie musiała zostać przeniesiona. Za każdym razem, gdy urządzenie jest przenoszone lub zmieniane w inne miejsce, węże i kable zasilające je prądem i wodą muszą być odłączone. Poniższe wskazówki obejmują podstawy odłączania suszarki i przygotowania jej do przeniesienia z właściwego miejsca. Sprawdźmy to!

Kroki odłączania suszarki

Obecnie w domach suszarki są najczęstszym wyposażeniem, a ze względu na ich długość i solidność przeniesienie może być trudne, choćby do sąsiednich obszarów.

Obsługa suszarki i jej prawidłowe dopasowanie nie jest łatwe; Potrzebne są dwie osoby. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia podczas transportu suszarki jest jej odłączenie. Jest to praca jednoosobowa, którą można wykonać na długo przed przeniesieniem suszarni. W tym artykule dowiesz się, jak odłączyć suszarkę, a poniżej wymieniliśmy kilka prostych kroków, które pomogą Ci rozwiązać ten problem.

Krok 1. Wyłącz zawór suszarki

Zawór doprowadzający zimną i gorącą wodę zwykle znajduje się pod suszarką, nawet w naściennej skrzynce suszarki. Przesuń zawór na zewnątrz, aż nie będzie można go przekręcić tak daleko, aby go wykręcić. Powinieneś teraz zakręcić wszystkie zawory. Wtedy, jeśli przypadkowo uszkodzisz rurę, zapobiegnie to znacznemu rozlaniu. Możesz również przeczytać, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 2. Odłączanie suszarki

Możesz odłączyć suszarkę od ściany, ciągnąc ją lub przeciągając. Jeśli grasz niezależnie, chwyć jedną krawędź, pociągnij do przodu i powtórz ten sam krok po przeciwnej stronie. Jeśli potrzebujesz pomocy, spróbuj usunąć ją z różnych stron jednocześnie. Wyjmij suszarkę z jej miejsca tak daleko, jak to możliwe, ale uważaj na węże. Uszkodzenia, jeśli zauważysz, że twoja suszarka jest daleko od ściany, możesz szybko przesunąć ją trochę do tyłu w kierunku ściany. Proponuję przeczytać o tym, jak bezpiecznie odłączyć suszarkę gazową.

Krok 3. Odłącz suszarkę

Pamiętaj, że urządzenie jest wyłączone, a wtyczka wyjęta z gniazdka. Wyłączy również źródło prądu suszarki. Sprawdź, czy w suszarce pozostały ubrania, otwierając ją. Jeśli zostawisz jakieś ubranie, natychmiast je zdejmij. Wyczyść wszystkie kłaczki, które nagromadziły się na siatce. Zamknąć suszarkę i upewnić się, że pokrętło zostało wyłączone.

Krok 4. Odłącz przewód suszarki

Wyjmij kabel suszarki z gniazdka na tej ścianie i odłącz go. Aby zapobiec zerwaniu przewodu, owinąć go i pozostawić na suszarce. Ostrożnie odsuń suszarkę od ściany, uważając, aby nie zarysować podłogi. Jeśli masz suszarkę elektryczną, najpierw wyłącz główne zasilanie. Wyłącz linię gazociągu do suszarki, jeśli jest to suszarka gazowa. Wraz z elastycznym śrubokrętem odłącz przewód gazowy od suszarki. Odłączając kabel, obróć kołem klucza, aby go poluzować.

Krok 5. Wymontuj węże suszarki

Jeśli zaciski są połączone, poluzuj je, obracając śruby nad zaciskami na zewnątrz. Następnie popchnij końce węży w kierunku kosza, aby usunąć nadmiar wody. W przeciwnym razie możesz umieścić je w odpływie w wiadrze pralki. Sprawdź ponownie, czy wszystkie otwory wentylacyjne są zakręcone, kiedy to zrobisz.

Wiele pokręteł można łatwo zatrzymać i przypadkowo włączyć, co mogło się zdarzyć podczas przenoszenia suszarki lub stania obok niej. Po zamknięciu wszystkich zaworów należy odczekać trochę czasu przed usunięciem węży, ponieważ umożliwi to obniżenie ciśnienia w wężach, co ułatwi ich odłączenie. Możliwe, że odkręcenie kilku różnych kranów w domu pomogłoby mu szybciej się opróżnić. Dobrym pomysłem może być również wiedza, dlaczego suszarka wydaje hałas podczas przewracania

Krok 6. Wykryj węże ze ściany

Węże należy zdjąć ze ścian. Odłącz węże, obracając ich końcówki. Jeśli maszyna nadal nie jest odłączona przez jakiś czas, będziesz musiał usunąć klucz do rur lub regulowane szczypce.

Krok 7. Wyjmij wąż spustowy

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności opróżnij wszystkie pozostałości wody z wiader. Następnie wąż odpływowy należy wyjąć z odpływu. W zależności od konfiguracji odpływu może to być odpływ ścienny, zlew na pranie, wysoka rura stojąca lub odpływ podłogowy. Każdy potrzebuje nieco unikalnej procedury usuwania węży. Jeśli nie jest to dokładnie oczywiste, sprawdź wytyczne dołączone do suszarki. Teraz Twoja suszarka jest całkowicie odłączona od ściany.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu zrozumiesz, jak odłączyć suszarkę. Wspomniane powyżej kroki są korzystne w rozstaniu suszarki; po prostu przeczytaj je uważnie, aby zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!