Jak odblokować drenaż klimatyzatora? 5 prostych kroków, które każdy może zrobić!

Czy twój klimatyzator nie działa dobrze i zauważyłeś coś w odpływie; odpływ twojego klimatyzatora nie był czyszczony od kilku tygodni, więc jak odblokować odpływ klimatyzatora?

System klimatyzacji spełnia swoje zadanie, obniżając temperaturę w pomieszczeniu i usuwając ciepło z określonego obszaru. Jednostka może to osiągnąć za pomocą swoich systemów wewnętrznych.

Jak odblokować drenaż klimatyzatora? 5 prostych kroków

Na przykład wentylatory współpracują ze sobą, aby zebrać ciepło wewnątrz i przetwarzać je za pomocą wężownic chłodniczych. Wykorzystuje ciepło z obszaru wewnątrz, a nie z zewnątrz. Po przetworzeniu jednostka zamienia ciepło w zimne powietrze, schładzając powietrze opuszczające jednostkę klimatyzacyjną. A im dłużej pracuje klimatyzator, tym większą siłę wywiera, więc jeśli jego odpływy zatkają się z powodu pary wodnej wydobywającej się z wężownic parownika.

Może się zdarzyć coś złego; dlatego powinieneś od razu sprawdzić, czy to się z nim dzieje. Dla osób z problemami takimi jak Twoje trafiłeś do właściwego artykułu. Pozwól, że nauczymy Cię, jak temu zapobiec; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Sposoby, aby Twój klimatyzator nie miał zatkanego odpływu

Jak odblokować odpływ klimatyzatora? Odpływy odgrywają kluczową rolę w byciu częścią Twojego klimatyzatora; to one łapią wodę siedzącą lub parę wodną pochodzącą z systemów wewnętrznych. Ponieważ niezatkany odpływ może spowodować całkowitą awarię cewki parownika, powodując uszkodzenie AC.

Jeśli chcesz, aby klimatyzacja działała poprawnie, powinieneś regularnie czyścić odpływy.

W przeciwnym razie może to być jedna z przyczyn jego awarii. Załóżmy, że masz podręcznik do swojego urządzenia, to dobrze dla ciebie. Spróbuj przejrzeć niektóre jego części, ponieważ może zawierać niezbędne informacje, z których będziemy mogli później skorzystać. Jest kilka części, o których możesz nie wiedzieć, ponieważ mogą nie być dostępne w podręczniku.

Oto coś, na czym możesz się oprzeć, jeśli kiedykolwiek będziesz tego potrzebować. Kiedy skończysz z nimi radzić, możemy cię zapewnić; nie będzie już żadnych problemów, z którymi będziesz musiał sobie radzić. Później możesz mieć zasłużony odpoczynek, którego potrzebujesz po długim męczącym dniu. Możesz odwołać się do wymienionej metody, aby działać wydajnie i bez martwienia się o nic.

Krok 1. Znajdź przewód odpływowy klimatyzatora

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, którą musisz regularnie robić, jest wyłączanie zasilania klimatyzatora. Chcemy uniknąć obrażeń podczas czyszczenia klimatyzacji. Na zewnątrz głównie widać linie odpływowe, aby brud i zebrana woda nie pozostały i nie zanieczyściły jednego obszaru.

Odpływy prądu przemiennego zwykle wyglądają jak długie cienkie rurki podłączone od wewnątrz i na zewnątrz HVAC. Można je często znaleźć w pobliżu skraplacza.

Krok 2. Czyszczenie końców przewodu odpływowego

Teraz będziesz chciał wziąć ze sobą sztywną, miękką szczoteczkę i popchnąć ją do końca linii drenującej. W ten sposób możesz usunąć wszystko, co jest zatkane na końcu odpływu. Głównie zatkane odpływy występują dalej niżej i będziesz musiał wykonać dodatkową pracę.

Ponadto w odpływie mogą znajdować się cząsteczki kurzu lub pleśnie, dlatego dla własnego bezpieczeństwa noś maskę i odzież ochronną, aby uniknąć szkód, ponieważ mogą one przenosić wirusy. Niezależnie od tego, oto jak usunąć pleśń z klimatyzatora okiennego.

Krok 3. Podłączanie odkurzacza do końca odpływu

Przygotuj próżnię na ten krok, która będzie potrzebna do zamocowania na końcu przewodu odpływowego. Użyjesz tego, aby odessać wszelkie zanieczyszczenia, które utkwiły w środku. Uszczelnij go na końcu za pomocą taśmy klejącej; jeśli chcesz mieć bardziej dostępną alternatywę, włóż chusteczkę i przyklej ją do wylotu próżni na końcu rury.

Gdy wszystko jest ustawione, włącz odkurzacz i pozostaw go na miejscu przez około minutę. Po zakończeniu usuń próżnię i sprawdź jej zawartość. Pamiętaj, aby później ją opróżnić, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzeń.

Krok 4. Lokalizowanie i czyszczenie trójnika odpowietrznika

Trójnik wentylacyjny, rura, która łączy się z linią twojego urządzenia w celu odpływu z tacą w twoim odpływie.

Jeśli znalazłeś go na górze, musisz zdjąć nasadkę z PVC. Używając cienkiej szczotki drucianej, szturchnij koniec trójnika odpowietrznika, aby sprawdzić, czy w tej części przewodu odpływowego nie ma zatkanych. Jeśli znalazłeś, popchnij go w dół rury. Szybko spadłby, a przepływ byłby znacznie lepszy. Dowiedz się więcej o instalacji wodociągowej za pomocą trójnika, aby w pełni zrozumieć.

Krok 5. Przygotowanie roztworu mieszanki

Zbliżamy się do ostatniego kroku, ale wcześniej przygotuj filiżankę wybielacza wraz z filiżanką wody i dokładnie wymieszaj. Po wymieszaniu wlej go do trójników odpowietrzających, aby spłynął aż do rury.

Ten wybielacz jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania chodaków; nie wymaga dużych nakładów finansowych i jest oszczędny. Po trzydziestu długich minutach sprawdź na zewnątrz, czy wszystkie chodaki zostały spuszczone z przewodu odpływowego. Jeśli tak, to sukces! Dowiedz się więcej, czy wybielacz może usunąć odpływ.

Wniosek

I tak udrożnić odpływ klimatyzatora. Ponownie sprawdzaj od czasu do czasu przewody odpływowe, jeśli nadal są w dobrym stanie. Gdy zobaczysz, że tak nie jest, możesz bazować na powyższych krokach. Jeśli nie możesz tego zrobić sam, zalecamy w tym celu zadzwonić do specjalisty HVAC.