Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże w mobilnym domu: 7 kroków

Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że będziesz musiał wymyślić, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże w przyczepie stacjonarnej. Dla innych mieszkanie w domku mobilnym jest najbardziej opłacalną opcją.

Uszkodzone przez wodę podłoże może wystąpić w każdym domu. Mimo to, ponieważ płyta wiórowa jest najczęściej używanym materiałem budowlanym do budowy podłóg, uszkodzenia w tych domach mobilnych mogą być znacznie poważniejsze.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże w mobilnym domu: 7 kroków

Zacznijmy od rzeczy, które będą potrzebne do przygotowania.

Materiały, które należy mieć pod ręką

Przygotuj swój notatnik, ponieważ poniższą listę możesz wykorzystać jako punkt wyjścia do swoich przygotowań. Aby pomóc Ci w organizowaniu, zaznacz pozycje na tej liście kontrolnej:

  • Para gogli lub okularów ochronnych do ochrony
  • Nóż użytkowy
  • Piła tarczowa
  • Łotwa
  • Taśma miernicza
  • Płyta ze sklejki lub płyty o wiórach orientowanych (OSB)
  • Bity śrubokrętów do wiercenia
  • Klej strukturalny

Naprawa podłoża uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Kontrola uszkodzeń

Jeśli miękki punkt na podłodze nie jest wyraźnie widoczny, podejdź do niego, aby go znaleźć.

Krok 2. Kierowanie

Przytnij miękki punkt przez wykładzinę podłogową za pomocą noża uniwersalnego. Stopień uszkodzenia podłoża można zobaczyć, odrywając wykładzinę podłogową.

Odetnij i oderwij większą część wykładziny podłogowej, jeśli uszkodzenie wydaje się być większe.

Krok 3. Wytnij

Za pomocą piły tarczowej usuń uszkodzony obszar. Ustaw prowadnicę głębokości brzeszczotu do grubości podłoża.

Może wynosić od pół cala (1/2) do trzech czwartych cala (3/4). Uszkodzoną część podłogi należy ostrożnie podważyć za pomocą pręta do podważania, aby nie uszkodzić legarów pod podłogą.

Krok 4. Zlokalizuj legary po obu stronach otworu w podłodze

Legary te zapewniają wsparcie dla nowego podłoża i powinny być nieco odsłonięte poprzez poszerzenie otworu. To tutaj zostanie przymocowany nowy podkład.

Krok 5. Zainstaluj z trwalszą alternatywą

Możesz załatać otwór, mierząc rozmiar i przycinając kawałek sklejki lub płyty OSB na dokładne wymiary. Wymień płytę wiórową na płytę OSB lub sklejkę o tej samej grubości, co płyta wiórowa, którą usunięto.

Podczas pracy z drewnem noś okulary ochronne.

Krok 6. Pieprzyć to!

Jeszcze nie skończyłeś i nie jest to strata czasu; to dokładna odwrotność bałaganu. Musisz teraz założyć łatkę i przykręcić ją do legarów od dołu.

Śruby powinny być umieszczane co 6 do 8 cali wokół obwodu łaty i po jednej śrubie w każdym rogu. Dzięki temu łatka zostanie mocno zabezpieczona na swoim miejscu.

Krok 7. Skończ z nowym i trzymaj się go

Zastąp wykładzinę podłogową, którą wcześniej musiałeś odkleić. Użyj kleju budowlanego do drewna do drewna, aby zabezpieczyć podłogę.

Zmieniając podłogę należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie odsłonić żadnego ze szwów.

Dodatkowe rozwiązania Twoich problemów

Załóżmy, że możesz zatrzymać przeciek i całkowicie wysuszyć podłoże i wszystkie sąsiednie elementy (ościeżnice, wykończenia podłóg i ścian itp.). W takim przypadku możesz nie mieć problemu z ograniczonym lub krótkotrwałym wyciekiem, który dociera do podłoża.

Pleśni i gniciu można zapobiec tylko przez dokładne wysuszenie. Zniszczenie konstrukcji domu jest nieuniknione i równie dobrze możesz nauczyć się, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże w drzwiach przesuwnych.

Gdy podłoga drewniana została uszkodzona przez wodę, najlepszym sposobem na jej naprawę jest usunięcie uszkodzonych desek, ich wymiana i renowacja. Do prawidłowej wymiany drewnianych desek podłogowych potrzebny jest wykwalifikowany rzemieślnik.

Podczas gdy podłoże jest powierzchnią, która podtrzymuje solidną podłogę, być może możesz sprawdzić stopień jej uszkodzenia i przeczytać: „Jak naprawić uszkodzone przez wodę pływające deski podłogowe: 6 łatwych kroków”.

Wskazówki

Według ekspertów sklejka 5/8 cala to najlepszy wybór na podłoże. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, rozważ montaż wodoodpornej sklejki morskiej w kuchni, pralni i łazience.

Jeśli uszkodzony obszar jest duży, zaleca się wymianę wszystkich podkładów w pomieszczeniu. Zmiana wykładzin podłogowych to również dobra okazja w tym czasie.

Przed wymianą podkładu napraw wyciek lub inne źródło zalania. Jeśli ten krok zostanie pominięty, nowe podkłady są podatne na przedwczesne uszkodzenia i nie będą trwać długo.

Jaki jest przybliżony koszt wymiany podłoża w domku mobilnym?

Naprawa podłoża zwykle kosztuje od 500 do 700 USD, podczas gdy wymiana podłoża zwykle kosztuje od 1800 do 3000 USD. Naprawa leżących pod spodem legarów będzie kosztować średnio od 1000 do 10 000 USD za legar, podczas gdy ich wymiana będzie kosztować od 5000 do 20 000 USD.

Wniosek

Rozwiązanie problemu naprawy uszkodzonego przez wodę podłoża w domku mobilnym to po prostu przypomnienie o wyborze bardziej niezawodnego materiału i solidnej konstrukcji do konstrukcji domu. Bez względu na rodzaj domu, bardzo ważne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów konserwacyjnych jego struktury.

Bądź szczególnie ostrożny w przypadku zalania i dołóż wszelkich starań, aby uniknąć ogromnego uderzenia.