Jak naprawić nieszczelny rdzeń grzałki? 2 najlepsze sposoby!

Chcesz wiedzieć, jak naprawić nieszczelny rdzeń grzejnika? Prawdopodobnie wyczuwasz zapach płynu chłodzącego wewnątrz samochodu, który nie nagrzewa się w kabinie lub ma zamglone przednie szyby. Wtedy prawdopodobnie jest problem z rdzeniem grzejnika.

Istnieją powody, dla których rdzeń nagrzewnicy nie wytwarza ciepła, nawet jeśli włączyłeś silnik samochodu lub przejechałeś kilka kilometrów, i być może węże nagrzewnicy przeciekają.

Jak naprawić nieszczelny rdzeń grzałki? 2 najlepsze sposoby!

Dwie metody mogą pomóc w naprawie nieszczelności w wężach rdzenia nagrzewnicy: ominięcie węży lub usunięcie ich i późniejsza wymiana na nowe. Jeśli nie wiesz jak wymienić węże nagrzewnicy i musisz jechać do mechanika lub skorzystać z samochodu, możesz w międzyczasie ominąć. Pamiętaj jednak, że omijając węże, nie będziesz mieć ciepła wewnątrz pojazdu.

Co to jest rdzeń grzewczy?

Rdzeń nagrzewnicy samochodu wygląda jak mały grzejnik w Twoim samochodzie, który odprowadza ciepło z silnika Twojego samochodu. Gorący płyn chłodzący z silnika wędruje do rdzenia nagrzewnicy i oddaje ciepło do wnętrza kabiny, podczas gdy wąż nagrzewnicy wylotowej to miejsce, w którym zimny płyn wypływa z rdzenia nagrzewnicy. Zimny ​​płyn chłodzący ponownie przemieszcza się i wraca z powrotem do silnika. Dlatego testowanie wydajności rdzenia nagrzewnicy wymaga uruchomienia silnika na kilka minut. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i jak naprawić nieszczelny rdzeń grzałki, przyjacielu? Proszę kontynuować czytanie.

Sposoby naprawy rdzenia grzałki

Załóżmy, że dowiadujesz się, że węże z rdzenia nagrzewnicy przeciekają. Masz dwie możliwości ich naprawy: wyjmij cały rdzeń nagrzewnicy z samochodu lub zostaw go i podłącz dwa węże. Wyjęcie całego rdzenia nagrzewnicy zajmie trochę czasu, ale możesz również uzyskać dostęp do pojazdu, zwłaszcza jeśli musisz go wymienić, jeśli nie chcesz usuwać całego rdzenia nagrzewnicy. Możesz po prostu ominąć lampy!

Obejście to metoda, w której węże wlotowe i wylotowe są połączone za pomocą łączników rurowych, jeśli nieszczelności są niewielkie. Obejście oznacza również, że gorący i zimny płyn chłodzący nie będzie przedostawał się do nagrzewnicy i na zewnątrz, a samochód nie będzie wytwarzał ciepła ani przepływu powietrza. Możesz używać tej metody przez krótszy czas, dopóki ich nie wymienisz lub przybędzie mechanik. Z drugiej strony, jeśli jest już zima i na zewnątrz jest mróz, omijanie rdzenia nagrzewnicy nie jest zalecane, ponieważ do bezpiecznej podróży potrzebna jest wyższa temperatura wewnątrz kabiny.

#1. Omijanie rdzenia grzałki

Musisz podłączyć węże wlotowe i wylotowe rdzenia grzałki. W tej metodzie musisz wiedzieć o prawidłowym cięciu węży, ponieważ musisz z nimi uważać. Nieprawidłowe obejście może spowodować większy wyciek płynu chłodzącego niż było i dalsze uszkodzenie rdzenia nagrzewnicy. Poza tym gorący płyn chłodzący może spowodować obrażenia ciała. Aby rozpocząć, zlokalizuj węże rdzenia nagrzewnicy. Można je łatwo znaleźć, ponieważ łączą się z rdzeniem nagrzewnicy, zwykle umieszczanym w zaporze lub z dala od silnika. Ponieważ samochody się różnią, możesz umieścić to inaczej niż inne.

Możesz przeciąć węże lub usunąć wąż z zapory. Jeśli zdecydujesz się przeciąć węże, odsuń co najmniej kilka cali od zapory, aby uzyskać łatwy dostęp. Owiń obszar, który zdecydujesz się wyciąć, załóż szmatkę i zaciśnij węże narzędziem. Clipping zatrzymuje ewentualne chłodziwo przed przepływem i zwalnia zacisk po cięciu. Możesz również umieścić pojemnik pod samochodem, aby zapobiec przedostawaniu się płynu chłodzącego po powierzchni.

Wykonaj tę samą procedurę na obu wężach, a następnie podłącz plastikową rurkę 180 stopni, która musi być ciasno dopasowana. Jeśli plastikowa rurka 180 stopni jest niedostępna, możesz zamiast niej użyć rury PVC. Uzupełnij płyn chłodzący i uruchom silnik samochodu.

#2. Wyjmowanie rdzenia nagrzewnicy

Musisz zdjąć deskę rozdzielczą samochodu, aby wymienić rdzeń nagrzewnicy, y. Niektóre pojazdy wymagają zdjęcia kratki klimatyzacji, aby uzyskać dostęp do deski rozdzielczej. Podczas zdejmowania deski rozdzielczej należy uważać, aby nie przeciąć żadnych przewodów ani złączy. Następnie odłącz węże w rdzeniu nagrzewnicy i za pomocą śrubokręta krzyżakowego lub płaskiego odkręć śruby lub poluzuj śrubę. Po wyjęciu rdzenia nagrzewnicy użyj złączki lub łącznika węża i przymocuj go do węży wlotowych i wylotowych.

Ominęłaś rdzeń nagrzewnicy, wyjmując go i zabezpieczając zamiennik, jeśli zdecydowałeś się na zakup nowego, zwłaszcza jeśli rdzeń nagrzewnicy jest wystarczająco stary. Uruchom silnik samochodu i sprawdź, czy Twój pojazd się przegrzewa. Jeśli nie, możesz iść. Możesz również chcieć dowiedzieć się o objawach złego lub uszkodzonego rdzenia nagrzewnicy.

To okładka!

Pomyślnie nauczyłeś się teraz, jak naprawić nieszczelny rdzeń grzejnika! Nie będziesz się już martwić wyciekiem płynu chłodzącego z samochodu, ponieważ możesz teraz samodzielnie je naprawić i określić, jakiego rodzaju obejścia potrzebujesz. Czy nie jest to łatwe i szybkie do wykonania? Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć znaczenie rdzenia grzejnika i metod omijania. Możesz również przeczytać o tym, ile należy wymienić rdzeń nagrzewnicy i jak naprawić zatkany rdzeń nagrzewnicy.