Jak naprawić Juul uszkodzony przez wodę: 4 proste kroki

Upuściłeś Juul w wannie? W tym artykule dowiesz się, jak naprawić Juul uszkodzony przez wodę.

Elektryczność i woda nigdy nie powinny się mieszać, więc jest to tak nieprzyjemne, gdy przypadkowo wrzucisz Juul do wanny lub zanurzysz się w basenie i uświadomisz sobie, że masz e-papierosa Juul. Na forach vapingowych jest wiele pytań od zmartwionych właścicieli Juul, którzy przypadkowo przynieśli swój Juul z kieszeniami na kąpiel.

Jak naprawić Juul uszkodzony przez wodę: 4 proste kroki

Kroki naprawy uszkodzonego przez wodę Juul

Zamoczenie kapsuły Juul może spowodować, że przestanie działać. Jeśli przypadkowo włożysz Juul do wody, oto kroki, które powinieneś rozważyć.

Krok 1. Zdemontuj urządzenie Juul

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to oddzielić kapsułę od urządzenia.

Krok 2. Osusz na zewnątrz

Użyj suchego miękkiego ręcznika, aby pozbyć się widocznej wody. Nie określisz, czy woda przeniknęła do wewnętrznych części twojego Juul, ale wysuszenie na zewnątrz może zapobiec przedostawaniu się większej ilości wody.

Krok 3. Znajdź saszetki z suchym ryżem lub żelem krzemionkowym do swojego Juul

Umieść Juul w papierowej torbie z saszetkami z żelem krzemionkowym lub suchym ryżem. Jeśli zdecydujesz się na użycie suchego ryżu, łyżka wystarczy dla twojego urządzenia.

Jeśli wybierzesz żel krzemionkowy, wystarczą dwie saszetki z żelem krzemionkowym. Saszetki z suchym ryżem i żelem krzemionkowym mogą pomóc w absorpcji wilgoci wewnątrz urządzenia.

Pamiętaj, aby robić to w temperaturze pokojowej, aby uzyskać lepsze wyniki. Nie należy spieszyć się z procesem suszenia, aby Twój Juul miał dużo czasu na wyschnięcie.

Krok 4. Wypróbuj swój Juul

Kroki wskazane powyżej są już wystarczające przez większość czasu, a Twój Juul będzie gotowy do użycia następnego dnia po wykonaniu powyższych procedur. Jeśli lampka się nie włącza, spróbuj pozostawić urządzenie na dłużej w papierowej torbie.

Jeśli światło zaczyna się świecić, ale nie ma pary lub zauważysz coś niezwykłego w smaku, czas wymienić kapsułkę.

Korzystanie z wodoodpornej obudowy

Używanie wodoodpornego etui to doskonały pomysł, aby zapewnić bezpieczeństwo Juulowi, ale czasami nie są one przyjazne dla kieszeni. Ponieważ te etui pasują do wielu różnych waporyzatorów, często są duże, dlatego wskazane jest znalezienie etui, które dobrze pasuje do Twojego Juul.

Aby uzyskać więcej informacji na temat uszkodzeń spowodowanych przez wodę w elektronice, możesz kliknąć ten artykuł na temat „dlaczego elektronika jest uszkodzona przez wodę”.

Jak czyścić Juul

Rutynowe czyszczenie jest koniecznością, aby zapewnić trwałość naszych akumulatorów Juul. Dwie metody czyszczenia Juul obejmują czyszczenie na sucho i czyszczenie alkoholem.

Metoda nr 1. Pranie chemiczne

Czyszczenie na sucho jest jedną z najczęstszych metod czyszczenia wykonywanych na Juul. Może to być jedyna metoda, którą musisz wykonać, jeśli robisz to regularnie.

Krok 1. Usuń kapsułkę Juul

Zdejmij kapsułkę Juul z urządzenia i wytrzyj widoczny płyn z gniazda Juul Pod.

Krok 2. Użyj spiczastego przedmiotu, aby wyeliminować nagromadzenie

Brud i zakrzepły sok Juul mogą powodować gromadzenie się wokół dolnych krawędzi otworu urządzenia, gdzie guma styka się z metalowym korpusem. Możesz użyć pęsety, aby wyeliminować to nagromadzenie.

Krok 3. Opróżnij metalowe kołki łączące

Zapewni to stabilne połączenie z każdym włożonym zasobnikiem Juul i utworzy otwory, gdy kołki są wciśnięte, dzięki czemu sok wpłynie do wewnętrznych mechanizmów akumulatora urządzenia.

Metoda nr 2. Czyszczenie alkoholem

Krok 1. Zdejmij kapsułę Juul

Nasącz jeden koniec patyczka higienicznego alkoholem i wyciśnij nadmiar alkoholu, pozostawiając patyczek lekko wilgotny.

Krok 2. Odwróć baterię Juul

Odwróć baterię Juul i delikatnie oczyść wokół metalowych kołków łączących. Ostrożnie wytrzyj metalowe szpilki i upewnij się, że unikasz ich ściskania.

Jeśli szpilki są nieskompresowane, istnieje niewielka szansa, że ​​alkohol przedostanie się do urządzenia. Trzymanie baterii w pozycji odwróconej na tym etapie może pozwolić grawitacji na zatrzymanie alkoholu z baterii.

Krok 3. Wytrzyj pozostały alkohol

Po usunięciu pozostałości użyj kawałka ręcznika papierowego, aby wchłonąć pozostałą wilgoć bez ściskania szpilek. Otwór kapsuły Juul powinien teraz wyglądać na czysty.

Krok 4. Sprawdź port ładowania

Sprawdź, czy port ładowania na spodzie wymaga czyszczenia. Jeśli w obszarze ładowania magnetycznego nagromadziło się trochę brudu, natychmiast wyczyść port ładowania.

Przetrzyj obszar alkoholem, aż usuniesz brud, a następnie zetrzyj pozostałości.

Wniosek

Jak naprawić uszkodzony Juul? Najpierw musisz ostrożnie zdemontować Juul i użyć miękkiego ręcznika, aby usunąć wodę z urządzenia.

Umieść urządzenie w papierowej torbie z łyżką ryżu lub dwiema saszetkami z żelem krzemionkowym. Pozwól urządzeniu wyschnąć i nie spiesz się z procesem suszenia.

Zaleca się umieszczenie Juul w wodoodpornym etui, aby zapobiec wchłanianiu wody przez urządzenie.

Czy chcesz uzyskać więcej wskazówek dotyczących postępowania z elektroniką uszkodzoną przez wodę? W tym artykule znajdziesz więcej wskazówek, jak czyścić elektronikę uszkodzoną przez wodę.