Jak naprawić grzejnik w samochodzie? 5 najlepszych wskazówek!

Jak naprawić nagrzewnicę w samochodzie? Najpierw rozwiąż problem, zakładając nowy bezpiecznik, a jeśli zawiedzie, sprawdź odłączone lub uwięzione przewody, a jeśli nie ma uszkodzonego przewodu, przejrzyj połączenie silnika nagrzewnicy, aby usunąć wszelkie ślady korozji. Następnie sprawdź obwód wentylatora nagrzewnicy, użyj próbnika, aby sprawdzić, czy w silniku znajduje się zasilanie i sprawdź silnik, który mógł zostać przepalony, jeśli nie zapali się i wymaga wymiany.

Układ ogrzewania samochodu to wentylator napędzany silnikiem, który wdmuchuje ciepłe powietrze do komory silnika i wnętrza pojazdu. Rzeczywiście, system rzadko się psuje i jest prosty w obsłudze.

Jedynym problemem jest to, że wentylator przestaje działać z powodu przerwania obwodu elektrycznego, a obwód ma przewód zasilający w skrzynce bezpieczników, przełącznik włączania i wyłączania deski rozdzielczej oraz konsolę środkową, w tym przewód przełącznika w silniku nagrzewnicy. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Wskazówki dotyczące naprawy ogrzewania w samochodzie

Zobaczmy teraz, jak naprawić nagrzewnicę w samochodzie. Poniżej znajdują się podstawowe wskazówki, których należy przestrzegać podczas montażu nagrzewnicy w samochodzie:

#1. Sprawdź okablowanie

Jeśli zamontujesz nowy bezpiecznik i nie uda ci się rozwiązać problemu, sprawdź, czy nie ma brudnych, uwięzionych, odłączonych lub poluzowanych przewodów i zrób to samo, jeśli inne elementy są pod kontrolą bezpiecznika. Na schemacie elektrycznym wyszukaj lokalizację przewodu grzałki w instrukcji warsztatowej i jak daleko sięgają przewody i sprawdź każde możliwe połączenie.

#2. Sprawdź połączenie uziemienia silnika

Jeśli nie ma ani jednego uszkodzonego przewodu, sprawdź uziemienie silnika na przegrodzie, które już uległo korozji. Usunąć korozję na współpracującej powierzchni suchym i mokrym papierem, ponownie założyć śrubę lub nakrętkę, dokręcić i użyć wazeliny do zakrycia połączenia, aby uniknąć dalszej korozji.

#3. Sprawdź obwód wentylatora nagrzewnicy

Przeprowadź testy za pomocą zacisku uziemionej próbnika i włącz zapłon podczas włączania wentylatora. Odłącz przewody zasilające w silniku podczas eksploracji zacisków, a prąd będzie tam, gdy zapalisz lampę, ale silnik jest uszkodzony. Jeśli nie jest miękki, przetestuj przełącznik, wyciągnij przycisk na desce rozdzielczej i włącz go. Sprawdź jego zaciski wyjściowe. Jeśli jego kontrolka się świeci, usterka jest między silnikiem a sterowaniem, ale jeśli nie świeci, spójrz w podobny sposób przez zacisk wejściowy przełącznika.

Problem z uszkodzonym przełącznikiem polega na zapaleniu się lampy. Jeśli nadal się nie świeci, spójrz przez prąd w skrzynce bezpieczników i sprawdź lampką zacisk wyjściowy w bezpieczniku. Wymień bezpiecznik, jeśli w lampie wystąpi awaria światła i spróbuj ponownie, a grzałka, która nie działa, gdy lampa się świeci, może oznaczać uszkodzenie okablowania w przełączniku i skrzynce bezpieczników. Dowiedz się, jak naprawić grzejnik samochodowy.

#4. Wykorzystaj lampę testową

Jeśli nie ma problemu z okablowaniem, użyj próbnika, sprawdź zasilanie w silniku i podłącz końcówkę próbnika do punktu uziemienia. Następnie odłącz przewód lub przewód zasilający od silnika; istnieje wtyczka wielozłączowa lub pojedyncze połączenia.

Przesuń wyłącznik silnika po włączeniu zapłonu do pozycji „on”. Zbadaj każdy z przewodów za pomocą próbnika, a zapalona lampka będzie miała prąd, który osiągnie ten punkt. Powtórz to, przesuwając włącznik grzałki w kierunku drugiego pozycji, a lampka świecąca na tych przewodach ma problem z silnikiem.

Sprawdź połączenia przełącznika, jeśli nie ma zasilania z silnika, sprawdź zaciski wyjściowe i przełącz z niskich na wysokie prędkości. Próbnik, który zapala się na zaciskach wyjściowych, oznaczałby przerwane okablowanie między silnikiem a wyłącznikiem. Zasięgnij porady eksperta w tej sprawie i oceń zacisk wejściowy, jeśli lampa się nie świeci. Jeśli próbnik zaświeci się, problemem jest uszkodzony przełącznik. Podobnie wadliwe okablowanie w skrzynce sterowniczej i bezpiecznikowej jest problemem, jeśli próbnik nie zapala się po dotknięciu zacisku wejściowego.

#5. Przetestuj silnik

Użyj testera obwodów, aby sprawdzić i przetestować uzwojenia silnika; tak samo jest z próbnikiem, ale z zasilaniem bateryjnym. Najpierw odłącz przewody i akumulator od silnika. Zwróć uwagę na to, jak najlepiej pasują i przymocuj jedną stronę testera do przewodu uziemiającego silnika i sprawdź zaciski zasilające, a jeśli lotnisko zapali się z testerem, dźwięk to silnik, a jeśli tester nie zapal przepalony silnik, będzie wymagał wymiany.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak naprawić nagrzewnicę w samochodzie, korzystając z poniższych wskazówek. Bezpiecznie jest sprawdzić każdy element nagrzewnicy samochodu, aby zobaczyć, który z nich bardzo wymaga Twojej uwagi. Przetestuj i w razie potrzeby wymień wszystko. Poszukaj pomocy, jeśli sprawy się komplikują, ponieważ ich wiedza jest zawsze ogromna, co może szybko naprawić grzejnik! Być może zainteresuje Cię również, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.