Jak naprawić bulgoczący podgrzewacz wody? W 2 prostych krokach!

Odłóż na bok swoje zmartwienia, ponieważ podpowiemy Ci, jak naprawić bulgoczący podgrzewacz wody. Możesz szybko rozwiązać problem samodzielnie, nie dając pieniędzy licencjonowanemu hydraulikowi.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie dbasz o podgrzewacz wody, zacznie pękać lub powodować dziwne dźwięki. Dlatego podgrzewacze wody, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, wymagają regularnej konserwacji.

Jak naprawić bulgoczący podgrzewacz wody? W 2 prostych krokach!

Bulgotanie grzałki zwykle oznacza wadliwe działanie. To stwierdzenie wydaje się prawdziwe pod pewnymi względami. Spróbujmy znaleźć właściwą odpowiedź. I nie martw się, dostarczymy również rozwiązanie. Przewiń w dół i uzyskaj rozwiązanie, aby naprawić podgrzewacz wody!

Dlaczego grzałka bulgocze?

Bulgotanie grzałki zwykle występuje, gdy metalowy korpus grzałki zaczyna rdzewieć po dłuższym użytkowaniu. Co więcej, może się to również zdarzyć, gdy w grzałce gromadzą się osady wapnia i magnezu z twardej wody. Osady te następnie odkładają się i tworzą rdzewienie wnętrza zbiornika. Ta wyściółka ogranicza przepływ, gdy woda rozchodzi się z górnej części zbiornika. Woda musi walczyć z nagromadzeniem, aby wydostać się ze stołu, do którego grzałka wydaje bulgoczące dźwięki.

Jak możemy uniknąć bulgotania?

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem uniknięcia bulgotania jest zainstalowanie urządzenia do zmiękczania wody. To urządzenie usuwa wapń i magnez z twardej wody, ostatecznie rozbijając nagromadzenie minerałów i bulgotanie. Co więcej, pomogłoby przepłukać zbiornik podgrzewacza raz w roku, aby zapewnić jego wyjątkowo długą żywotność. Należy zwrócić szczególną uwagę na konserwację, jeśli woda zawiera dużą ilość wapna w Twojej okolicy. Pomogłoby to wymienić pręt anodowy, który ogranicza gromadzenie się (minerały + bakterie).

Kroki naprawy bulgoczącego podgrzewacza wody

Tutaj dowiesz się, jak naprawić bulgoczący podgrzewacz wody. Proces jest prosty i stanowi istotną część konserwacji grzejnika. Przejdźmy do szczegółowego przewodnika!

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Znajdź termostat na dole grzejnika gazowego i wyłącz go. Ewentualnie wyłącz wyłącznik, który zasila elektryczny podgrzewacz wody. Wyłącz również dopływ gazu w przypadku grzejnika gazowego. Odczekaj chwilę, aby gorąca woda ostygła dla bezpieczeństwa. Teraz musisz zatrzymać dopływ zimnej wody, odcinając zawór od góry grzejnika. Następnie podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego znajdującego się na dole.

Krok 2. Spuść wodę

Za pomocą śrubokręta otworzyć zawór po upewnieniu się, że wąż jest skierowany na zewnątrz. Spuść całą wodę ze zbiornika. Woda może być rdzawa lub przezroczysta biała. Ale w wodzie musi być osad, chociaż nie jest to widoczne. Musisz kilka razy otworzyć i zamknąć zawór zimnej wody, aby upewnić się, że wszystkie minerały zostały usunięte z podgrzewacza wody. Teraz trzeba dokończyć zawór spustowy, wyjąć wąż ogrodowy i przywrócić zasilanie grzałki. I wszystko gotowe!

Kolejna łatwa poprawka

Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie, jeśli nie chcesz wdawać się w długi proces oczekiwania i wyczerpania. Rezolucja mówi, że moczyć ocet lub ług w podgrzewaczu, a rozpuszczą one minerały, takie jak wapń i magnez. Grzałka przestanie bulgotać z powodu nieograniczonego przepływu wody.

Inne czynniki, które powodują bulgotanie grzałki

Piasek i żwir, wraz z osadami, ograniczają również przepływ wody, a tym samym przyczyniają się do bulgotania dźwięków. Ale wapń jest najważniejszym środkiem sedymentacyjnym, zwłaszcza jeśli zbiornik jest zawsze w kontakcie z gorącą wodą z powodu dużego zapotrzebowania.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z osadami?

  • Oprócz bulgotania, nagromadzenie minerałów może spowodować uszkodzenie elementu grzejnego, termostatu i oporu elektrycznego.
  • Grzałka zużywa więcej gazu, powodując wzrost rachunków.
  • Osad powoduje pękanie zbiornika, co prowadzi do wycieku.

Sposoby naprawy podgrzewacza wody w zależności od wytwarzanego hałasu

Grzałka wydaje wiele innych dźwięków niż bulgotanie. Poniżej opisaliśmy niektóre dźwięki i metodę mocowania. Oto przewodnik dotyczący tego, co zrobić, gdy podgrzewacz wody wydaje dźwięki:

Dźwięk huku

Jeśli usłyszysz nagły huk z grzejnika, jest to spowodowane uderzeniem hydraulicznym. Grzejnik wydał ten dźwięk, gdy woda wróciła pustymi rurami. Zawór redukcyjny ciśnienia może rozwiązać ten problem.

Dźwięk tykania

Głównym powodem tykania jest zmiana ciśnienia. Montaż pasów przeciw trzęsieniu ziemi może rozwiązać ten problem.

Gwizdek

Dokręć luźne złączki na zaworach wlotowych, wylotowych i T&P, jeśli grzejnik gwiżdże jak naczelnik policji. Powietrze przestanie ulatniać się, a ty się zrelaksujesz.

Dźwięki klikania/naciskania

Zawory wlotowe i wylotowe wydają dźwięki, takie jak tykanie i stukanie z powodu uwięzionego ciepła lub zaworu zwrotnego. Rozważ zainstalowanie zwykłych nypli z nyplami dielektrycznymi lub złączkami (dielektryk).

To okładka!

Jesteśmy pewni, że będziesz miał dobry dzień, wiedząc, jak naprawić bulgoczący podgrzewacz wody. Wracaj, aby leczyć się z łatwiejszymi poprawkami, takimi jak ta. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wymienić element grzejny w podgrzewaczu wody i jak zresetować podgrzewacz wody.