Jak naoliwić maszynę do szycia Singer w 2 prostych krokach?

Czy wiesz, że możesz nauczyć się oliwić maszynę do szycia Singer w zaledwie dwóch krokach? Porozmawiamy o wszystkim, od przygotowania do aplikacji. Dowiesz się również, co należy, a czego nie należy robić podczas smarowania maszyny Singer.

Dodatkowo zapoznaj się z tym samouczkiem, jak olejować maszynę do szycia, aby uzyskać bardziej ogólny przewodnik. Połącz wskazówki z obu artykułów, aby upewnić się, że smarujesz urządzenie prawidłowo.

Jak naoliwić maszynę do szycia Singer w 2 prostych krokach?

Jak prawidłowo naoliwić maszynę do szycia Singer

Krok 1. Przygotuj maszynę do szycia

 • Przeczytaj instrukcję obsługi konkretnej maszyny do szycia Singer, którą posiadasz
 • Potwierdź, czy Twoja maszyna do szycia Singer wymaga oliwienia
 • Pamiętaj, jaki rodzaj oleju zaleca Singer do swojego urządzenia
 • Singer ma olej do maszyn do szycia Singer, którego możesz użyć od jednej do dwóch kropli, w zależności od posiadanego modelu
 • Zwróć uwagę, jak często musisz oliwić swoją maszynę do szycia
 • Dowiedz się, jak czyścić maszynę do szycia, aby uniknąć problemów podczas smarowania
 • Postępuj zgodnie z instrukcją w celu prawidłowego czyszczenia i upewnij się, że urządzenie jest wolne od zanieczyszczeń, kurzu, kłaczków i tłuszczu
 • Miej w pobliżu ściereczkę do czyszczenia, aby wytrzeć nadmiar oleju i resztek materiału do szycia i testowania pozostałości

Krok 2. Wrzuć olej do maszyny do szycia

 • Nigdy nie używaj zbyt dużej ilości oleju do maszyny do szycia i pamiętaj o obszarach wymienionych w instrukcji, które wymagają smarowania
 • Niektóre jednostki Singera wymagają oleju na środku obszaru szpulki
 • Złam ramiona w okolicy szpulki i zdejmij pierścień i haczyk
 • Obróć pokrętło, aby przywrócić uchwyt szpulki i pierścień zewnętrzny
 • Zatrzaśnij ramiona i włóż bębenek i szpulkę
 • Zwróć płytkę ściegową
 • W przypadku niektórych maszyn do szycia Singer wyjmij bębenek i dodaj kroplę oleju w obszarze szpulki i haczyka
 • Zwróć bębenek i podnieś igłę do najwyższej pozycji
 • Umieścić płytkę ściegową z powrotem na miejscu i dokręcić śrubę

Gdzie olejować maszynę do szycia Singer

Znajdź instrukcję obsługi swojej maszyny do szycia Singer, aby zidentyfikować obszary wymagające smarowania. Na przykład, będziesz musiał naoliwić haczyk w niektórych modelach Singer i możesz zapoznać się z instrukcją, aby znaleźć konkretne miejsca, w których należy upuścić olej. Ogólnie rzecz biorąc, obszary, które się poruszają, będą wymagały smarowania, aby działały płynnie i były mniej podatne na zużycie przez fikcję.

Oto części maszyn do szycia, które zwykle wymagają oliwienia, ale należy położyć nacisk na sprawdzenie instrukcji, ponieważ nie wszystkie maszyny są takie same:

 • Wałek nawijacza szpulki i wokół obudowy szpulki, ale uważaj, aby nie zabrudzić oleju pierścieniem nawijacza szpulki i paskami silnika
 • Igła zapewniająca płynny ruch igły

Czy moja maszyna do szycia Singer potrzebuje oleju?

Twoja maszyna do szycia Singer będzie potrzebować oleju, jeśli instrukcja mówi o tej praktyce konserwacji. Chociaż smarowanie jest częścią nauki obsługi maszyny do szycia, niektóre maszyny do szycia nie wymagają smarowania. Możesz również zauważyć, że starsze modele wymagają oleju w porównaniu do bardziej nowoczesnych jednostek.

Dlaczego musisz oliwić swoją maszynę do szycia?

W niektórych modelach zalecane jest oliwienie maszyny do szycia, aby ruchome części działały bezproblemowo. Jeśli jednak zauważysz, że nie działa już tak płynnie lub słychać odgłosy, Twoja maszyna do szycia może wymagać smarowania w miejscach, w których występuje tarcie. Oprócz czyszczenia maszyny olejowanie to kolejna rzecz, którą możesz zrobić, aby naprawić niektóre problemy przed rozważeniem innych, bardziej skomplikowanych napraw.

Skąd mam wiedzieć, czy moja maszyna do szycia potrzebuje oleju?

Najlepszym sposobem, aby stwierdzić, czy Twoja maszyna do szycia potrzebuje oleju, jest sprawdzenie instrukcji modelu. Jeśli nie możesz znaleźć instrukcji olejowania lub swojego urządzenia lub jeśli jest to nowszy model, prawdopodobnie jest on wstępnie nasmarowany i olejowanie nie jest konieczne. Ale w przypadku innych maszyn do szycia może być konieczne smarowanie ich co tydzień lub co miesiąc.

Jeśli używasz maszyny do szycia codziennie, najlepiej smaruj ją raz w tygodniu, aby zapobiec zużyciu. Z drugiej strony możesz olejować go raz w miesiącu, jeśli szyjesz tylko raz w tygodniu lub co trzy miesiące, jeśli szyjesz tylko dwa razy w miesiącu. Oczywiście zawsze możesz obserwować wydajność maszyny lub wizualnie sprawdzić części, aby wiedzieć, czy Twoje urządzenie wymaga smarowania.

Czy mogę używać oliwy z oliwek w mojej maszynie do szycia?

Nigdy nie używaj oliwy z oliwek do smarowania maszyny do szycia, ponieważ jej skład i właściwości są niezgodne z urządzeniem mechanicznym. Ryzykujesz posiadanie pozostałości, które mogą wpłynąć na wydajność maszyny. Co więcej, olej pozostawi na urządzeniu zapach, który może zrujnować Twój projekt szycia.

Jakiego rodzaju oleju używa się do maszyn do szycia?

Maszyny do szycia wykorzystują olej mineralny, czysty i bezwonny olej, który nie grozi zatkaniem przekładni, jak np. olej kuchenny lub samochodowy.

Wniosek

I to wszystko! Aby przypomnieć, jak olejować maszynę do szycia Singer, wystarczy ją przygotować, a następnie wrzucić olej w zalecane miejsca. Jednak ważne jest, aby sprawdzić instrukcję, jeśli maszyna wymaga smarowania w pierwszej kolejności.

Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura. Daj nam znać w komentarzach, jak olejujesz swoją Singer.