Jak najlepiej używać poduszeczki do karmienia piersią

Możesz dowiedzieć się, jak używać poduszki Boppy do karmienia, po prostu ustawiając ją i swojego malucha na miejscu. Pamiętaj, że poduszka Boppy to pożyteczny dodatek do sesji pielęgnacyjnych, który pomoże Tobie i Twojemu dziecku poczuć się bardziej komfortowo. Korzystanie z tej fajnej poduszki powinno być łatwe, niezależnie od pozycji do karmienia piersią.

Z tego artykułu dowiesz się również, jak używać poduszki Boppy do karmienia butelką. Możesz nauczyć innego opiekuna, jak karmić swoje maleństwo i pozwolić mu nawiązać więź. W końcu karmienie dziecka to zadanie i okazja, aby lepiej poznać swoje dziecko.

Jak najlepiej używać poduszeczki do karmienia piersią

Jak używać Boppy Pillow do karmienia piersią i butelką

Pozycja do karmienia piersią

Krok # 1. Znajdź się

Karmienie piersią Twojego maleństwa może być wygodniejsze i bezpieczniejsze dzięki poduszce Boppy. La Leche League International zaleca znalezienie pozycji z podparciem pleców i zgięcie bioder dziecka, gdy jest ono blisko Ciebie. Staraj się, aby usta i nos dziecka były skierowane w stronę sutka i sprawdź, czy pierś nie naciska na jego brodę.

Krok # 2. Sprawdź miejsca docelowe

Skorzystaj z kształtu poduszki Boppy Pillow i umieść ją na biodrze. Następnie możesz położyć malucha na poduszce, tak aby oba brzuszki były przy sobie. Należy jednak pamiętać, że jest to ogólna wskazówka dotycząca ułożenia malucha do karmienia piersią z poduszką Boppy.

Krok # 3. Zmodyfikuj odpowiednio

Pamiętaj, że różne rodzaje pozycji do karmienia będą odpowiednie dla Twojego dziecka, gdy będzie rosło. Poduszka Boppy może pomóc wychować dziecko, aby lepiej przystawić do kołyski. Ta pozycja jest doskonała dla noworodków, ale możesz również podtrzymywać dziecko poduszką po bokach, jeśli jest w pozycji trzymającej piłkę nożną.

Pozycja do karmienia butelką

Podobnie jak wszystkie poduszki do karmienia, nawet opiekunowie mogą używać poduszki Boppy podczas budowania więzi ze swoim maleństwem. Być może jesteś niedostępny i potrzebujesz kogoś, kto nakarmi Twoje dziecko butelką. Możesz pomóc mu się osiedlić, używając poduszki Boppy.

Krok # 1. Umieszczanie

Opiekun może używać poduszki Boppy do podtrzymywania dziecka podczas karmienia go butelką. Dla niektórych osób trzymanie dziecka na rękach może wydawać się onieśmielające, więc zamiast tego poproś opiekuna o użycie poduszki Boppy. Poproś je, aby owinęły poduszkę wokół odpadów i znalazły wygodną pozycję z podpartymi plecami.

Krok # 2. Wspieranie

Podobnie jak w przypadku używania poduszki Boppy do karmienia, opiekun położy dziecko na plecach na poduszce. Muszą jednak kołysać głowę i górną część tułowia Twojego dziecka. Ich ramię nie powinno być napięte, ponieważ mogą oprzeć je na poduszce.

Jeśli Twoje dziecko pluje lub chcesz uniknąć kolki, możesz również zachęcić do karmienia w tempie poduszką Boppy. W tej praktyce chcesz naśladować przepływ mleka podczas karmienia piersią, ale podczas karmienia butelką. Podnieś dziecko pod kątem 45 stopni, używając poduszki Boppy.

Jak wybrać poduszkę do karmienia

Być może najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest kształt lub konstrukcja poduszki do karmienia. Powinien uzupełniać Twój typ sylwetki tak, aby był wygodny w użytkowaniu. Najpopularniejsze style poduszek do karmienia mają kształt litery U i litery O.

Te kształty mają pasować do tułowia i podtrzymywać główkę i szyję dziecka podczas karmienia. Znajdź poduszkę w rozmiarze, który pasuje do Twojej tułowia i jeśli możesz wygodnie położyć na niej rękę. Poduszki do karmienia w kształcie litery C są doskonałe dla większości typów sylwetki, ale możesz dostać te w kształcie litery O, jeśli chcesz uzyskać dodatkowe wsparcie lub odciążenie.

Wskazówki pielęgnacyjne dla nowych mam

Noworodek może mieć od siedmiu do ośmiu karmień dziennie. Niektóre dobre oznaki, że Twoje dziecko wygodnie karmi się, pojawiają się wtedy, gdy później się uspokoiło i jest ogólnie czujne, gdy nie śpi. Możesz spodziewać się, że zmienisz do sześciu pieluch, a Twoje dziecko będzie miało co najmniej jeden luźny jelit każdego dnia po ustąpieniu smółki.

Idealna pozycja

Jeśli jesteś nową mamą, karmienie piersią noworodka może być zniechęcające. Royal Women’s Hospital zaleca znalezienie wygodnej pozycji, która zapewnia wsparcie zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Na początek trzymaj dziecko blisko siebie, tak aby było zwrócone twarzą do Twojej klatki piersiowej.

Zachęta

Połóż go na boku, tak aby jego nos znajdował się w jednej linii z Twoim sutkiem. Ponieważ Twoje dziecko nie może jeszcze używać mięśni szyi, chcesz podeprzeć pierś, aby dziecko mogło bezpiecznie przystawić pierś. Jeśli Twoje dziecko nie otwiera buzi, możesz użyć brodawki, aby dotknąć jego ust, a następnie podnieść najpierw brodę.

Zmień położenie

Jego dolna warga powinna znajdować się poza środkiem otoczki, a Twoje dziecko zacznie karmić piersią. Zawsze możesz ponownie przypiąć swoje maleństwo, jeśli któreś z was również czuje się komfortowo. Po prostu użyj czystego palca, aby złamać pieczęć dziąsłami na twojej piersi.

Wniosek

Karmienie piersią może być fantastycznym przeżyciem dla matki i dziecka. Możesz jednak uczynić to bardziej wygodnym i relaksującym, ucząc się, jak używać poduszki Boppy do karmienia. Zacznij od znalezienia dobrze podpartej pozycji, a następnie owiń poduszkę wokół siebie.

Połóż malucha na poduszce zgodnie z pożądaną pozycją do karmienia, aby pomóc mu przy przyssaniu. Poduszka pomoże wychować malucha podczas karmienia. Co więcej, każdy opiekun może również używać poduszki w podobny sposób do karmienia butelką lub karmienia w tempie, aby zapobiec wystąpieniu kolki i ulewania dziecka.