Jak najlepiej skompresować materac z pianki memory

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kompresować materac piankowy z pamięcią w domu, musisz wykonać dwa kroki. Być może przenosisz się w inne miejsce lub musisz schować materac i musisz zmniejszyć jego masę. W przypadku materacy piankowych z pamięcią kształtu należy je skompresować lub opróżnić, aby ułatwić przenoszenie.

Ten przewodnik nauczy Cię również kilku wskazówek i wskazówek dotyczących bezpiecznego kompresowania pianki z pamięcią kształtu. W ten sposób nie uszkodzisz materiału. Zobaczysz również, że ten proces jest stosunkowo prosty i możesz to zrobić sam w domu!

Jak najlepiej skompresować materac z pianki memory

Jak kompresujesz materac z pianki memory

Krok # 1. Przygotowanie

Przed procesem opróżniania materaca z pianki z pamięcią kształtu, upewnij się, że jest on całkowicie odsłonięty, aby uniknąć problemów z kompresją. Usuń wszystko od prześcieradła do ochraniacza, a następnie umieść materac piankowy z pamięcią w torbie. Możesz użyć dowolnej plastikowej torby na materac, o ile ma ona odpowiedni rozmiar dla materaca.

Po włożeniu materaca dobrze go uszczelnić iw razie potrzeby wzmocnić krawędzie taśmą klejącą. W następnym kroku przyklej zawór z worka próżniowego do plastiku i wytnij w nim otwór na zawór. Następnie przyklej taśmę do otworu, aby wszystko było szczelne, gdy wysysasz całe powietrze.

Krok # 2. Usuń powietrze i zwiń materac

Teraz, gdy przygotowałeś zawór, przymocuj do niego wąż próżniowy i zacznij usuwać powietrze z materaca. W tym momencie powinieneś gładko ściśnąć materac z pianki z pamięcią kształtu, gotowy do toczenia. Możesz rozpocząć odkurzanie podczas odkurzania, aby upewnić się, że do worka nie dostanie się powietrze.

Na koniec zabezpiecz materac z pianki z pamięcią za pomocą pasków z mechanizmem zapadkowym, aby był ściśnięty i zwinięty, aż będzie potrzebny. Przydatną wskazówką do zapamiętania jest trzymanie ściśniętego materaca poziomo, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Możesz również przechowywać go w pudełku i jesteś gotowy do przeniesienia skompresowanego łóżka z punktu A do punktu B.

Wskazówki, o których należy pamiętać podczas kompresji materaca piankowego z pamięcią

Firmy używają specjalnych maszyn i odkurzaczy do spłaszczania materacy piankowych z pamięcią kształtu. To sprawia, że ​​są łatwiejsze w transporcie, ale właściciele domów znaleźli również sposób na samodzielne ściśnięcie i zrolowanie materacy. Należy jednak pamiętać o tym procesie, ponieważ może on zdeformować łóżko lub unieważnić gwarancję.

Ryzykujesz powstawanie grudek na materacu lub może nie powrócić do swojego pierwotnego kształtu, jeśli metoda kompresji nie jest idealna. Dlatego właściwe zrozumienie etykiety i materiałów ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia problemów. Czego będziesz potrzebować do skompresowania materaca piankowego z pamięcią w domu?

Jak omówiono w powyższym dwustopniowym przewodniku, będziesz potrzebować torby na materac, worka do odkurzacza, taśmy klejącej, pasków z mechanizmem zapadkowym, odkurzacza i opcjonalnie pudełka. Przygotuj te materiały wcześniej, aby przyspieszyć proces kompresji. Jeśli możesz, będzie też łatwiej mieć kogoś do pomocy.

Jak długo materac z pianki memory może pozostać uciskany?

Następnym pytaniem, które możesz mieć, jest to, jak długo należy utrzymywać ściśnięty materac z pianki z pamięcią kształtu. Idealny okres to nie więcej niż dwa tygodnie, aby zapobiec problemom z łóżkiem. Chcesz, aby był skompresowany przez krótki czas i możesz spodziewać się, że zaczniesz na nim spać po rozszerzeniu.

Twój okres oczekiwania na rozszerzenie się materaca piankowego z pamięcią kształtu może wynosić od 8 do 72 godzin. Dla każdego łóżka istnieje wiele zmiennych, więc nie ma określonego czasu na rozbudowę. W międzyczasie używaj innych materiałów pościelowych, dopóki materac nie przestanie się rozszerzać.

A co, jeśli masz nowy materac z pianki z pamięcią kształtu, który wciąż jest w opakowaniu? Jeśli nie możesz od razu otworzyć materaca, musisz sprawdzić u producenta, jak długo może pozostać w pudełku. W zależności od marki i typu materaca może zajść potrzeba rozpakowania materaca piankowego z pamięcią w ciągu jednego tygodnia do trzech miesięcy.

Czy możesz złożyć materac z pianki memory?

Teraz, gdy wiesz, jak skompresować materac z pianki z pamięcią kształtu, możesz pomyśleć, że można go złożyć. Nie jest to praktyka godna polecenia, ponieważ ryzykujesz rozbicie materiału. Najlepiej również skonsultować się z producentem w sprawie zwijania i składania pianki z pamięcią kształtu.

Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to możliwe przez krótki czas podczas transportu. Jednak grubszych materacy nie należy składać, ponieważ mogą zrujnować integralność strukturalną produktu; gdy jest wykonywany przypadkowo, składanie lub zwijanie materaca piankowego z pamięcią kształtu może powodować zagniecenia i grudki, które są niewygodne.

Ponadto musisz ocenić, czy musisz zabrać ze sobą materac piankowy z pamięcią. Mógł mieć ponad siedem lat i zdeformowaną strukturę i lepiej po prostu kupić nowy. Ściskanie i zwijanie uszkodzonego materaca z pianki memory, na początek, będzie tylko dodatkowym obowiązkiem bez korzyści.

Wniosek

Przenoszenie materaca z pianki memory może być trudne ze względu na jego rozmiar. Dlatego zawsze warto dowiedzieć się, jak kompresować materac z pianki z pamięcią kształtu, aby zmniejszyć jego objętość, a także chronić go przed uszkodzeniami. Wykonanie tylko dwóch kroków przy użyciu kilku materiałów, ale podczas całego procesu należy zachować ostrożność.

Sprawdź etykietę produktu, jeśli producent zezwala na kompresję DIY. Gdy masz już pewność, możesz przystąpić do dwustopniowej metody kompresji, a następnie przetoczyć materac do transportu. Pamiętaj, aby nie trzymać go w stanie ściśniętym przez ponad dwa tygodnie i przed użyciem pozostawić do końca.