Jak nadmuchać dmuchany materac z wbudowaną pompą bez prądu

Jeśli ciekawi Cię, jak nadmuchać dmuchany materac za pomocą wbudowanej pompki bez prądu, odpowiedź jest oczywista. Co jest przeciwieństwem elektrycznych pomp powietrza? Ponieważ nie możesz polegać na energii elektrycznej, będziesz potrzebować ręcznej interwencji.

Materace dmuchane z wbudowanymi pompkami nie ograniczają się do elektrycznych. Ten przewodnik nauczy Cię więcej o tych, którzy używają pomp ręcznych. Ale nie ma się czym martwić, ponieważ ta alternatywa jest nadal możliwa do wykonania bez nadmiernego pocenia się i energii!

Jak nadmuchać dmuchany materac z wbudowaną pompą bez prądu

Jak nadmuchać dmuchany materac za pomocą wbudowanej pompy bez prądu?

Materace z wbudowanymi pompami zwykle wymagają do działania prądu. Dlatego jedynym sposobem, aby skorzystać z łóżka z wbudowaną pompą powietrza bez prądu, jest użycie pompy ręcznej. Najbardziej widocznym typem wbudowanej pompy ręcznej jest pompka ręczna.

Mechanizm pompy ręcznej zasysa powietrze z zewnątrz, ponieważ ciśnienie wewnątrz zmniejsza się w miarę podnoszenia. Niektóre materace dmuchane są wyposażone w pompkę ręczną o podwójnym działaniu, więc nadal można je nadmuchać bez źródła zasilania. Oczywiście będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, aby zadziałał, ale pompki ręczne są przydatne, jeśli przebywasz na zewnątrz i nie możesz podłączyć pompy elektrycznej.

Jak nadmuchać dmuchany materac pompką ręczną?

Teraz, gdy masz już materac z pompką ręczną, czas zapoznać się z prawidłowym użytkowaniem. Jednak należy położyć nacisk na sprawdzenie instrukcji obsługi materaca, aby uniknąć problemów. Następnie możesz użyć tego łatwego do naśladowania przewodnika jako odniesienia.

Umieść materac płasko na podłodze i zdejmij nasadkę zaworu. Włóż wąż pompy ręcznej do środka i zacznij pompować, aby osiągnąć zalecane napełnienie łóżka powietrznego. Niektórzy producenci zalecają napompowanie do 90%, więc jeśli Twój materac jest duży, rób przerwy na odpoczynek.

Możesz również znaleźć kogoś, kto może się z tobą zmieniać, ponieważ ręczna pompka może być męcząca w dłuższych okresach. Pomaga odciągać pokarm w chłodne dni, aby uniknąć szybkiego zmęczenia. Na koniec załóż nasadkę z powrotem i zabezpiecz ją na miejscu.

Czy możesz użyć pompki rowerowej do nadmuchania dmuchanego materaca?

A jeśli w Twoim materacu nie ma wbudowanej pompki? Alternatywną pompką ręczną, której możesz użyć, jest pompka rowerowa, więc nadal nie potrzebujesz prądu do nadmuchania materaca. Upewnij się jednak, że dobrze pasuje do otworu wlotu powietrza w łóżku, aby ułatwić proces.

Możesz potrzebować innej dyszy, aby uzyskać dobre dopasowanie lub wzmocnić ich połączenie taśmą klejącą, aby zatrzymać powietrze. Pamiętaj, że użycie pompki rowerowej może zająć więcej czasu, aby zakończyć pompowanie, zwłaszcza jeśli masz duże łóżko powietrzne. Możesz sprawdzić poniższe opcje innych akcesoriów, których możesz użyć.

Jak pompować materac powietrzem?

Jeśli nie masz gniazdka ściennego

Samochód

Jeśli nie masz gniazdka ściennego, nadal możesz użyć kilku źródeł zasilania dla pompy powietrza. Przydałyby się dla tych, którzy nie mają energii lub czasu na użycie ręcznej pompki, a niektóre wbudowane pompy również mogą z nimi współpracować. Na przykład spróbuj sprawdzić, czy możesz podłączyć pompę do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Akumulator

Powinieneś być w stanie nadmuchać materac, ponieważ działa on z falownikiem. Jeśli nie chcesz korzystać z samochodu, akumulator może również zastąpić prąd. Ale jeśli nie masz tych opcji, wygodniejszą pompką ręczną jest pompka nożna.

Pompka nożna

Zamiast używać rąk, dzięki tej pompce po prostu odbijasz stopę. Niektórzy ludzie uważają, że pompki nożne są łatwiejsze i mniej męczące w użyciu niż pompki ręczne, a do ich używania nie trzeba przynosić dodatkowych akcesoriów. Ale jeśli nie masz pompki, na początek, jakich przedmiotów możesz użyć do nadmuchania dmuchanego materaca?

Jeśli nie masz pompy

Sprężarka powietrza lub dmuchawa do liści

Czy wiesz, że sprężarka powietrza działa również przy napełnianiu łóżka powietrznego? W zamian za hałas niektóre kompresory są przenośne, dzięki czemu można je wszędzie zabrać. To samo dotyczy dmuchawy do liści, ponieważ nie zasysa powietrza.

Odkurzacz

Kluczem do używania tych elementów do nadmuchiwania materaca jest upewnienie się, że zawór materaca i dmuchawa do liści lub sprężarka powietrza działają dobrze. Możesz również użyć odkurzacza ręcznego, ale tylko wtedy, gdy ma on możliwość nadmuchiwania powietrza, a nie jego zasysania. Możesz wzmocnić uszczelkę taśmą klejącą, aby zapewnić, że powietrze dostanie się do łóżka powietrznego.

Dmuchawa do włosów

W przypadku mniejszych materacy dmuchanych możesz użyć dmuchawy do włosów lub worka na śmieci. Oczywiście są to ostatnie opcje, jeśli nie chcesz dmuchać w materac. Dmuchawy do włosów możesz używać w taki sam sposób, jak nadmuchujesz łóżko za pomocą odkurzacza.

Worek na śmieci

Z drugiej strony worek na śmieci wymaga ciekawszego procesu. Będziesz go obracać w górę iw dół, aby zebrać powietrze, zamknąć robaka i owinąć go wokół plandeki materaca. Wepchnij uwięzione powietrze do materaca i powtórz w razie potrzeby.

Wniosek

Czy musisz przenosić łóżko powietrzne gdzieś bez źródła zasilania? Możesz dowiedzieć się, jak nadmuchać dmuchany materac za pomocą wbudowanej pompki bez prądu, jeśli używa się pompki ręcznej. W przeciwnym razie możesz podłączyć pompę do alternatywnych źródeł zasilania, takich jak samochód lub akumulator.